Medové zuby

imany
23. sep 2021

Ahojte , máte skúsenosť medovymi zubkami syncek ma 2,5 roka predne dva zubky ma také .
Chcem snim ísť ku zubárovi ale on nechce otvoriť usta nespolupracuje keď mu čistim zuby tak to je boj strašne amoky ma .
Viete mi poradiť ako prebieha také vyšetrenie u zubára stakym malým dieťaťom?
Ďakujem vopred za radi.

simca06022011
23. sep 2021

Pride sadne a otvori usta... a treba chodit aj s takym malym, nech si na to zvyka aj ked mu nic nebude robit, ale chodit treba. Mozno mu ukazu cistenie zubov, alebo nieco ... moja bola aj na "dentalnej hygiene" ako 3rocna :D

uzivatelka1113
23. sep 2021

v prvom rade treba nájsť trpezlivého detského zubára.. ja som bola už s 9 mesačným synom u zubárky nech si zvyká a skontroluje či dobre čistíme 😊

evaachesa
23. sep 2021

Prvý krát sme boli keď mal syn rok. Zubárka prízvukovala aby sme chodili na prevenciu každý pol rok nech si malý zvyká. Tiež to bol boj to čistenie, no stále to bolo lepšie a po vyše pol roku už si nechá v kľude vyčistiť. Čistíme po ležiačky s jednozväzkovou kefkou, tak ich vyčistíš poriadne. Ak ich už má pokazené, asi mu to budú musieť opraviť v anestézii 😐

mabenn
23. sep 2021

presne od 2,5 roka chodíme...ale poradiť neviem, kedže u nás neexistuje také, že nechce čistiť, proste nepovolím...a tým pádom nejak pochopil aj tú zubárku..