Pečatenie trvalých stoličiek

michalajulka
9. aug 2020

Dobrý deň, zaujímal by ma Váš názor na pečatenie trvalých stoličiek u detí a na skúsenosti s pečatením...

natalala
9. aug 2020

@michalajulka mne mamina dala zapecatit. Teraz mam 27 rokov a vsetky stolicky zdrave bez kazu, rovnako moj 17 rocny brat.

katwenka
9. aug 2020

Moja dcérka bola pecatit minulý rok to mala 7 rokov, lebo sa zubárke zdali nejaké náchylné na kazenie,vraj jej to zúbky lepšie ochráni. Zatiaľ v pohode tak uvidíme... Dcéra mala dve stoličky veľmi citlivé ale zvládla do výborne...

michalajulka
autor
9. aug 2020

Dcéra má tiež sedem rokov. Naša zubárka nás od toho odhovára, že to nerada robí, že aj pod pečaťou, ak sa zle spraví, sa môže tvoriť zubný kaz, že to dlho nevydrží... Tak váham, či na tom trvať, či vymeniť zubárku... Neviem, ako k tomu pristupujú iné zubárky... Robili detičkám predtým rengen? Nejako špeciálne čistili?

michalajulka
autor
9. aug 2020

@natalala A ako dlho vám asi vydržalo pečatenie? Lebo asi to dlho nevydrží a treba obnovovať...

natalala
9. aug 2020

@michalajulka vydrzalo to dlho, neobnovovali mi pecatenie. Inac to odhovaranie a ten argument vasej zubarky, ze ked sa to zle spravi, tak aj pod tym moze vzniknut kaz 🤦🏼‍♀️ To ako keby si priznala, ze to neviem poriadne spravit :D

marci77
9. aug 2020

aj moj brat mal zapecatene trvale zuby, lebo pred 20rokmi to az tak neficalo ako teraz ....ale zubar vtedy navrhol mamine, bol na preventivke, nemal ani jeden kaz ....dali zapecatit a do 25rokov mal pokoj, ziadne vrtanie, ziadne plomby, ani na stolickach
takze urcite sa to vyplatilo
teraz sa da aj samostne pecatit, ak vyjdu stolicky a nemaju este kazy...aspon tak nam spominala nasa zubarka, ale zatial sme neboli, lebo iba 6-tky mojmu zatial narastli

miruska1906
9. aug 2020

@michalajulka mam 30 rokov a dokonca este mam nejake zbytky z pecatenia v stolickach. Ja vrelo odporucam, urcite sa netreba nechat odhovorit alebo fakt vymenit zubarku.

mpikusova
9. aug 2020

Ja so dala obom synom a aj svagrina dala detom a synovcovi sa pod pecatenymi zubami objavili kazy. Asi je to individualne. Nasi sa zatial drzia.

eliska13
9. aug 2020

@michalajulka dala som v 7 r a som spokojná teraz má 13 r a ešte to je vidiet.Len som nezistovala úplne informácie a naivne som si myslela, že sa pečati celý zub aj boky nie len kusacie plôsky dala by som znova

jana_eyre_2
9. aug 2020

Moje obe staršie deti majú zapecatene, už druhý rok je napr. najstarsi úplne bez kazu, dcéra to má zatiaľ len pol roka.. nerobili im žiaden rentgen, len skontrolovala a sama zubárka nám.to odporučila.. ako to bude v budúcnosti netuším, dúfam že im to pomôže a nebudú mať toľko vrátane zuby ako ja v detstve..

katwenka
10. aug 2020

@michalajulka nám rontgen nerobili ale na pohľad sa jej zdali také ako keby do žlta vraj asi z liekov alebo ešte z tehotenstva... Zúbok predtým cistila dôkladne niečím takým ako chlór to pachlo, keď používajú na dezinfekciu a nato dala tu "pecatinu" ako moja dcérka vraví.... 😁
Zubárka povedala ze časom sa to tak nejak vyžuje alebo ako by som to nazvala, je to rôzne u každého... A taktiež je pokrytá len hryzacia časť zuba, vlastne vyplní všetky tie záhyby...