Pečatenie zubov. Koľko to vydrží?

12. decembra 2016 
Možno v niektorých iných témach bolo niečo spomenuté, ale chcela by som vedieť viac...A možno aj niekto iný....
Máte skúsenosti s pečatením zubov, robí sa to len na stoličkách? Koľko to vydrží? ......atď......
Díky za rady, tipy.
27. nov 2008 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
robi sa to na ploskach zubov - teda na stolickach, vydrzi to tak pol roka, ale o zuby sa treba nadalej poriadne starat. u nas to stalo 100sk za zub
27. nov 2008 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne tiez pecatili stolicky, a mam to uz cca 4-5 rokov a zatial su bez kazu
27. nov 2008 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
raz tu bola téma, v ktorej sa spomínalo pečatenie. Písala tam jedna žienka, ktorá s tým robí. U dospelých to vraj nemá až taký veľký význam, lebo dospeláci majú väčšinou medzizubné kazy, ale zas to nie je také drahé, aby to nestálo za pokus
27. nov 2008 o 17:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
Katka, to len na pol roka, ja som myslela, že na niekoľko rokov? Či je to individuálne? A robí sa to, až narastú nové stoličky, pochopila som správne?
27. nov 2008 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no u nas vysiel jeden zub na 600sk za 100sk sa oplati...
27. nov 2008 o 17:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj dcere zapecatila neviem za kolko to robi,nas brtala ako znamych a dceru ako "rizikovu" z pohladu na moje zuby takze sme platili okolo 200sk na zub.
27. nov 2008 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
malo by to vydržať dlhšie ako pol roka...moja dcéra to má už asi 4 roky a len raz sme jej dávali prepečaťovať.

bubaczik...tak 600sk je riadne veľa...

inak je to vlastne prevencia, robí sa to na stoličky, niekto pečatí aj 4 a 5 zuby.samozrejme netrba ani po pečatení zanedbať hygienu.odporúčam to každému.
27. nov 2008 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tiez odporucam pecatenie. Mne zapecatili zuby mudrosti, lebo tie su vraj rizikove. A kazy nemam uz niekolko rokov. Ale o zuby sa treba starat, to potvrdzujem. Ak ma niekto zle zuby "v rodine", tak mu to podla mna velmi nepomoze.
27. nov 2008 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nie vždy je kazivosť dedičná.
27. nov 2008 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ved pecati sa len na zdrave zuby,alebo bez velkeho kazu-iba vtedy to ma vyznam.....
spravila jej-hlavne preto,ze je rodinna znama a nie pre dedicnost-ale asi aj to bolo trosku podkladom na to.-co som rada
27. nov 2008 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moje obidve deti majú zapečatené všetky stoličky. postupne ako im vyrástli som im ich dávala zapečatiť.. u našej dr. stojí jeden zub 150 Sk, je to dobrá vec zatiaľ nemali ani jeden kaz a dúfam že im to dlho vydrží
Inak určite to pečatenie nie je len na pol roka, dcéra má tie prvé stoličky zapečatené už najmenej 5 rokov
27. nov 2008 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak, my teraz cakame ked sa uz uuuuuplne prereze Timke stolicka, aby sme sli zapecatit.Nas to bude stat asi tak okolo 200 Sk a vraj to vydrzi 5 rokov.Pecati sa to zvrchu, ale ako zubarka vravela, aj ten zapecateni zub sa moze pokazit a to z boku
27. nov 2008 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
samozrejme, že sa môže pokaziť z boku, na to sú medzizubné kefky....s normálnou kefkou si medzizubné priestory riadne nevyčistíte
27. nov 2008 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Baby, moc Vám ďakujem za info, no my máme zatiaľ nové zuby len predné, takže počkáme na nové stoličky a ideme "do toho" tiež.... Len sa musíme poobzerať po nejakom zubárovi ...
28. nov 2008 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak o tomto pocujem prvy x, co je to?
28. nov 2008 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
robi sa to vacsinou deti-je to zaliatie zadnych stoliciek-kde su plosky-aby sa zarovnali a aby tam neboli tie priehlbinky,kde sa usadzaju necistoty a vznikaju kazy.
niekto to robi len nauplne zdrave zuby,niekto si trufne aj na opravene ploche kazy,ale na zuby s hlbokymi kazmi sa to nema robit/aj ked su po oprave/.
28. nov 2008 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@xlucia @junovka @zuzik1983
ďakujem vám za odpoveď,za pečatenie zúbkov.
už sme včera na tom boli a platili sme 12 eur za 4 zúbky. Takže fajn,som strašne rada,že to nebolo tak ako som počula,že zub stojí od 5-17 eur
trvalo to len chvíľku,vnútri sme boli asi 15 min. Najskôr mu tie zúbky vyčistil,potom nastriekal nejakú vodičku(asi dezinfekčnú-ale to len tipujem) a potom mu zalial ryhy nejakou bielou látkou,ktorú modrým svetlom ponahrieval a aj sme tak išli domov.Povedal,že už aj môže jesť,že už je to tvrdé.
3. nov 2010 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sestri ahoj prosim ta malej to davali na mliecne zubky?lebo idem s malym a ma 3 zadne derave,tak neviem ci zapecati zdrave,alebo aj tie derave
14. apr 2015 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@enya00 nie na mliecne zubky sa to nedava,dava sa to len na trvasle do pol roka po prerezani,len na stolicky a crenove zuby
14. apr 2015 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@orieskova no jemu to chce dat na mliecne....tak neviem ci to dat,teda ak to pomoze jasne,ze dam,len toto som tiez pocula,ze na mliecne sa to nedava
14. apr 2015 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@enya00 Uplna zbytocnost,skoda penazi
14. apr 2015 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@orieskova myslis?
14. apr 2015 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@enya00 urcite.a vbobec nie ked uz ma nejake pokazene.moze mat aj na inych nejake mikrokaziky a moze zacat boliet.staci az na trvale,urcite
14. apr 2015 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@orieskova no teraz si mi dala chrobaka do hlavy musim pozistovat,na nete som nasla tiez,ze sa pecatia az trvale
14. apr 2015 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@enya00 no vsak hovorim,aj my tak robime..nerob paniku
14. apr 2015 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
my sme pečatili aj mliečne na žiadosť rodičov...tí mali velkú kazivosť, je to už rok a malej to stále drží
16. apr 2015 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
samozrejme len zdravé...pokazené nie
16. apr 2015 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
prave som citala prispevok o skodlivosti fluoru,ktorym sa zuby pecatia,,,, tak zvazujem ci to teda mam nechat robit ...........nejake skusennosti prosim ?
8. okt 2015 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahoj obnovujem temu. Zubarka nam odporucila pecatenie zubov, ake mate s tym skusenosti?
Ak su tu nejake nazory preco nie alebo ano rada by som si ich vypocula. Dakujem
11. dec 2016 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mna by zaujimalo hlavne tie, co ste davali pecatit zubky detom uz davnejsie, ci by ste do toho sli zase..ci sa to oplatilo.dakujem
11. dec 2016 o 23:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tvoj príspevok