Koľko by mal stáť strojček na zuby?

molinna
18. jan 2008

caute babenky,potrebujem radu alebo vas nazor ci skusenost,synovi ortodontistka navrhla fixny strojcek co by ma az tak nedojalo vzhladom na krive zuby 😝 ale co ma dorazilo je suma za tento strojcek 😠 😠 😠 vraj 20000 a viac.je to mozne??? 🙄

dorottka
13. sep 2016

@miskafluff presne, u mna je to cisto o funkcnosti, estetika je ok aj tak ako je 🙂

miskafluff
13. sep 2016

Nebudes lutovat;) stoji to vela penazi ale vysledok bude super 👍 Mna len prekvapila dost ta bolest ;) nechapem ako to decka zvladaju... Ci ich to boli menej, alebo su zuby pohyblivejsie? Neviem... Ale mna to niekedy bolelo tak ze keby sa dalo tak ten strojcek strhnem dole 😁 @dorottka

kubko01
6. okt 2016

Ahojte mozte mi poradit celustnu ortopediu pre deti okolie Trnavy.vdaka za odpovede 🙂

tomasko9
11. okt 2016

Ahojte, ja som začala s dcerou chodit do Liptovskeho Mikulaša, ale celkovu sumu neviem, ale je to lacnejšie ako u nas kde byvame, najprv sme platili za rtg zubov, a odtlačky asi cca 50€, a včera už nam dala fixny strojček hore a platili sme aj spolu z denatlnou hygienou 120€, najbližšia kontrola nas bude stat 56€ a v januari tiež už mame kontrolu a tam sa jej bude robit aj DH a tam nas čaka iba do 20€

abbey1
11. okt 2016

@kubko01 Ahoj, priamo v Trnave je Mudr Lujza Leškovská. My sme veľmi spokojné.

kubko01
12. okt 2016

@tomasko9 dakujem za odpoved 😉

kubko01
12. okt 2016

@abbey1 dakujem za info 🙂

kubko01
12. okt 2016

@abbey1 a financne sa to da ...

abbey1
12. okt 2016

@kubko01 V porovnaní s Piešťanmi úplná malina. Nám sa oplatí dochádzať.

montozemolo
13. okt 2016

Ahojte.Idem s 14 ročným synom na strojček horných zubov.Viete niekoho poradiť v Seredi alebo v galante?A aj neaké približné ceny.Dakujem

evina57
4. nov 2016

Ahojte, chcem strojček na zuby, poradíte niekoho z NR? 🙂

lili777
6. nov 2016

Prosím vás pekne, boli ste niektorá ešte v BA u tej dr. Pintešovej? ozaj u nej stojí strojček na jedno zuboradie 200 eur pre dospelého?

maruskam1
2. jan 2017

@ewica Ahooj, prave som nasla Tvoj prispevok, mohla by si mi, prosim, dat nejake info ohladom tej lekarky? 🙂
Dakujeeem
Majka

novazienka
5. jan 2017

@ewica mohla by som poprosiť kontakt na tu pani doktorku? Zúbky sa vyrovnali? Spokojnost?

smejo03
21. jan 2017

Dobry den, chcem sa opytat ci niektora s vas mala fixny strojcek pocas tehotenstva? popripade ako ste to znaali a podobne. Dakujem 🙂

katikaba
21. jan 2017

@smejo03 ja som mala aj som s nim rodila,vsetko v pohode,zobrala som si do porodnice maly nozik,vsetko som si krajala na malicke kusky

smejo03
21. jan 2017

@katikaba dakujem za odpoved 🙂 dalsi tyzden mi maju lepit fixny strojcek a planujeme druhe babo. Mala som obavy ze ked napriklad prve dni po utiahnuti budu zuby boliet ci sa to bude dat zniet a normalne jest lebo predsa len v tehotenstve jeme viac a castejsie...a bojim sa ze to bude boliet ze nebudem moct nic jest 🙂)))

metoyou4
21. jan 2017

@smejo03 v tehotenstve nemusíš jesť viac,len zdravšie.Prvy týždeň budes cítiť bolesť zubov,ale ja som bola uplne v pohode.Len budes opatrnejšie žuť,lebo ten tlak na zúbky je nepríjemný.Vlastne po každej návšteve u stomat.ta zo bude týždeň bolieť,ale ver mi,nič hrozné

smejo03
21. jan 2017

@metoyou4 ok dakujem 🙂

miskafluff
21. jan 2017

Kazdy sme inak citlivy. Mna to po jednom pritiahnuti bolelo len v ten a na druhy den trocha a napriklad o mesiac ma to bolelo strasne... niekedy som fakt bola 3-4 dni na tabletkach od bolesti, aby mi to trocha umrtvilo... vtedy som ani nejedla, len nejake kase, lebo som citila ako sa mi kyvu zuby... 😩

metoyou4
21. jan 2017

@miskafluff však?aj mne sa kyvali zuby😬

miskafluff
21. jan 2017

@metoyou4 to bol strasne neprijemny pocit 😂 Cakala som kedy mi vypadnu ked do niecoho zakusnem 😂

katikaba
21. jan 2017

@smejo03 mna to bolelo len ten den,ked sa strojcek utahoval,ale dalo sa to vydrzat🙂

smejo03
21. jan 2017

a oznamovali ste tehotenstvo celustnej ortopedke ked to nebolo este na vas vidno? 🙂))) ze ci aj kt omu prihliadala....🙂

dorottka
21. jan 2017

@smejo03 pred nasadenim strojceka sa zvykne robit rontgen, opg a tele snimka hlavy, tak netusim ci je to ok robit v tehotenstve

miskafluff
21. jan 2017

Podla mna tehotenstvo a strojcek nema suvis. Ale fakt ako vravi @dorottka robi sa rtg a pri tom by som urcite tehotenstvo oznamila...

dorottka
21. jan 2017

tak tak, pocas tehotenstva strojcek mozes mat, to s tym nesuvisi, len ten rontgen zries este predtym 🙂 bez neho ti strojcek nedaju, musia vidiet stav kosti a korene (okrem ineho) 🙂

katikaba
22. jan 2017

@dorottka mne nerobili rontgen,ked som bola tehotna a nosila som fixny strojcek,mam sikovnu lekarku

smejo03
22. jan 2017

@dorottka na rengene aj CT som bola tento tyzden uz 🙂

dorottka
22. jan 2017

@katikaba ejha, ani predtym? To je zvlastne. Moja doktorka je tiez sikovna, ale bez rtg predsa nemoze vidiet zakrivenie korenov alebo ci nie su skratene, pripadne ci nemam daky ubytok kosti. Ako jasne, da sa to aj bez toho, ale je to riziko (trebars ti vypadne zub kvoli pohybu), si mala stastie, ze si to mala bez problemov 🙂