16 mesačná dcérka si nechce umývať zuby. Čo mám robiť?

Zodpovedané
18. feb 2020

Dobrý deň,

moja 16 mesačná dcéra vôbec nesliní, keď sa jej prerezávajú zúbky. A to ich má už 10.

Je to v poriadku?

A vôbec si nechce zúbky umývať. Raz dávno si dala umyť, no odvtedy nič. Nechce ani za svet otvoriť ústa. Skúšam si umývať zuby zároveň s ňou, no ani to ju nezaujíma.

Ako jej mám umývať zuby?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

treba jej ich umývať, či to chce, či to nechce, bohužiaľ, proste treba. Takže musíte nájsť nejaký spôsob.

Dcérka určite sliní, to, že sliny nevytekajú von z ústočiek neznamená, že sa vôbec nevoria. O tom by ste vedeli, nebola by schopná ani jesť, ani rozprávať, dutina ústna by bola extrémne suchá, popraskaná.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas