Priesvitný strojček a vaše skúsenosti

alexaalexa
16. jan 2013

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či máte skúsenosti s "priesvitným" strojčekom. V akej cene sa pohybuje ( ak už mám 18). Prípadne môžete odporučiť aj nejakú dobrú zubárku. Ďakujem 🙂

dulllinka
27. sep 2016

www.kafkadent.com, cena 2500-3000, v Žilině. 😉

weja
24. okt 2016

@dulllinka máš osobnú skúsenosť...? Ak áno, budem vďačná za info, kľudne aj cez IP... 😉

michaela460
31. dec 2016

Ahojte neviete niekto ako sa daju rozlozit splatky toho strojceka da sa to aj na viac splatok ? Dakujem

dorottka
31. dec 2016

@michaela460 to zalezi od ambulancie. V BA v Sangre Azul sa mi zda, ze sa to da.

dulllinka
1. jan 2017

Ve většině ambulancí se to dá, záleží na domluvě. Platí se to většinou ve 4 splátkách.

michaela460
1. jan 2017

Super 🙂 dakujem velmi pekne za info.

majkarybovicova
21. jan 2017

Chcem sa spytat v Ke su 2 ambulancie s neviditelnym strojcekom Invisalign. Neviete poradit kde je to lacnejsie v fakultnej nemocnici ci na bratislavskej pobocke doktora Thurza ? Dakujem.

dorottka
21. jan 2017

@majkarybovicova nerozumiem. V nemocnici v KE sa to isto nerobi, ano obe ortodontistky, co ho ponukaju, pracuju v nemocnici, ale ponukaju ho v svojich sukromnych ambulanciach. A urcite je to lacnejsie v KE ako BA, minimalne o 1500e 🙂

dolcegirl
1. mar 2017

@trudance ja by som mala záujem 🙂

sialsa
25. júl 2017

Ahojte. pri tomto type strojčka tiež musia trhať bočné zuby??? alebo nie?A pri tej mudr.Matouškovej to kolko stalo? ďakujem

idai
30. júl 2017

Ja chodím k Matouškovej. Som komplikovanejší prípad s dlhšou liečbou, ale vyšlo to na 4000e so všetkým.

dolcegirl
7. aug 2017

Ja som šla nakoniec do Brna (4000 EUR).

lulik11
14. aug 2017

@idai ahoj, prosim ta, ty mas ten neviditelny strojcek? A kolko mas tych dlah ak sa mozem spytat? Ja som bola na konzultacii u doktora Thurza, ale chcem ist este k Matouskovej.

dulllinka
14. aug 2017

ahoj, to je úplně jedno kolik máš fólií, když máš invisalign full, je cena stále stejná.

lulik11
14. aug 2017

@dulllinka a aka je cena za invisalign full? Mne v BA povedali ze 5600,- + dalsich cca.400,- (Rontgen, diagnostika, atd)

idai
14. aug 2017

@lulik11 Fólií mám až 67, ale po prvých troch už môžem meniť týždenne. A cena 4000e bola už aj s úvodnou konzultáciou, odtlačkami a pod. 🙂

lulik11
14. aug 2017

@idai to je super cena, som zvedava kolko povie mne 🙂 Mozem sa este spytat odkedy to nosis a ako dlho si cakala na folie? A preco uz menis po tyzdni? Dakujem 🙂

idai
14. aug 2017

Teraz som na 5/67, takže 8. týždeň. 🙂 Vraj to dobre funguje aj po týždni, na nete som sa dočítala, že niektorí zubári to povoľujú svojim pacientom už roky, navyše, minulý rok na jeseň aj spoločnosť Align, ktorá vyrába Invisalign, oficiálne potvrdila, že to funguje aj na týždennej báze. 🙂 Matoušková tiež vravela, že s tým zatiaľ nemal problém žiadny jej pacient. A na fólie som nečakala dlho, od odtlačkov cez video až po nasadenie strojčeka mohli prejsť 3-4 týždne ;)

sialsa
15. aug 2017

super.tak včera sme boli na prvom vyšetrení a nemusia sa žiadne zuby trhať,ako to chceli urobiť pri fix.strojčeku čo poisťovňa prepláca.Ideme do toho aj keď je to riadne drahé.Ale dúfam že výsledok bude stáť za to.🙂

dolcegirl
15. aug 2017

@idai prosim ta, neposlala by si mi do spravy fotku, ze aky si ty komplikovany pripad? :D nakolko ja mam len 24 folií + max 10 mi este bude dorabat asi. Inak som na 8/24 (menim kazde dva tyzdne).

idai
15. aug 2017

@sialsa, určite choď, aj hygiena sa tu lepšie rieši, aj by to malo menej bolieť ako pri fixnom strojčeku (mňa to nebolelo vôbec, len mi to prvé dni vadilo v ústach, keďže som nebol zvyknutá), mala by si pociťovať len miernu citlivosť. a myslím, že takáto investícia do seba je dobrá investícia 🙂

@dolcegirl jasné, pošlem. 🙂

dorottka
16. aug 2017

Suhlasim s @idai . Ja sice nosim 2-tyzdne, ale preto, pretoze ho proste neznesiem v ustach tych odporucanych 22 hodin + nestiham to s jedenim, cakanim na dobu, ked si uz mozem umyt zuby + poriadne umytie zubov. Nosim ho obvykle 16-18 hodin denne, tak mi to vyhovuje podstatne lepsie 🙂

sialsa
17. aug 2017

@dorottka a aj napriek tomu že to nosíš menej,tak vidí lepšie výsledky????

dorottka
17. aug 2017

@sialsa jasne!!!!! Ale uz sa stalo, ze sa mi zdal tesny aj po dvoch tyzdnoch (ale fakt nepravidelneho nosenia, lebo bolo po sebe viacero oslav, kedy proste nie je mozne ho nosit, kedze sa vkuse je), vtedy som si ho nechala par dni navyse. Navyse dava to logiku, ak niekto meni po tyzdni a noseni 20-22 hodin denne, tak mne bude stacit vymenit po dvoch tyzdnoch a noseni 16-18 hodin denne, je to o kumulacii hodin tak ci tak. Samozrejme, mozno zalezi od cloveka, mne to nerobi problem takto nosit, vysledky su presne aj tak 🙂.
Mne sa zda tych 22 hodin strasne prehnanych, to nemoze byt ani zdrave, zuby potrebuju sliny a nie vkuse byt zamknute hodiny v starych slinach, plus nechapem, ako sa da za tie akoze dve hodiny 'volna' vsetko stihnut. To je akoze zdrave do seba jedlo nahadzat a rychlo umyvat zuby? Po jedle predsa klesa ph v ustach a ma sa cakat minimalne polhodina, niekedy az hodina, kym si clovek moze umyt zuby, lebo dovtedy je sklovina este makka a lahko moze dojst k jej erozii. Potom samotne umyvanie, aby bolo kvalitne, to tiez netrva 5 minut, pretoze to fakt treba urobit and extra kvalitne, lebo ak nie, opat si uzamkneme spinave zuby pod plastom na x hodin, co je idealne na tvorbu kazu. Za normalnych podmienok sa s tym sliny vysporiadaju, ale pod plastom nie. Proste neexistuje to dodrzat a ostat plne zdravy so zdravymi zubami :D Pre mna je to urcite prednejsie.

idai
17. aug 2017

@dorottka Mám rovnaký názor, že tých 22 hodín je prehnaných, často nereálnych. Ak človek chce jesť svojím normálnym tempom (ja som vždy jedla pomaly), počkať aspoň 15 minút kvôli kyselinám (a ani to zrejme nestačí) a poriadne si umyť zuby, je to aspoň 1 hodina. Ak človek čaká po jedle pol hodiny, tak aj viac. Mne totiž samotné umývanie zubov a strojčeka, ak je poriadne, trvá 20 minút. V priemere ho teda nosím 21 hodín, niekedy viac, niekedy menej. Najmenej som ho mala 18 hodín, ale verím, že raz za čas to nie je problém, najmä pri 2-týždňových zmenách.

sialsa
18. aug 2017

@idai a ako dlho ho už nosíš? výsledky vidno už???

idai
18. aug 2017

@sialsa Ja ho mám len dva mesiace a ten najdôležitejší pohyb (vpredu) sa bude diať až na prelome rokov. Ale pri čistení medzizubnými kefkami cítim dosť veľký rozdiel 🙂

dolcegirl
19. aug 2017

@idai Ahoj, chcem sa ta spytat, ze akym sposobom sa ti zda ten strojcek tesny? Stalo sa ti uz aj, ze ti vobec nesadol?

idai
19. aug 2017

@dolcegirl Pri prvom nasádzaní musím niekedy silnešie zatlačiť, aby sadol. Stáva sa mi, že v prvých dňoch to na niektorých miestach vyzerá, ako keby to zle "trackovalo", ale vždy sa to po niekoľkých dňoch upraví. 🙂 Tebe sa stalo, že si si ho nevedela nasadiť vôbec?

dorottka
20. aug 2017

@dolcegirl to je uplne bezne, mne prvy den nikdy nesedi poriadne - napriklad na uplne zadnych zuboch. Cez noc sa to dako usadi a v priebehu dalsich hodin to sadne uz super 🙂