Jodid draselný

tusticka26
28. feb 2022

Ahojte dievcata, prepacte nechcem sirit paniku ani nic podobne, len sa chcem spytat ci vy ste si kupili jodid draselny kvoli teda Putinovmu moznemu pouzitiu jadrovych zbrani. popravde ani ma to nenapadlo, ale teraz som pocula v radiu vraj v CR uz vykupene a len tak som si skusila kuknut , ze ako u nas a tiez mi pise , ze nedostupny. Nie som zdravotnik, takze ani nemam tusenie ci v pripade potreby moze pomoct aj len nejaky jod, ktory je na posilnenie imunity alebo to proste musi byt len ten jodid draselny. Ak nahodou viete tak len, pre moju info, dakujem pekne

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
buberova
28. feb 2022

Táto téma tu už dnes bola

lucyloves
28. feb 2022

Už aspoň viem, prečo nestretávame mimozemšťanov, aj keď teoreticky by ich malo byt dosť - každá vyspelejšia civilizácia sa skôr ci neskôr sama vyhubí

tusticka26
autor
28. feb 2022

@bambulienka25 co vsetko to prosim ta vlastne mas? ja som teda na take naozaj vobec nepomyselela ☹

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tianna
28. feb 2022

@tusticka26 🙇🏼‍♀️ len nevykupte kriste aj jodovanu soľ.. 🤦🏼‍♀️

tianna
28. feb 2022

@tusticka26 btw ak by naozaj nedajbože prišlo k jadrovému útoku ver že ti nepomôže ani svätena voda, nieto jod 😉

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tianna
28. feb 2022

@bambulienka25 jaaaj hups.. 😬😂

zuzliq
28. feb 2022

@tusticka26 ahoj, jodidové tabletky neodporúčam zháňať. Tieto tabletky slúžia na nasýtenie štítnej žľazy neradioaktivnym jódom v čase, keď by mohol byť človek vystavený rádioaktívnemu jódu. Majú zmysel hlavne pre malé deti a mladých, nad 40 rokov už nemajú taký zmysel. Majú zmysel zhruba 1-2 hodiny po expozícii, neskôr sa účinnosť znižuje. Preto sa rozdávajú pri jadrových elektrárňach, ak by došlo k úniku.
Pri jadrovej bombe by bol pre nás nebezpečný rádioaktívny spád. Najúčinnejšie je schovať sa a prečkať, kým je spád rádioaktívny (pre jód je to 8 dní). Ak by k nám mrak putoval 2-3 dni, jeho nebezpečenstvo by už nebolo také strašné.Nie je vôbec isté, či by aj u nás bolo potrebné jodidove tabletky použiť.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renka30
28. feb 2022

@bambulienka25 obavam sa, ze uz je. Dnes som bola s dcerou v lekarni a uz to tam jeden pan nahanal

ninah1486
17. máj 2022

ahoj my sme si kupili od galvex kvapky jodidu draselneho

beahavala
18. máj 2022

my sme si ho tiez zhanali aneboli sme jedini v nasom okoli

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz