Nechce si umývať zuby. Kedy jej vyrastú trojky?

bobulka34
30. mar 2009

v akom obdobi asi rastu, lebo mala je strasne nervozna, nevie zaspat, trva to asi tyzden, ma 20 mesiacov

A este jeden problem mam, nechce si dat vobec umyvat zubky. Skusala som vsetko , nic nezabera.

susik77
30. mar 2009

my umyvame niekedy nasilu, aj ked strasne place. alebo si umyvame navzajom, to sa jej paci 🙂

fifinna
30. mar 2009

malemu zacali vyliezat horne ocne zubky ked mal 17 mesiacov a teraz mu akurat idu spodne ocne zuby. Zuby si umyva rad, ale takym spôsobom, ze len vycuciava pastu z kefky. Tiez pomôze v zajomne umyvanie. Tak dva tri krat do tyzdna mu pri kupani vytrem nasilu zubky serilnou gazou a aj jazyk.

wali
30. mar 2009

bobulka, nam isli ocaky presne v 20-tich mesiacoch. teraz su uz prerezane, ale nemaju este stale velkost ako ostatne zuby, rastu pomalicky. ale pri ich prerezavani sme si tiez uzili roblemov s umyvanim zubkov, trvala som sice na umyvani zubov (niekedy to bolo aj za placu), ale snazila som sa na tom mieste umyt zubky co najrychlejsie. trvalo to nejaky cas a teraz je uz celkom klud, aj ked obcas este umyvanie zubov bojkotuje, no nema sancu pri mne 🙂 skus malu nejak zabavit alebo jej to spestrit, ja som vymyslala vselijake blbiny, aby som ho odputala od toho, ze mu drhnem zubky.

beboo
30. mar 2009

mojmu malemu sa prave prerezavaju naraz 2 horne ocne zuby - ma 17 mes. a tiez si nechce nechat umyvat zubky hoci doteraz mu to nerobilo problem takze ho to asi boli. teraz si najradsej umyva sam kedy on uzna za vhodne alebo zaroven s nami. ale kedze chcem aby ich mal poriadne umyte tak po kupani tak ako vzdy doteraz mu aj napriek protestom zubky ocistim ale rychlejsie a jemnejsie aby som ho velmi netrapila 😉

guga
30. mar 2009

susik - to isté aj my - umývame si navzájom. Alebo mám pre ňu dve kefky, jednu drží ona a umýva si zúbky sama a druhou jej umývam ja. Je to ozaj boj, ale aspoň to 🙂 Skús nejakú básničku, napr.:

Hore-dolu,
hore-dolu,
umyjeme
zúbky spolu.

Tuti-fruti
do zákruty,
zúbkom sladká
pasta chutí.

Moja je malá zubaňa, už keď mala 18 mesiacov,tak mala 16 zubov 😀

ivka144
30. mar 2009

Ahoj, to som nevedela, ze mame ocne celkom skoro...
Prvy zubok sme mali mozno v 9-10 mesiaci, ak nie neskor.
A potom, ked mal 15-16 mesaicov mu vysli naraz vsetkyocne a vsetky 4-ky. Podla mna ich doteraz nema vyrastene, ale prve kuk urobili vtedy.

A zubky si tiez nechcel umyvat - to skoro ako fobia.
Pomohlo, ked som mu dala parkrat ockovu kefku a hovorila, ze teraz je ako velky a najviac asi to, ze musime umyt zubky, aby mal silne ako tiger a on uz ruci potom ako tiger a za kazdu polsekundu, co sa mi necha na umytie zubov ho chvalim ako najata - ze aky je uz velky, sikovy, pomahajko, ake krasne zdrave zubky ma a ako sa pochvalime babke, ze si umyl a pod. Ten odpor trval tak mesiac, ale nenutila som ho denne, len obcas, teraz toiez este niekedy streckuje, ale da sa...

lienka79
30. mar 2009

nam idu ocne teraz..ma 2 roky...
Skusila si si zuby umyvat tak,ze ste obaja rodicia v kupelni,jeden umyva sebe a druhy dietatu?abymalo vzor..u nas to celkom pomohlo