Mŕtvy zub

erikqa
12. apr 2018

Dobry večer
Pred sviatkami som bola u zubarky lebo má mierne bolel zub.Zubarka mi dala vložku no cez sviatky má nezesitelne bolel celé sviatky som bola na Ibalgine.
Po sviatkoch v utorok som išla k zubárke a mi povedala že ten zub je mŕtvy mi rozvrtala starú vložku a dala mi novú no pred tým mi niečo robila ešte s ihlami nejakými buď mi čistila zubné kanáliky alebo vyťahovala nerv neviem povedať. Potom to bolo fajn no teraz má začal ten zub zase bolieť nie tak ako pred tým no zas skôr k eď xahriznem do neho pred tým to bola neznesiteľná bolesť bolelo ma až k uchu celá práva čeľusť
Chcem sa opýtať či má niekto skúsenosti s niečím takým
Za odpovede ďakujem 🙂

irwin
26. nov 2020

@dorottka zase trepete, žiadna kosť nemôže bolieť, bolia stafylokoky baktérie pod zub jedine

irwin
26. nov 2020

@dorottka TEN CUDZIVPRRDNET JE ENDODONTICKY ZNIČENÝ ZUB LEBO NEPOVIEM UPRAVENÝ, ČIŽE MATE V TELE MŔTVY MATERIÁL ktorý sa živé telo pokúša vyhodiť

irwin
26. nov 2020

@laura_222 lebo sa pod neho prirodzene schovaju baktérie

irwin
26. nov 2020

@wenka nemôže pretože ENDODONCIA znamená odstránenie nervových kanálikov a zaliate tunelov

irwin
26. nov 2020

@katharines KAŽDÝ VRTANY ZUB JE UŽ MRTVY

dadkkkka
3. jan 2022

@irwin kazdy vrtany zub nie je mrtvy! Pokial sa uchovaju nervy v prislusnych korenovych kanaloch a nie je zasiahnuta pupla dentin tak zub je stale zivy! Pokial je uz pritomny fokus resp. periapikalny vacok a zapal v oblasti hrotu korena jedina cesta ako zub zachranit je vycistit endodonicky korenovy sytem odstranit bakterie kore su vacsinou aerobne nemusia byt len stafylokoky ale kludne aj streptokoky a ine…a hermeticky uzavriet zub vacsinou gutapercov . Je to urcite lepsie ako tahat zub a davat implantat alebo mat chybajuce miesto po zube potom sa casom meni skus a mozu zacat problemy s temporomandibularnym klbom, zub ktory je antagonistom ku chybajucemu zubu sa moze zacat postupne vysuvat atd. Urcite endodoncia patri do ruk odbornika a bez mikroskopu by sa robit nemala. A co sa tyka kosti tak kost boliet moze a to velmi najprv sa chyta periost ktory pokryva kostne tkanivo a potom to moze viest az ku osteomyelitide ktora moze byt bakterialna tak isto.

dadkkkka
26. apr 2022

@tatisna ako vas to bolelo ten nenajdeny kanalik? Bolelo to velmi alebo len obcas ? Ako dlho ste s tym takto boli? Dakujem

tatisna
27. apr 2022

@dadkkkka raz slabšie a raz silnejšie. Asi aj pár rokov som s tým fungovala...aj teraz má strasie keď si na to spomeniem...