Prečo ma napína pri umývaní zubov?

sandra_sul
28. okt 2015

Vzdy,ked si umyvam zuby a zajdem kefkou na stolicky,napina ma na zvracanie.Som polroka po operacii slepeho creva.Stresove obdobie nemam.Celkovo mam rano zaludok ako na vode a obcas sa aj povraciam.Tehotna nie som.Cim to moze byt?Mam ist radsej na gastro alebo to prejde?Dakujem

womankc
28. okt 2015

ja som cez tehu ani nemohla riadne umyť zuby a doteraz som na to háklivá , mávam aj gastro ťažkosti , mne raz jeden gastro povedal , že mám silný dávivý reflex .... Môžete mať aj nejaký problém gastro možno, treba sa na to opýtať u lekára. Inak mne toto spustilo tehotenstvo a doteraz teda tie zadné zuby je boj

matik1
28. okt 2015

nezmenila si náhodu zubnú pastu? U mňa bol tento problém.

dahra
28. okt 2015

Fuj, zubná kefka 🙂 ja si zuby vzdy umyvam v predklone, usta dokoran - div mi sanka nevyskoci, zhlboka dycham. Na ludi, co dokazu pri umyvani si zubov chodiť s kefkou v ustach po izbe, hladim ako na mimozemstanov. Ja by som ju ani sekundu nedokazala drzat v ustach bez toho, aby ma nenaplo. Bleee. Ale ja to tak mam cely zivot. 😉

hori
28. okt 2015

je to uplne normalne, je za tym citlivejsi davivy reflex. niektori ludia (a ja tiez medzi nimi) maju najma so zadnymi stolickami skutocny boj. mne dokonca po tolkom napinani skutocne pride nevolno a casto musim umyvanie zubov na chvilu aj prerusit a rozdychat to. no nic sa neda robit, zuby sa umyvat musia...

bibiana26
28. okt 2015

Ja som na tom rovnako. Mám zvýšený dávivý reflex a úplný des je to u zubára,keď mi vŕta stoličky a dáva tam tie tampóny. Doteraz som sa cítila ako ufo,ale aspoň vidím,že nás je viac😃. Najhoršie to bolo počas tehotenstiev.

cerez
28. okt 2015

Nie si sama, aj môjho manžela napína pri umývaní zubov. A tehotný NIE JE! 😀

anelehka
28. okt 2015

moj syn ma rovnaky problem,chudacik rano si ani zubky umyt nemoze,lebo ho ihned napne,ma 7 rokov...

miriam11
29. okt 2015

Mala som rovnaké príznaky v tehotenstve 😀

evina313
29. okt 2015

ja mam ten istý problem, rano možem len tak narýchlo a o zubarovi ani nehovorim. kým mi vyvrta 1 zub, 10 x musi prestat 😀

jeennyv
29. okt 2015

Omg dievca...ved to je celkom bezne, u nas v rodine sme tiez niektori citlivi na taketo zasahy do ust, ci ide o umyvanie zubov alebo aj mna napina u zubara...citlivejsi daviaci reflex...jednoducho ide o normalne prejavy cloveka, cloveka niekedy napne pri vseliakych vonach co mu nesadnu a nemusi byt tehotny..... ak vsak mas strach z tehotenstva, tak sa neriad tym ako sa citis pri umyvani zubov, ale pouzi test a ak nechces otehotniet tak ochranu....

keziah
29. okt 2015

to poznam 😀 mne osobne pomaha pred umyvanim hornych stoliciek najprv vsetko vyplut a vzapati pri samotnom umyvani privriet usta.

daniela.ho
31. okt 2015

Inak ja som toto vyriešila detskou zubnou kefkou od curaprox, ma malu hlavičku čiže ju až tak "necitim" v ústach. Poradila mi to hygienicka

brisilda
31. okt 2015

tento problém mavam obcas aj ja ale zmena pasty to vyriesila 🙂 pravdepodobne to sposobuje jedna zo zloziek v zubnej paste