Koľko by mal stáť strojček na zuby?

molinna
18. jan 2008

caute babenky,potrebujem radu alebo vas nazor ci skusenost,synovi ortodontistka navrhla fixny strojcek co by ma az tak nedojalo vzhladom na krive zuby 😝 ale co ma dorazilo je suma za tento strojcek 😠 😠 😠 vraj 20000 a viac.je to mozne??? 🙄

katarinaina
16. apr 2019

@molinna my v priebehu troch rokov zaplatíme 3600e a keď som si to porovnávala tak to sedí. Nie je strojček ako strojček. To že nefunguje zdravotníctvo za to nie je zodpovedný lekár ale politici ktorí systém nastavili.

tatianabenslimane
9. nov 2019

@simonetak ahoj,kde si si prosim ta dala robit strojcek, ja som chodila k Lehockemu v TN, ale zuby sa mi posunuli. To bolo asi 15 rokov dozadu. Mala si strojcek na oboch celustiach? Dakujem.

tatianabenslimane
9. nov 2019

@miskafluff Ahoj, kolko ta prosim vysla liecba komplet? Mala si trojcek na oboch celustiach? Dakujem

dianahh
10. nov 2019

Ahojte, len chcem odporučiť. Dlho dlho som riešila aký strojček (chcela som aby bol čo najmenej viditeľný) ale aj som pozerala na cenu. Kamarát vravel že v Prahe robia Invisalign za cca 2300€ komplet cela liečba. Tak som to skúmala a zistila som že už otvorili pobočku aj v Brne tak som tam hneď v ten týždeň išla, hneď ma totižto objednali (ešte nemali toľko pacientov) a rovno sme sa dohodli na liečbe. Platila som 2250€ komplet. Už mám strojček od Júna a som veľmi veľmi spokojná... prvú sadu 14 dlah mám za sebou a teraz čakám na ďalšiu sadu aby sme vyrovnali už posledné detaily... ale zuby mám už teraz krásne rovné 🙂 je to krásna klinika, super prístup. Názov je Svetrovnatek.

simonetak
10. nov 2019

@tatianabenslimane ahoj dr Dvoranova ,som Max spokojná vyšlo ma to za dva roky okolo 800€ tuším že ani nie... Mala som len hore,hneď po mesiaci boli rovné ale jasné že som to musela mať dva roky s tým že teraz nosím ešte na noc... Inak by sa to mohlo vrátiť. Ale keďže sa to tebe vracia po 15r je to divné lebo mám známu a tiež chodila k Lehockemu a tiež sa jej to vrátilo tak išla k Dvoranovej lebo je omnoho lacnejšia ako on...

tatianabenslimane
12. feb 2020

@dianahh Ahoj, uz mas liecbu za sebou? Mala si komplexnú variantu? Tam vidim cenu 79990czk pri invisalign comprehensive. Tu by som zrejme potrebovala. uff.

lili777
13. feb 2020

@dianahh ahoj, chcem sa spýtať ako často je potrebné na tú kliniku chodiť? Cena znie lepšie ako 4000 eur, ale nech zas zvyšok neprejazdím🙂

dianahh
13. feb 2020

@tatianabenslimane ahoj, vieš čo nakoniec mi to rozdelili na 3 fázy. Už po tej druhej som mala zuby krásne rovné, ale tým že som ich mala 25 rokov krivé tak sa mi veľmi obrúsili a zdeformovali, tak mi poradili aby som išla k môjmu zubárovi a ten mi dorobil výplne a potom mi dajú ešte poslednú fázu strojčeka a pekne dorovnajú už aj s novými výplňami. Ja som mala ten Lite za cca 60 000czk a mala som dosť krivé zuby. Ta najvyššia varianta je vyslovene už pre extrémne prípady.

dianahh
13. feb 2020

@lili777 Ahoj, vieš čo ja dochádzam z Trenčína, čiže to našťastie nemám až tak od ruky. Čo sa týka dochádzania tak nazačiatku tak ideš na prvu konzultáciu, potom čakáš cca mesiac kýmt ti strojček vyrobia a ideš hneď na nasadenie a potom o mesiac hneď prvá kontrola aby videli či všetko ide ako má. Potom som išla myslím po 2-3 mesiacoch a potom zas mesiac a pol a cca 2 mesiace? Neviem to už povedať takto presne a hlavne je to veľmi individuálne a vieš sa s nimi dohodnúť 🙂 Keďže ceny na SR sú cca 4000€ tak by si to musela asi veľakrát otočiť aby si to preplatila :D

lili777
14. feb 2020

@dia pozerala som ich stránku, ale ja potrebujem ten komplexný, keďže mám dosť krivé zuby a ten vyjde po prepočte u nich 3390 eur, tu mi ho ponúkajú za 3980. Čiže 600 eur rozdiel a nech mám 200-300 náklady s cestovaním viacnásobným plus teda strata času, lebo mám taký iný charakter práce. Takže neviem, či sa mi to oplatí.

dianahh
14. feb 2020

@lili777 vieš čo ja som si tiež myslela, že isto budem potrebovať ten najväčší balík ale ako vravím ten je naozaj pre veľmi extrémne prípady, ja som mala veľmi krivé zuby a dali mi ten Lite, v čo som tiež absolútne nedúfala... dokopy budem mat takmer 40 tých dláh. Určite to stojí minimálne za konzultáciu ktorá bola myslím zadarmo... tiež som tam išla s malou dušičkou a čakala som že ja som isto ta najväčšia varianta ale vôbec to tak nebolo čiže určite skús 🙂

simonetak
14. feb 2020

@dianahh
@lili777 baby to je čo za liecbu ked je tak drahá? Mňa ti nevyšlo ani 800€. Železný úsmev dva roky ale stálo to zato 🤣

gregana
25. feb 2020

@abbey1 ahoj, prosim Vas mali ste fixny zubny strojcek? Kolko ste za neho prosim Vas platili? Aj my sa k nej chystame tak nech sa pripravim

emery2
15. nov 2020

@dorottka ja idem tento štvrtok na odtlačky

emery2
15. nov 2020

@simonetak môj by mal stať ževraj 400€ . nočný takže neviem

emery2
15. nov 2020

@emery2 a mala by som ísť na operáciu pretoze mám progeniu takže neviem ako by som chodila na tie kontoroli keď ani ústa by som nevedela otvoriť .

kristina3791
3. feb 2021

@molinna ja mam normalny klasicky strojcek iba na vrchnych zuboch (zatial) a ja teda este neviem kolko ma to bude dohromady stat mesacne platim za vymenu gumiciek a vymenu drôtiku okolo 20 €ale moja sestra mala strojcek na vrchnich iba a stalo ju to celkovo vraj okolo 1000 €

lili777
4. feb 2021

@kristina3791 Myslím, že nie je u každého možné mať len horný strojček, keďže v prípade, ak treba posúvať sanku, riešiť predkus, zákus, tak je treba gumičky, ktoré sa práve naťahujú z horných zámočkov na spodné.

kristina3791
4. feb 2021

@lili777 ano viem to pravdepodobne budem mat aj ja len som chcela povedat ze by to malo vychadzat 1000€na vychny strojcek a na oby dva asi okolo2000€mozno aj menej

macca1000
20. feb 2021

Poradíte čelustneho ortopéda v Bratislave?? Pre 9 ročnú dcéru. Ďakujem.

slavkicek
20. feb 2021

@macca1000 my chodíme k MUDr. Petrincovej a max spokojnosť, ambulanciu ma na Gajovej.

vlcik1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz