Oprava zubov pod narkózou u dieťaťa - Trenčín, Žilina

sheila72
2. júl 2015

Zdravím kočky, vedeli by ste mi prosím odporučiť dobrého zubného lekára, ktorému by nerobilo problém opraviť zuby 2-ročnému dieťaťu v narkóze? V zahraničí sa bežne toto ošetrenie robí, len tu sa bohužiaľ jaksi nemajú lekári k činu....nechce sa mi vysvetľovať, prečo má také zúbky, proste má ich také už odkedy ich má, je to nejaká porucha skloviny...boli sme u najlepších zubárov v blízkom okolí, ale nikto s tým nič neurobí a ja nechcem malú trápiť. Chcem jej to dať všetko spraviť, aspoň nech ju to nebolí. Prípadne mi môžte odporučiť aj kliniky v iných krajoch. Ďakujem.

bonaqa2013
2. júl 2015

@sheila72 k tej narkoze - zuby pod narkozou sa robia len postihnutým deťom. dostala som také vyjadrenie od zubára....

sheila72
autor
2. júl 2015

@bonaqa2013 to vážne, no tak to neni bohviečo. Nevieš ako he to v čechách? Vďaka

loginexistuje
2. júl 2015

zuby pod narkozou nerobia len postihnutym detom .. niekedy je proste na to aj iny dovod.. ale tak male deti neuspavaju hocikde .. nasmu to robili na kramaroch a stomatochirurg prisiel za nim...

ale v takomto pripade skuste najst takeho co ma rajsky plyn

sheila72
autor
2. júl 2015

@loginexistuje a môžem sa spýtať, čo to obnášalo? Myslíš, že s rajským plynom by to spravili tak malému decku? Ďakujem za rady.

nagulinka
2. júl 2015

@sheila72 no asi ťa sklamem, ale s mliečnym chrupom sa nikto moc babrať nebude. Navyše narkózu u dvojročného ti "len kvôli" zubom budú určite vyhovárať ,ak nie úplne odmietať. Narkóza u tak malého dieťaťa je naozaj nevhodná. Každopádne, ak by si si to nerozmyslela, tak viem, že Martinská nemocnica má kliniku s podobnými službami a aj môj zubár Dr. Paulech v Čadci robí pod narkózou, len u neho platíš všetko z ruky, nie sú zazmluvnení s poisťovňami.

loginexistuje
2. júl 2015

@sheila72 moj mal urgentnu zubnu operaciu vyberali mu mliecne zubky na celej jednej strane .... mal tam cystu jemu sa to skusali najprv normalne vyrhnut len jeden zub hodinu ho trapili len pod injekciami ... potom az robili rtg a musel ist na operaciu ...
sli sme hned do dvoch dni ... predoperacne mu urobili na kramaroch odbery vysetrenie...

sheila72
autor
2. júl 2015

@nagulinka ďakujem, nie že by som chcela nutne narkózu, ale aspoň niečo "na ukľudnenie" pretože tak malé dieťa by to nevydržalo....to mi je jasné, že to bude stáť peniaz :/

bonaqa2013
2. júl 2015

@sheila72 skús ten Martin...

sheila72
autor
2. júl 2015

@loginexistuje fuha, tak dúfam že už ste ok. My to nemáme až také akútne ale proste je mi ľúto to decko zbytočne trápiť, keď viem, že sa to dá. Len tu na sr je to jak v tramtárii....

sluci
3. júl 2015

mne zubár povedal, že najbližšie v Martine, ale kým nebolia, tak nebudeme zaťažovať malého narkozou ... A to už má 3,5 a tiež ma vysoko kazivé zuby a odmieta spolupracovať so zubárom...

ladyzs
3. júl 2015

@sheila72 Ahoj ako vidim vy ste pochodili aj nemozne mala tiez kaz na zube dr. Nam kszala florizovat zuby s pastou na kazdodenne poutivanie Elmex, brat ked mal zas pred nedavnom zlomenu sanku na dva krat bol v Sv. Alzbete u stomatochirurga ktory ho zotavil. Nemusel ist na operaciu zrastlo sa mi to po 3 mes. Pn . Takze skuste v BA jedine . Mozem sa maminy spytat ako sa vola dr.

vevesh
3. júl 2015

@sheila72 oprava mliecnych zubkov neboli, kedze tam nie su nervove ukoncenia ako u trvalych - a naozaj, ked plombovali /vrtali /cistili ihlickami mojmu dietatu,ako keby sa nic nedialo, len sa mu nepacilo, ze mu robia nieco v ustach... Narkozu /umrtvenie davaju ak je problem s dasnami, pretoze tam to uz kvoli nervom boli...

pemon
3. júl 2015

Aj syn mal problemy so zubkami chodili sme k zubarovi od 1,5 roka tiez mal nejaku poruchu tvorby skloviny ci take nieco ale zubky mu neopravovali ked velmi boleli tak prevrtali a nespolupracoval vobec s narkozou sa ani o tom nebavili vraj to nem vyznam tak sme sa trapili kym vysli trvale ale mal problem odhryznut nieco tvrde a aj zle prezuval jedlo z coho ho bolelo brusko ale zla sprava bola ked vysli trvale teraz ma 16 rokov a ma ten isty problem zuby sa mu rychlo kazia a rozsypuju a najlepsie ze ma panicky strach zo zubara no trapenie skoro 15 rokov

sheila72
autor
3. júl 2015

@vevesh no to som počula že vraj to nebolí, len sa mi tomu moc nechce veriť keď decká s kazom bolia aj mliečne zuby. Nejde o tú bolesť, skôr o to, že dcéra ani ústa neotvori, tak si neviem predstaviť, ako by jej to robili.

@ladyzs my tiež používame elmex a aj taký schnúci fluoridový lak na zuby len jej je to ťažko dávať keď si nechce dať kefkou prejsť keďže ju to boli :/ a myslíš, že by nás do ba vzali, keď nie sme ani po úraze ani to nemá nejaké zapálené?

sheila72
autor
3. júl 2015

@pemon uff a nedávali ste mu trvalé pečatiť? My chceme dať....ale poznám jedného čo už má asi aj 20 r a dali mu zapecatit stoličky, tie má v pohode lenže predné zuby sa mu tiež rosypali.

matafen
3. júl 2015

@sheila72 Kamaratka bola nedavno s 5-rocnou dcerou na oprave 3 mliecnych zubkov v narkoze v DFNPL v Banskej Bystrici a tuto moznost jej odporucil zubar. Pred zakrokom mali pohovor s psychologickou a absolvovali akoby predoperacne vysetrenie.

vevesh
3. júl 2015

@sheila72 no neboli - toho som bola svedkom u viacerych deticiek u zubara... A k tej spolupraci - u nas ma zubar nad kreslom televizor s rozpravkami, takze pocas osetrovania deti su zaujate niecim inym a po skonceni dostanu odmenu (nejaku malu hracku, prstienok, skakaciu lopticku, auticko a pod.), dievcatam daj aj lesk na pery, chlapcom namaluju nieco na lice - a deti sa tesia na dalsiu navstevu prave kvoli takym malickostiam...
Takze poradila by som sa porozpravat s dcerou predtym, vysvetlit jej, co budu asi robit a prečo to musia urobit , ze to nebude boliet a slubila by som, ze ked to vydrzi, ze dostane nejaku odmenu napr. Ist do Zoo, kupit nejaku hracku /babiku alebo nieco, po com tuzi...

ladyzs
3. júl 2015

@sheila72 za spýtanie níč nedáte. Brat pôvodne išiel na pohotovosť do NR, ale tam ho poslali domov, že je noc a tam nikto nieje nech príde v pondelok ( úraz sa stal v piatok v noci na pohotovosti boli o 3 ráno sobotu....a tuto ich doporučil švagor, že predsa len tam je iné správanie sa k pacientom a perfektný lekári.