Kedy najneskôr idú deťom zuby?

1. dec 2023

Ahojte, téma sa týka tých, čo ich deťom prvé zúbky vyšli neskôr. Kedy najneskôr môžu vyjsť? Dcéra 10m a stále nič, ani náznak.

jj298
1. dec 2023

Prve vysli nejak 11 mesiac. Odvtedy presli takmer tri a horne nic.

anjelicek26
1. dec 2023

Dcera mala v 1,5 roku 16 zubov... jej naj kamoska narodena o den skor - v 16 mesiacoch prvy zub 😅 Ale uz s toho boli fest nervozny😂 Ale aj jej potom mliecne velmi neskoro vypadali.

ailiba
1. dec 2023

U mladsieho tiez nic moc. Na konci 10.mesiaca konecne prvy. Inak mne vraj vysli v 11. mesiacoch. Zubar hovoril, ze treba to riesit az po roku, ked nevyjdu. Potom skontroluju, ci su vobec zalozene.

autor
1. dec 2023

Do roka to chcem nechať tak, no Ptoom rozmýšľam ze by som povedala dr ci je to ok, nech jej pohmata ďasná

autor
1. dec 2023

@ailiba áno, tak to mam v plane 🙂

ailiba
1. dec 2023

Neboj, ono to z nicoho nic pojde.

veronikaszabova
1. dec 2023

Prvy syn 13m
Druhy syn 11m
Dcera ma 8m a nic

kaki221
1. dec 2023

Nám vyšiel až v 16 mesiaci

elis248
1. dec 2023

Prvý syn v 11m, druhý až v 1r2m.

stvura
1. dec 2023

jaj, to sa vobec netrapte, mojej dcere velmi neskor az okolo roka a pol! Ma 13r a teraz jej rastie posledny trvaly (moj 11r syn ma uz vsetky zuby vonku)...takze je to individualne

majamat
1. dec 2023

detom niektorych mamiciek co poznam vybehli v 12m.

gregoricka
1. dec 2023

dcéra prvý zub v 13 mesiacoch, syn pre zmenu v troch mesiacoch

majamat
1. dec 2023

a teraz mi napadlo, ta jedna kamoska/mamicka ma 2 dcery. mladsia mala nedostatok rastoveho hormonu ( RH ) a tak jej od 4r picha, uz ma 13r a jej vyska bude okolo 160cm. jej vybehli mliecne zuby v 12m, dalo by sa argumentovat, ze za to moze RH, este stale ma mliecne zuby.

no moja dcera ma tize nedostatok RH, ale nedostatok bolhranicny, lebo cely cas je malinka, no testy to najskor nepotvrdili, resp ciastocne ( to teraz nejdem rozoberat ) a protoim zubky rastli v 8m, tuez ma skoro 13r a uz ma vsetky zuby trvale.

druha dcera mojej kamosky ma teraz 15r a este stale ma mleicne zuvyl, aj ked bola anozaj nadrpiemerne vysoka ( napr v 2r 101cm ), terza ma 174cm, tazke v tom am urcite podiel genetika.,

dalej si pamatam dievcatko kamosky, ktora mala tiez prve zubky v 12m a pritom bola vzdy vysoka.

autor
1. dec 2023

Ďakujem ženy 🙂 ono nie ze by som sa chcela trápiť s horuckami a uplakanym ubolenym dieťaťom, no mam dieťa prvý krát a ženy (susedy, postarky atď..) ze kedy bude mať zub a aby mala založené, že to treba riešiť a podobne veci.. A ja už na nervy z toho, s úsmevom hovorím ze ma ešte čas 🥴

majkakvet
1. dec 2023

Moj syn 17 mesiacov. Ma vsetky.

aliaray1
1. dec 2023

Nasa od 2 mes prve. V 17 mes mala 16 vonku a v 18 sa zacali drat posledne stolicky

bluka2
1. dec 2023

Týždeň pred 1. narodeninami prvý zub u nás

ivetak11
2. dec 2023

Ahojte zuby sa mozu prerezať buď veľmi skoro t.j.od 3 mesiaca alebo v “písanej norme “ t.j. Od 6-9 mesiaca alebo sa prerezu neskôr a to aj po 1 roku . Čím skôr sa prerezu tým skôr sa budú vymieňať za trvale a naopak čím neskôr sa prerezu tým neskôr im budu vypadávať v porovnaní s rovesníkmi ☺️dôležité je od prvého prerezaneho zuba navštevovať detského zubného lekara ☺️