Nové stoličky u 4,5 ročného

evka258
1. jan 2021

Ahojte maminky, prosila by som o radu. Synček má všetkých 20 zubov. Dnes som mu docistovala zúbky a pozerám, že sa mu prerezal polovica ďalšej stoličky na dolnej čeľustí a na opačnej strane sa mu každú chvíľku tiež prereze stolička. Ale nechápem to, veď už má 20 zubov. Žeby začínali už trvalé zuby....Máte niektorá skúsenosti s týmto? Dakujem

uhnakova
1. jan 2021

kludne to mozu byt uz trvale sestky. Mojmu synovi rastli az sestrocnemu, ale jemu prvy mliecny zubok vysiel az tesne pred prvymi narodeninami a vsetky mliecne mal az trojrocny. Takze ak mal tvoj syncek skor mliecne zubky, toto uz budu trvale sestky.

evka258
autor
1. jan 2021

Fíha...no jemu vyšli prvé zubky, keď mal 5,5 mesiaca. A mal necelé 2 roky, 1 rok aj trištvrte, keď už všetky vybehli.

evka258
autor
1. jan 2021

Som nečakala, že by už mohli rásť trvalé. Ale dobre to zniesol, ani horúčky nemal.

gabulienka623
1. jan 2021

Áno sú to trvalé 6ky. Rastu okolo 5r. Mojej vyrástli všetky 4 v 4,5r.

evka258
autor
1. jan 2021

Dievčence, vďaka za info.

babydesire
2. jan 2021

@evka258 tak ma napadlo ci aj mojmu uz nerastu (bude mat 5rokov v marci),stazuje sa poslednu dobu na bolest zubkov ale nic nevidim a vzdy ukaze iny zub,po chvili uz ho nic neboli..jemu prvy vysiel v 9mesiaci a posledny ked mal 2r5m.

uhnakova
2. jan 2021

@babydesire kludne ho uz mozu dasna trosku pobolievat. Ja mam teraz mladsiu dcerku sestrocnu a kazdu chvilku mi tvrdi, ze niektory zub citi. U zubarky sme boli naposledy na jar a nemala ziadne kazy, takze proste sa tie nove trvale zubky zospodu tlacia, uvolnuju sa postupne mliecne a zrejme to obcas mierne boli.

babydesire
3. jan 2021

@uhnakova no uvidime,lebo on si na zubky dost potrpi,a to hlavne odvtedy co som mu pustila Bol raz jeden zivot - usta a zuby..tuto epizodu pozera jedinu a celu rodinu kontroluje ci si cistime zubky aby nam ich bacile nespapali 😂😇..tak snad bude mat zdrave zubky,,obaja (dcerka ta zvycajne bojkotuje cistenie...)