Prerezávanie zúbkov a horúčka

henikapetko
21. mar 2015

Začali sa nám prerezavat zubky a malinka má horúčku,nasadili sme nurofen a pomohol nám.No chcela som vedieť ci s takouto "zubkovou horuckou" môžme ísť vonku na prechádzku a čo pomáha na zmiernenie bolesti,počula som,že citrón,koža zo slaniny a podobne.Ďakujeme za odpoved 🙂

siska53
21. mar 2015

@henikapetko my pri teplotach von nechodime,ani ked su od zubkov. A este ani na dalsi den,ked uz odznie teplota.
Nasa si tiez kazdy zub odsopli alebo odteplotuje. Aj teraz jej idu posledne dve stolicky a ma sopel,kasle zo zatekajucich hlienov. A to bude mat 3r.

My davame bud gel alebo sa mi osvedcilo aj repikom potierat dasienka.

karin1811
21. mar 2015

@henikapetko ahoj, no pokiaľ teplotu nebude mať cez deň, myslím si, že môžete. Moja malá tiež, keď ju trápia zúbky, dám jej nurofen od bolesti a ešte camilia ampulky, tiež nám pomáhajú. A boľavé ďasno natriem calgel-om /ten sa mi najviac osvedčil/. Či pomáha citrón na zmiernenie bolesti neviem, ale my, keď sme boli už bezradní a nijako sa nám nedarilo zraziť teplotu /zábal nemôžeme, lebo deti mávajú ľadové končatiny/, dala som citrón na dlane a chodidlá a pomohlo to...

danielita18
21. mar 2015

ak malej ozaj nič nie je a je len zvýšená teplta tak na chvílu by som von išla,ale nenechala by som ju moc namáhat iba sa tak vyvetrat,aby sa k tomu nepriplietla iná choroba lebo pri prerezavaní zúbkov býva aj slabšia imunita anesla by som medzi deti a hlavne nie do obchodakov,lebo tam sa môže najskor njaká choroba chytit,a norefen by som dala len ak je cez 38 alebo na noc,nech sa vyspinká

sluchatka
22. mar 2015

baby, maly mal horucku v sobotu a dnes zvysenu teplotu. dasna nema navrete ale dolu na dasne ma cerveny - krvou podliaty fliacik. myslite, ze ma teplotu z toho, ze mu pojdu zubky?

kavicka21
12. máj 2015

Ahojte maminy nas trapia teploty od nedele,resp v nedelu v noci dostal prvu teplotu a to hned nad 39 takze som mu dala nurofen sirup a do rana klesla,no hned doobeda vystupila naspat hore, tak som mu dala paralen cipok a tiez pomohol no vzdy sa teploty vrati po tych 5-6 hodínach,dnes v noci mal teplotu 39,4 a rano som mu pozerala zubky a idu nam spodne dvojky jeden je uz prerezany a druhy skoro tiez len si niesom ista ci to moze byt az taka vysoka horucka zo zubkov...kedze tu citam to co tu citam..... u lekara som s nim zatial nebola cakam do zajtra tj 3.den s teplotou ak pojde o tu 5. ci 6. chorobu mal by sa zajtra vyhadzat ale bojim sa aby mu teplota nesla este vysie.....myslite ze ide o daky virus ? pretoze u ostatnych zubkov nemal az taku vysoku horucku....dakujem za kazdu odpoved

sluchatka
12. máj 2015

@kavicka21 ahoj my sme mali tyzden to iste ako popisujes. Od stredy mal teploty vyse 38 az 39. Horne dasna navrete. Isla som pre istotu dr, spravila crp vysetrenie, a potvrdila virus v hrdle.maly ani moc nechcel jest, pripisovala som to zubkom. Dr razne povedala, ze zo zubkov taka vysoka teplota nemoze byt, pokial nie je zapal. Takze bolo to virusove ochotenie hrdla a na treti den sa vyhadzal. Dr sama povedala ze tersz je vela virusov, kde telo reaguje na boj s chorobou vyhadzanim. Radsej chod dr pri tak vysokej teplote by som isla .