Prerezávanie zúbkov u 5 mesačnej dcérky

5. mar 2021

Zdravim,mam 5 mesacnu dcerku a zacali sa jej zubky prerezavat. Place cely den,to nieje plac ale vrieska komplet cely den,zacala uz aj v noci...uz si nevieme rady a ani pediatricka. Nepomahaju homeopatika,ani geliky uz sme mali 3 druhy,nurofen zabral 1x. Co robit? Ako zmiernit bolest? Hryzatka nechce hned ich vyhadzuje prec. Dakujem

zuzana_ilkova
5. mar 2021

Skúsili ste gel calgel? Ten obsahuje lidokain u nás ako jediný zabral, teraz používam vodičku na zubky camilia tiež zaberá.... sirup panadol na zubky zaberá od bolesti viac ako nurofen ...

moniika268
5. mar 2021

Nám pomáha viacej Panadol ako Nurofen, aj keď neviem prečo, keď ibuprofen by mal byť silnejší 🤷🏻‍♀️😊
A hryzatko ma najradšej takú hviezdičku a tučniak z dm s takým gélom vo vnútri a to sa dava do chladničky vychladiť, tak to ho tiež na chvíľu upokojí 🙂

autor
5. mar 2021

@zuzana_ilkova ano skusali sme. Pomohlo na 15 minut a potom zas vreskot. Aj camiliu a nic. Panadol mam,ale zas nemozem to chudiatko dopovad sirupom stale ☹

autor
5. mar 2021

@moniika268 mame aj take hryzatka a absolutne ich nechce. Este len ich vidi a uz vrieska

katkamatka7
5. mar 2021

Nám pomáha calgel, dentinox okamžite, ako mu potriem ďasienka a jemne zatlačím, pomasírujem. Nurofen zaberie až za niekoľko minút, nie hneď. V zálohe som mala zamrznuté hryzátka, gumené aj textilné. Možno vyskúšať zamrznutú textíliu, ako uteráčik, utierka (nepoužívané, vyvarené)

misana84
5. mar 2021

a su to isto zuby? neboli ju nieco ine?

autor
5. mar 2021

@misana84 ano urcite zuby. Mame viac vysetreni za sebou vsetko vylucene lebo je neskutocne placliva od narodenia. A tie zuby jej uz vidno len sa neprerezali este

mariet24
5. mar 2021

Malý mal strašne rád také ,,hryzatko" zubnú kefku z DM, všetky ostatné zahadzoval...

katka2505
5. mar 2021

Nám pomáhal Mundisal gél a keď bolo najhoršie Panadol sirup

moniika268
5. mar 2021

Neviem ci kojis ale to pomáha asi najviac hocikedy, potom keď ho nosíme na klokana, tak je väčšinou pokojný, keď je už zle tak ho dám do vajíčka na kočík a chodím s nim po byte, aj toho upokojí aj tam zaspí keď sa mu inak nedá a musí spat aspoň 3 hodiny cez deň inak by bol nervózny, ale to aj keby mu neisli zúbky. Tiež že nosenie v satke alebo nosiči pomáha. A ja ešte často zapalujem levandulovy olejcek v aróma lampe obaja sme potom pokojnejší 🤭 aj keď toto sú skôr rady na upokojenie ako na bolesť.
Ten Panadol mu dávam teraz celkom často, aj keď nerada, lepšie ako keby plakal a trápil sa, ani ja by som to nezvládla. Spodné zúbky nám vyšli lakho ale tieto horné sú hrozne, už aby bolo potom 😪

autor
5. mar 2021

@moniika268 nie nekojim uz. Nosim ho casto ale nosic nehrozi,tam tam place az zvracia. Mam doma este 2 rocneho chlapca nemozem stale vkuse len ho nosit a nosit. Uz sme zufali z toho kriku celodenneho

moniika268
5. mar 2021

Tak to verím, že to musí byť pre vás aj pre malú veľmi ťažké. Ešte aj s ďalším dieťaťom 😟 ani v nejakom vibracnom lehatku, hojdavaku alebo v takom niečom by sa neupokojila?
Ja mam ešte tento gél objednaný, lebo ani lidokain mu nechcem moc dávať, ale ešte neodskusany, tak neviem https://www.benulekaren.sk/multi-mam-babydent-g... 🙃 každý gelik ale asi zaberie len na chvíľu..

autor
5. mar 2021

@moniika268 je to hrozne,place tak ze sa az zachadza....mame lehatko ktore sa rucne hojda a v tom vie troska pospat kratky spanok. Ale inak nikde inde nechce byt....

andreatytler
5. mar 2021

Ako dlho to uz mate? Zevraj zuby trvaju priemerne tyzden.... tak mozno ste uz skoro pri konci a budete mat zase trosku kludu.
U nas boli prve zuby zatial najhorsie. Asi preto ze pri tych dalsich uz stvornozkoval a hral sa s hrackami a tak mu to odputalo pozornost od bolesti zo zubov.

autor
5. mar 2021

@andreatytler ta u nas je plac dlhodoby problem,mala koliky aj reflux ale to uz je v poriadku,to bol iny plac pri tych problemoch. Syn prvy niekedy aj 2 tyzdne plakal pre zub kym mu vysiel 🤷🤷🤷dcerk ano aj 2-3 tyzdne moze byt

andreatytler
6. mar 2021

Fuha... 2-3 tyzdne... to je dlho. Ono niekedy to trva dlho kym sa prerezu. Neviem ci to niekto uz poradil. Citala som ze mamicky otieraju aj Alpou dasna. Ale to je alkohol... no ale zase na druhej strane ak mate mat este dalsich niekolko tyzdnov vreskotu... a tie lieky tiez nie su dobre prilis dlhodobo.
Nas mal nastastie hrizatka velmi rad. Najradsej mal mokru handricku.

zuzana_ilkova
6. mar 2021

Trápenie zo zubami trva cca 2 týždne potom sa to trosku ukludni, myslím ze ked na noc a v noci das panadol nic sa nestane, cez deň to musíš nejak pretrpieť gélom ja som to aspoň tak robila... môjmu malému ide stále viac zubov naraz, teplotuje a hnackuje pri tom, počas toho obdobia mal 3 dni ktoré boli úplne najhoršie vtedy dostal panadol 3x denne a bol pokojnejší, nic mu z toho nebolo, netvrdím ze treba dieta nalieva panadolom vkuse to nie, ale ked mu das 3 dni po sebe podla návodu,dávkovania a dodrzis casovy rozstup nic sa nestane....