Posunutý zúbok

6. jan 2022

Ahojte mala 2rocna mi spadla dneska s rukami vo vrecku na usta rovno na beton😟 viete mi prosim poradit ? Malej sa posunula prava vrchna 1tka a troska jej ten zub krvaca ,sme obe pozitivne na covid cize k zubarovi nemozme ist 😟 myslite ze sa jej ten zubok upravi? Lebo som na nervy z toho 😟 dakujem

kacena4
6. jan 2022

no na fotke nic nie je vidiet, ale su dve moznosti, bud sa zub chyti a bude v ustach alebo vypadne ak sa narusilo lozko. drzim palceky

autor
6. jan 2022

@kacena4 dakujem 😊 vidno tam ze ten zubok kde je sipka je posunuty dozadu troska ,a je aj nizsie ako ten druhy 😟 preto sa bojim ci jej to nejak neposkodi zubky 😟 je nakrivo asi o 1mm je nizsie a pritom boli obe v rovine predtym 😟 1x sa mi stalo ze takto spadla cela pusa krvava plac hrozny 😟

kacena4
6. jan 2022

krv bola z pery nie dasna takze to moze byt ok, nasej sa pocunuli zubky horsie a po 2 tyzdnoch museli ist von ☹ drzim palceky

autor
6. jan 2022

@kacena4 krv jej ide aj zo zubka ked sa ho dotkneme 😟 len to posunutie ma desi ze ci sa jej nieco nestane 😟 k zubarovi sa nedostaneme do minimalne 25teho pretoze cely buduci tyzden sme v karantene 😟 snad to bude dobre a daju sa taketo zubky vybrat tak malym detom? Moja neotvori ani ustocka poriadne tak si to neviem predstavit ako to zubari robia 😟

kacena4
6. jan 2022

nie nic sa jej nestane ak by opuchla potom rieste dr aspon po telefone

tanicka19
6. jan 2022

My sme to pred casom riesili so synom, ale mal to teda o dost horsie, behali sme 2 dni po pohotovostiach. V konecnom dosledku mu okrem rtg nerobili nic. Po par dnoch sa mu zuby same posunuli naspat. Trosku ich ma zial osivene, zatial drzia, jedava normalne, cakame ci vypadnu🙁 verime ze nie.

desore
6. jan 2022

Zubok skus jemne posunut naspat. Tyzden kasovite jedla, nic tvrde. Bud zubok prezije alebo odumrie.
(Rada od zubarky)

autor
7. jan 2022

@desore neda si chytit zubok ,sama sa ho nedotyka ,skusala som jej ho posunut ale ohyna hlavicku a place a ked nanho zatlacim troska tak sa jej pusti z neho krv 😟 dneska zavolam zubarovi aj ked cez telefon asi vela nevyriesim 😟 no kto vedel ze zabudne ruky vo vrecku a spadne rovno na zuby 😟 tie kasovite jedla to jej budem davat aj krmit ju ,lebo ona aj tak na predny zubok nehryzne boli ju to . Dakujem za rady 🙏

autor
7. jan 2022

@tanicka19 vazne to nechaju tak? 😟 Ja som prvy krat take nieco videla ze sa zubok posunie dozadu a dole ,ze nie je sumerny 😟 ja som si ako dieta vybila zub tiez pravu jednotku ale ja som mala trvaly uz 😟 dufam ze to budete mat tiez v poriadku 🙏 mam pocit ze to asi kazde dietatko musi padnut na usta 😟 svagrinina mala sa len zrazila hlavami a predne zubky sa jej zatlacili dozadu a teraz ich ma krive 😟 musia riesit strojcek 😟 tak snad sa to upravi 🙏

tanicka19
7. jan 2022

Ano, vlastne sam si ich jazykom dal postupne naspat. Jemu sa ale nekyvali. Kontrolovali iba ci nie su poskodene dospele zuby v sanke. Mliecne sa neriesia. Dakujem drzim aj vam palce nech je to ok

autor
7. jan 2022

@tanicka19 dakujem velmi pekne dufam ze to bude ok a ze nema poskodene zubky 🙏