Opuch líca od zuba

nikoleta1872011
26. apr 2024

Ahojte.S dcérou (12 ročná)boli sme včera na zub.pohotovosti ,lebo začalo jej bolieť zub a na večer jej opuchlo tvár. Myslela som , že je to zápal, že dajú jej tabletky,ale vytiahli jej zub.V noci asi jej krvácalo trošku, lebo na tvári mala ráno zrazenú krv čo jej vytekalo z úst.Nedali jej žiadne tabletky,opuch má ešte riadne, vraj mám dať jej studené obklady a malo by byť v poriadku. Mal niekto podobnú skúsenosť či na to netreba nejaké Atb?(asi tam zápal bol keď je to opuchnuté)

martinka13
26. apr 2024

Keď synovi vyberali osmičky, tiež mal opuch. Pomohli tie ľadové obklady. Ale hneď po extrakcii

ariola
26. apr 2024

Akurat mi v utorok trhali 8cku. Hned, ako som prisla domov po extrakcii som si dala na cele 2h ladovy obklad..opuch som nemala potom ziadny, dnes uz ani neviem, keby nemam stehy, ze mi trhali zub.

simsalabim
26. apr 2024

Opuch je normalna reakcia na vytrhnutie zuba. Aj modrina sa moze objavit. Treba chladit a ked ma este bolesti, dat nieco od bolesti.

kristy942003
26. apr 2024

Určite tie obklady dávajte a skúste sa spýtať doktorky či by ste jej nemohli dávať antibiotiká ( penicilín ) ten je veľmi dobrý na všetko a hlavne na zápaly prestane ju to bolieť aj sa jej to prelieči. Mňa boleli zuby skoro stále aj v tehotenstve a nič iné mi nepomáhalo len penicilín. Penicilín je bezpečný aj v tehotenstve. Ale niektorý sú na Penicilín alergický.

nikoleta1872011
autor
26. apr 2024

@simsalabim chladime aj dnes,dala som jej nurofen,lebo aj dnes jej pobolieval zub

nikoleta1872011
autor
26. apr 2024

@simsalabim už sa to zlepšilo, má to ešte opuchnutý,ale nie tak ako včera, nurofen som jej dala aj dnes proti bolesti.