Medzera medzi prednými zubami u 17-ročnej

klarkahanka1987
24. jún 2023

Ahojte, moja 17 rocna dcera ma medzierku medzi prednymi zubami, nema ju velku, ide o mensiu medzierku, no jej prekáža a chcela by sa jej zbavit. S ostatnymi zubami nema problem, ma ich rovne cize strojcek nepotrebuje, iba ta medzierka jej vadi. Chcela by si ju dat zacelit plombou u zubara, len nevieme ze ci to bude mozne kedze este nie je dospela. Ak mate niekto skusenosti s odstranenim medzierky tak dajte vediet a podelte sa o ne. Dakujem🥰

malinka158
24. jún 2023

Ja ju mam uzatvorenu asi 8-9 rokov s kompozitom. Na pohlad to vobec nie je vidiet, ze tam mam kompozit. Platila som vtedy 50 eur

adamadent
25. jún 2023

Problém môže byť nielen v neestetickej medzier ké ale v ťahu ktoré spôsobuje častokrát upon sliznícnej uzdicky. Najskôr by som riešila teda príčinu vzniku medzery až potom estetiku. Pokiaľ sú zuby zdravé nenechala by som si ich vŕtať takže ideálne riešiť strojčekom.

malinka158
25. jún 2023

@adamadent ja mam uzavretu medzierku, ale vrtane ich nemam. Takze dcera autorky si ju pokojne moze dat uzatvorit na pockanie

adamadent
25. jún 2023

@malinka158 ok, ja som sa vyjadrila ako človek z praxe.

lujza123
25. jún 2023

@klarkahanka1987 myslím ze najlepsie riešenie navrhne zubar, nie ľudia na fóre.
Dcéra bude mať strojček koli medzierke, zuby vyzerajú rovné ale niesu. Tak isto sa prereze uzdicka koli ktorej medzera vznikla.

malinka158
25. jún 2023

@adamadent ano to som pochopila z tvojho nicku. Ja som napisala svoju skusenost. Strojcek som nosila v puberte. Medzierka po zlozeni strojceka bola minimalna no stale to nebolo ono. 3 roky neskor sa zuby dali do povodneho stavu. Takze ja by som uz do strojceka nesla ak je to iba kvoli medzierke a ostatne zuby su rovne