Stomatologický zákrok v CA s dieťaťom ZŤP

lenka0033
26. nov 2018

Dobrý večer , prosim ako prebieha a co vsetko obnáša stomato. zákrok v CA u deti? Tiez ma zaujima cena zákroku spolu z narkozou . Syn musi ist do CA z dôvodu postihnutia, je tazko vysetritelny, osetritelny ambulantne . Robit sa ma cca.7- 8 zubov. Chodime do.sukromnej ambulancie nakoľko zmluvne odmietli dieta zo ZTP prijat do evidencie.Ďakujem

deti95060810
26. nov 2018

postihnuté dieťa je ošetrené zadarmo v celk. anestéza. Robí to nemocnica napr. MT...

lenka0033
autor
26. nov 2018

@deti95060810 dakujem. My mame tiez ist do nemocnice len do Ilavy. Poistovna vraj zaplati iba celkovu narkozu a viac nic lebo zubár je súkromný. Do Martina som si pýtala odporučenie, vraj mi ho dat nemôžu. Údajne tam vobec neplombuju ale iba trhajú. Neviem aká je pravda. Viem, že Dovera ponuka príspevok na starostlivosť u nezmluvneho lekara, zubár aj to tlačivo ma az hádam 2 mesiace no údajne nevie vypísať lebo nevie popísať vsetky výkony. Syn ledva ústa otvorí, vyšetriť je ho problem. Cca. 3 by sa mali trhať a zvysok plomby. Nas zubár mi este povedal, ze aktuálne sa v Martine venujú iba operáciám zlomeniny čeľuste, jednak aj ja sa bojím, že by mu vsetky zuby vytrhli. Bude mat 7 rokov , to nedopustim

deti95060810
26. nov 2018

@lenka0033 dali ti nesprávne info. My sme tam boli v máji. opravili jeden zub.... nič netrhali. Všetko preplatila poisťovňa....jedine sme čakali na poradie cca 5 mesiacov....

lenka0033
autor
26. nov 2018

@deti95060810 od koho ste mali odporučenie do Martina. Myslim tym, kto Vam dal výmenný lístok. Riešim to od juna a neviem sa k nemu dopracovať. Ako budu v Martine vedieť ake výkony urobit? Je rozdiel 1 zub a 7-8 zubov

lenka0033
autor
26. nov 2018

@deti95060810 robit to mali este v juni no syn ochorel, dalsi termin bol na september, dostal zápal pľúc, 2 ATB, doma 3týždne. Prelieceny siel do skoly, bol tam tyzden, zas zápal priedušiek, dalsie ATB. Tesne po prelieceni priedušiek dostal ovcie kiahne takze sa ešte lieči. Včera mi volali ci mozne o týždeň nastúpiť na zákrok . Jednak je zas chorý a nemám 340 eur na zákrok

deti95060810
26. nov 2018

@lenka0033 zubár ku ktorému dcéra chodí....zubár napíše o ktoré zuby sa jedná....mne povedala že dcéra má plnú pusu kazov a keď ju dali do celk. anest. nemali čo opravovať... tak jej opravili jeden zlomený zubok .... doplnili korunku? - možno vyplnili plombou...
inak boli tam detičky ktorým ozaj robili niekoľko zubov naraz....

deti95060810
26. nov 2018

@lenka0033 340 e ? tak to by som radšej ten Mt vybavila....😉

lenka0033
autor
26. nov 2018

@deti95060810 340 e iba zuby, ci budu pýtať za CA neviem ale nemali by kedze by sa malo konať v nemocnici a anestéziológ je zmluvný. A druha vec, keď som to povedala nasenu (Monosik) chcel mi asi uz podat kartu, ze ani vlastne ku nemu nepatríme. Ako... súkromný nezmluvný majú odkedy obvody? Sa mi nezdalo na tom nieco no iny zubár syna prijat nechce. Všeobecne deti nechcú a z postihnutim už vôbec nie. Neviem odkial tie peniaze nabrať, mesačne platím po 200 e exekuciu, nezostane mi takmer nic, odkladať sa mi nedá na zakrok

lenka0033
autor
26. nov 2018

@deti95060810 problem je, ze bez papiera z odporúčaním do Martina si mozem piskat. Žiadajú ten papier. Nemoze ho dat aj pediater ci pedopsychiater?

deti95060810
27. nov 2018

@lenka0033 dieťa musí zobrať zubár ktorý je vo vašom obvode....
najskôr vyrieš tento problém....alebo zabehni na poisťovňu -kde je syn poistený a oni nech ti poradia kam patríte pod ktorého zubára....tak isto je to aj s obvodným lekárom a pediatrom....

lenka0033
autor
27. nov 2018

@deti95060810 podla obvodu? Nechcú. Mohli by sme mat Zednikovu no tá novych pacientov neprijima, vraj ma plno. Deti ze neberie a postihnuté nechce, ze ona nema na to čas ani nervy. Ďalšia Janakova no ta ma odbila, že patríme pod Zednikovu. Na poistovni som bola, i som konzultovala z TSK aby teda zubára pomohli prideliť no márne. Ze je krízový stav ci co, zubárov malo, ludi vela. Co poznam tak z detmi chodia ku súkromným lebo nepochodili u zmluvných. Nie su moc ochotný. Este mi povedala, ze je slobodná voľba lekára a že oni nemusia nikoho zobrat ked maju plno.

deti95060810
27. nov 2018

@lenka0033 odbili ťa....ja by som to po takejto odpovedi riešila inak....cez média. Napísala by som do televízie, je tam relácia Občan za dverami - reportéri by sa nato pozreli....
napíš na ministerstvo - nech sa vyjadria ako ďalej....
ešte oslov aj pediatra či ti napíše lístok na ošetrenie zubov v celk. anes..... ale mne sa nezdá -to je vec zubára...

lenka0033
autor
27. nov 2018

@deti95060810 teraz som kukla cez VUC kto je nas lekar a Zednikova no ta odmieta ako píšem. Vobec nie je trpezlivá, detom ze aj priblížila nejakým. Z jej prístupom si neviem predstaviť, zeby ho osetrovala ona. Súkromný bol ako posledná moznost , pochodila som vsetky co maju zmluvu no nechcú brat. To nielen zubári, hocijaká ambulancia odmieta deti z postihnutím, väčšinu lekarov mame mimo mesto a takmer všade platím sa vysetrenia

lenka0033
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
27. nov 2018

čo máte autizmus? nemáme tento problém, aj keď ja sa odbiť nedám... ale lístok ti dá len zubárka - takže to máš jedno u koho ste, ona ho ošetrovať nebude....len vám bude dávať lístky...

lenka0033
autor
27. nov 2018

@deti95060810 diagnostikovane mentalne postihnutie (mentalna retardacia),ADHD, porucha reci pri mentálnej retardacii. Cisty autizmus sa nepotvrdil, iba viacere prvky, znaky autizmu, v ACVE (aj v inych diagnostickych centrách)potvrdili, ze ma kopu znakov autististu. Aj u pedopsychiatra pocuvam, ze sa u syna coraz viac prejavuju autisticke črty. Preukaz ZTP-S ma od jari tohto roku.

lenka0033
autor
27. nov 2018

@deti95060810 MUDr. Marek Monosik je v PB jediny, ktory sa venuje detom z postihnutím. Cestuju za nim mamicky i z inych miest. V jeho klinike maju vsetci trpezlivy pristup co sa tyka deti. Raz syn vobec neitvoril usta ani na dentalnej hygiene, celkovo sa boji lekarov. Na pana doktora si uz zvykol, vola ho ujo Majo. Neviem ako by si zvykal inde. Problem su tie peniaze. Na ministerstvo zdravotníctva som uz raz písala za bývalého ministra no novej pani ministerke este nie. TSK ani VUC sa mi nevydrili, vraj, ze oni nemozu príkazat aby mi dieta vzali. Uz som pocula aj vyhovorky typu na zubara sa rajonizacia nevzťahuje, ze oni su uz odborný lekari, špeciálny...