Máte skúsenosti s podaním liekov deťom na utlmenie pri opravovaní zubov?

mon1806
9. jan 2021

Ahojte je tu niekto kto bol s detičkami opravovať zuby pod sedaciou ? Ideme na zubné robiť kazy na stoličkách ale drobec 4 má neskutočný strach ktorý mu spôsobila stará doktorka zubná a na klinike nám povedali že mu musia urobiť stoličky ma tam kazy a že mu podajú nejakú látku z ktorej bude utlmený a tak si to nebude pamätať mal to niekto už ? Ako to vnímali detičky ? ďakujem

rachel36a
9. jan 2021

@mon1806 nas to mal dva krat...bol taky "opity" bojoval aj tak ale menej vladal...tiez nam povedali ze si nebude pamàtat, ale nie je to pravda...pamäta si vsetko, len tym ze je oblbnuty tak menej bojuju

mon1806
autor
9. jan 2021

@rachel36a och no tak to sa teda ,,teším " :(

rachel36a
9. jan 2021

@mon1806 ale vzdy je to lepsie ako ked mu robili bez....takto aj ked mu vytrhli zub tak zachvilku bol pokojny...ale ked sa hona to opytam tak vie co mu robili , aj ze ho to bolelo, aj ma panicky strach ked ideme znova

mon1806
autor
9. jan 2021

@rachel36a och ja som myslela že to bude lepšie no som zvedavá ako dopadneme , on má paniku z predošlej zubarky takej starej rozbil si zub predný o lavičku v škôlke a mal tam veľa hnisu a mu vŕtala zažíva a odvtedy koniec amen ale išli sme na kliniku a tam je úžasná pani doktorka ale už to nepomáha no a koľko ste platili nepametate ?

deti95060810
9. jan 2021

@rachel36a dieťaťu pichli niečo na oblbnutie, alebo mu to robili v nemocnici pod narkózou...

rachel36a
9. jan 2021

@deti95060810 nie v narkoze, len v sedacii Dormicom...to je utlmovak v podobe lieku..daju mu to vypit a cca po 15 minutach to ucinkuje...rkbili mu to v Ziline na klinike Denta schill clinik...ale teda cena osetrenia je tam riadna...za trhanie mliecneho zubu v sedacii sme platili 120€

rachel36a
9. jan 2021

@mon1806 120€ za zakrok do 30 minut...v nasom pripade vytrhnutie mliecneho zubu

mon1806
autor
9. jan 2021

@rachel36a nás čaká plomba 4 x :( ale chcem aby urobila dva a o polroka ďalšie dva gak uvidíme nám povedala tiež cena za látku len 50 eur a plomba no počítam tak do 150 eur dve

rachel36a
9. jan 2021

@mon1806 tak ak vam urobi 2 tak to mate dobre...nam povedali ze len jeden zub na jedno ostrenie, a potrebuje 5 osetreni..

meluela
10. jan 2021

@rachel36a mali by mu okrem toho ten zub aj opichat aby ho to nebolelo .. dieta je normalne pri vedomi (mne sedel na kolenach) a spolupracuje. ked to prestavalo ucinkovat tak mal zlu naladu, inak ok

rachel36a
10. jan 2021

@meluela samozrejme ze dostal aj injekciu