Pokojné umývanie zúbkov 19 mesačného syna

17. sep 2020

Ahoj, syn ma 19mes a umyvanie zubov je moj horor. Straaaasne place uplne brontavie, vzlyka, boli ma z toho srdce, obcas si poplacem uz aj ja.
Skusam vsetko, rozpravame sa pri umyvadle, umyva mne zubky, hrame sa s vodickou, aj ked poviem ze ideme umyt zubky sam pride do kupelne, ozuje kefku a da mi ju. A vtedy boj. Otvori pusu ale mrvi sa, vsetko chce chytat nejde to umyt vobec. Uz som skusala ze postupne po troche, nebudem tlacit nanho, ale po 3dnoch mal normalne zanesene zubky, bo som ich slabo umyla, nechcem aby mal kazy alebo co. Tak ho proste v kupelke obijmem (drzim) a umyvam. Tych 40sekund reve jak keby som ho krajala zaziva, vzlyka. Je mi z toho doplacu. Umyvam vodou a kazdy druhy vecer elmex gelom detskym.
Poradte

brana512
17. sep 2020

Moja dcéra má 16 mesiacov a tiež to je boj, sem tam pomôže keď si spolu sadneme pred zrkadlo a hovorím jej šuchy šuch dookola ako zúbky umývam a vtedy sa aj smeje a nechá sa. Alebo jej spievam umývate zúbky budú krásne čistučke ale potom sú dni kedy musím na nej aj sedieť a drhnut

horalka1986
17. sep 2020

Mam 3 deti. Nikdy som ani jednemu neumyvala zuby ja a uz vobec nie na silu. Vzdy sa pridali ku mne a postupne sa naucili umyt zubky dokladne. Maju 9, 6 a 2 roky. Nikdy nemali kaz a vsetci maju zubky biele.

nikpa
17. sep 2020

Ja som synovi umyvala od prvého zuba, najprv len tou gumenou kefkou na prst, neskôr klasickou. Teraz ma 2r 9m a kazdy večer pred spaním sam uteká do kúpeľne ,,umyť buby,, najprv si sám a potom mu dočistím. Tiež bolo obdobie ze protestoval ale je to len o zvyku. Treba vydržať plač aj protest, chce to len čas. Pretože potom u zubára ešte len bude plač 😏

brezza
17. sep 2020

Zuby treba umyvat aj na silu. Poznam deti, ktore mali rok a pol a uz kazy. Potom rodicia riesia celkovu anestezu, aby sa zuby vobec dali opravit. Nehovorim o tom ake je to nakladne. Ked je dieta pokakane a reve pri prebalovani tiez ho nechate tak 3 dni, aby sa netrapilo? Treba to robit aj na silu. Casom si zvykne. Moj syn tiez strasne plakal. Bolo to utrpenie do roka a pol. Potom si nejako zvykol. Cistu kefku ale neznesie musi na nej byt aspon trosicku pasty. Najskor mu umyjem ja a potom si este sam hryzka do kefky. Skus mozno aj nejake pesnicky alebo rozpravky pustit. Radsej takto ako nijako.

zuz0110
17. sep 2020

Zubky treba cistit v lahu. Inak nevycistis poriadne kazdy zubok, ked na neho dobre nevidis. My mame ritual, pustime na mobile na youtube cocomelon o cisteni zubkov alebo nejaku inu pesnicku/kratkeho krtka. A on si hned vezme mobil do ruky, lazka si a otvori usta. Cistim najprv detskou tepe kefkou s troskou fluoridovej detskej pasty a nasledne este zoberiem jednozvazkovu a pekne poriadne kazdy zubok zo vsetkych stran. Jasne, ze sa stane a protestuje. No nema na vyber, cistenie je dolezite.

rachelkk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rachelkk
17. sep 2020

Zuby treba umývať bez výnimky . Viem že to není eko ani bio ani neviem aké ale daj jej telefón do ruky s detskou pesničkou , kúp sonicku kefku pre malé deti. A garantujem ti že pekne umyjes zúbky .

autor
17. sep 2020

@zuz0110 skusim este teda mobil a pesnicky v kupelke, mozno zaberie
v lahu nechcem, to ho az zadusa jak place ked ho drzim lezat
uz sa mi zdalo ze je to ok, ze v kupelke pri spievani tancovani ze sa tolko nebrani ale posledne dni su katastrofa
netusim ako by si to umyl sam, asi nijak👶
mali sme tu na prst silikonovu ale kusal ma 😂
dakujem baby za rady

autor
17. sep 2020

@brezza 👍

autor
17. sep 2020

@brana512 spievam aj ja, len to nezabera, asi nepocut cez ten rev 😂😭

autor
17. sep 2020

@nikpa presne, nechcem aby mal kazove zubky

autor
17. sep 2020

@brezza a potom si zam zvykol ci si nieco zmenila?

autor
17. sep 2020

@rachelkk sonicku? to je elektricka? sa bojim ze by do toho kusal

brezza
17. sep 2020

No v lahu je to idealne. Ja mu umyjem v lahu zuby, potom mu dam kefku nech si sam umyje a zatial ho prebalim. Ked vymysla pri prebalovani, tak viem, ze ked mu dam kefku, tak je to uplne v pohode.

brezza
17. sep 2020

Dala som mu trochu elmex pasty na kefku a prestalo mu to vadit

misiacik31
17. sep 2020

Umývam od prvého zibka v 10 mesiacoch a stále je to boj, raz lepšie inokedy horšie ale celkovo sa to už zlepšilo tak časom snáď ešte lepšie bude.
Dcérka leží tak ze medzi mojimi rozkrocenymi nohami a tými jej držím rúčky najskôr umyjem detskou curaprox a potom ešte jednozvazkovou.... Niekedy viac spolupracuje keď ma pastu... Inak vlea info o tom nájde aj na instagrame u zdravý smile.sk
Držím prsty nech vytrvate a časom sa to zlepší 🙏

lujza123
17. sep 2020

Od 1 zubu až do cca 1.5 roka som jej umývalá v pohode ja jednou kefkou, ona svojou, pohodu ja dieťa spolupracovalo... A potom... Čistá psychiatria

Od 1.5 do cca 2 som ju poleziacky "prisadla" aby sa nemohla metat telom a bit ma rukami, rukou som jej musela násilím otvoriť ústa a druhou som rýchlo umyla zuby, samozrejme za strašného histerickeho kriku. Nemala som nervy robiť to denne, ale asi tak každý 2- 3 den. Aj tak sa jej za toho pol roka hrozne dokazili zuby.
Po 2 roku už bola rozumnejšia a občas aj ochotná umyť si sama, potom sa dala nalakat ba rôzne "rozprávku za odmenu", svietiace kefky atd.

To bol taky pol rok v tom veku že ani umyť vlasy, vyčistiť uši už vôbec nie, ostrihať ci ucesat vlasy absolútne, ofinu aj nechty som strihala v spánku. Ako na to všetko kašľať, to som neriešila ale zuby sú dôležité takže násilím.

mischelin89
17. sep 2020

Moj syn ma velmi zle zubky od prveho. Mame za sebou zakroky, zapaly a v 3 rokoch uz 3 nema, ma korunku a niekolko opravovanych. Umyvanie je mega dolezite aj nasilu. Jasne su deti co si zuby neumyvaju a maju ich ako perlicky. Lenze co ak to nie je to tvoje? Budes s tym v pohode, ze si nezvladla chvilku placu? My sme odrevali kazde jedno umyvanie v tomto veku. Teraz ma tri a nadherne spolupracuje. Bez lahu naozaj zuby dobre nevycistis. Ty sj mozes sadnut, rozkrocit nohy, dietatko medzi ne hlavickou a umyvas. Ak sa brani nohami pridrzat ruky. Je to minuta pre jeho dobro, prezije to. Aj lieky mu das nasilu, ked je chory, nie? Obcas ako mamy musime robit to, co detom nie je prijemne, lenze sme zodpovedne za to, aby sme robili to, co je pre ne najlepsie. Obcas sa to bohuzial vylucuje. Inak moja zubarka hovori ze zdravy detsky chrup nepotrebuje ziadnu pastu, len dokladne cistenie jednozvazkovou kefkou. Mozno mu vadi chut pasty? Mne niekedypomohlo spievat mu.

lindusss2016
17. sep 2020

@brezza presne ako pises, nas pripad zial 😐 maly od zaciatku strasne reve, ma 2,5 roka a kopec kazov na stolickach. A nie, nie je to sladkostami, ani dzusikmi, deti sa stravuju zdravo, dcera ma 4,5 a krasne zubky, ale ona nemala problem si umyvat. Malemu den co den umyvam nasilu, aj tak je to zle, moc si neda, vystriwdali sme milion kefiek, vsetkeho mozneho, prpate vresti, tak ho uz nelutujem a umyjem kazdy den, kolko mozem. Lepaie ako hnile zuby...

zuzdom
7. okt 2020

U nas je umyvanie zubov stale boj a to umyvam od prveho zubku a napriek tomu ju musim v lahu pricviknut, chytit ruky a hlavu a tak mozem cistit. Riadnou a potom jednozväzkovou..a mame uz za sebou opravu zubov v celkovej narkoze