Štvorročná dcérka nespolupracuje so zubárkou

vavrenka
30. mar 2015

ahojte, som vynervovane, poradte mi,dcerka skoro 4 rocna odmieta spolupracovat so zubarkou, ktora je fakt velmi trpezliva, kreativna v motivacii svojich malych pacientov, aby spolupracovali. Doma sme sa snazili s muzomako sme vedeli ju prirpavit na osetrenie, pouzerali si filmik pre deti o zubnom kaze, hrali sme sa na zubara atd..
a ked sme prisli - uz druhykrat, leboaj prvy krat neotvorila pusu, proste nic, zaidne osetrenie sa nekonalo.Boli sem tam hodinu!! Taku super zubarku som snad este nestretla, vyskusali sme spolocne vsetko. Problem je, zeHanka ma naozaj hlboky kaz dole a hore este dalsie dva ☹, takze je viac ako ziaduce tie zubky opravit. Co mame robit?
Vraj na nu mozno caka casom pohotovost, ak by jej nahodou opuchol, a ze tam sa s nou nikto nebude natahovat, ze jej ten zub urobia nasilu ☹
Neviem, co mam robit, ci cakat, az bude mat take bolesti, ze opuchne a potom ju vrestiacu dat znehybnit, zverakom otvorit usta, alebo hladat nejakeho zubara, ktory by bo ochotny jej nasilim zub opravit uz teraz.. prosim, nemate nejaku mudru radu? oboje sa mi zda strasne, ale slepie o kusok sa mi zda, opravit tie zuby teraz, ako v bolesti☹

mamulienka30
31. mar 2015

@kristina0307 nas poslal priamo zubar na zubnu kliniku s tym, ze strach zo zubara a narkozu sme neplatili. Treba sa opytat, alebo zavolat do tvojej poistovne.

zahia01
31. mar 2015

Keď som bola menšia, pamätám si, že som mala aj ja takúto traumu zo zubára a mamina bola zúfala, nasilu to tiež skúšali no to si pamätám doteraz a nikdy na to nezabudnem a je to najhoršie riešenie, viem, že mne veľmi pomohlo keď som videla, že aj tatina bolia zuby a vydrží to (hovoril mi, že potrebuje aby som ho držala za ruku a pomáhala mu, bola to dôležitá úloha :D ) a stláčal mi ruku aby som videla, že ho to bolí no vydrží to lebo je veľký :D išli na mňa takto, ale mne to veľmi pomohlo ja som mu potom tiež ukazovala ako ma to veľmi bolí a odchádzala som spokojná, že všetci videli, že aj keď ma to strašne bolelo všetkým som to patrične ukázala....Držím palce aby ste na ňu našli "fintu" na každé dieťa platí niečo iné...

maznacik007
31. mar 2015

@mamulienka30 na ktoru zubnu kliniku ste isli?

kristina0307
31. mar 2015

@maznacik007 preboha,chudatko.takto ho doktor potrapil?ale aspom ze mu tu cistu nasli.a ako tobolo po narkoze?nebolo mu zle?

kristina0307
31. mar 2015

@vavrenka juj to anineviem kde je.skoda ze tu taku dobru decku zubarku nemame.teda o jednej mi kazdy hovori Bandurova sa vola,ale nechcu nas vziat.ten rajsky plyn alebo nieco podobne by sme hadam skusili.ale to tiez nema kazdy zubar

kristina0307
31. mar 2015

@mamulienka30 mozem sa spytat v poistovni.mame vszp.ked v poslednej dobe si clovek vela preplaca sam.moj zubar nam nic nedoporucil veru☹

mamulienka30
31. mar 2015

@kristina0307 - treba si to pytat, v dnesnej dobe, co si nevydupes, to nemas 😠 Zapru aj nos medzi ocami, aby nemuseli platit, ale volaj urcite a pytaj sa presne na toto.

maznacik007
31. mar 2015

@kristina0307 no nic moc mal dost bolesti davali mu infuzky a novalgin ale tak on to mal aj dost site.... inak ak si zo zubami tak lezis na ORL na Kramaroch /vacsie deti si uz uspavaju aj na Heydukovej/ a oni tam mali take ze deti po zubnych zákrokoch dostavali najma mliecne vyrobky .. /co som teda vedela ze sa nesmie / tak som mu kupovala vyzivy.... sestricky frflali ze vymyslam ale my sme nechytili infekciu jak dalsie dievcatko co tam po zuboch boli vyse tyzdna co jej to zahnisalo... ako pokial sa da tak by som sla do rajského plynu ja osobne...

ale teda to zavisi aj od toho ako dieta znasa narkozu a co mu robia...

kristina0307
31. mar 2015

Pojdem sa spytat osobne,a uvidime.potom napisem.

maznacik007
31. mar 2015

@mamulienka30 a na ktorej zubnej klinike to bolo ....?

enka81
31. mar 2015

@kaktusik007 prepac, ale hovoriš blbosti, a je to asi preto, ze si nezazila takyto problem. Mam syna, s ktorym som od dvoch rokov chodila k zubarke, nemala som s nim ziaden problem, dal si dokonca aj vrtat, teraz ma 8 a je stale rovnako ,,rozumny". Moja dcerka je ale opak, doma statocna, prvu prehliadku mala v tretom roku, v pohode, az kym netrebalo opravit zubok a tu sa zatala a pusu nie a nie otvorit, do toho plac, jednoducho , ako pani zubarka pustila vrtacku, usta neotvori, boji sa. boli sme tam uz asi 5 x, vzdy vramci pecatenia synovych zubkov, doma vysvetlovanie, motivovanie, je odhodlana, pekne si sama sadne , otvori pusu, necha si pozriet zubky /uz mame kazy 4/, zapne sa vrtacka a je dorobene. A tiez musim uznat, ze zubarku mame skvelu.

mironka
31. mar 2015

@kaktusik007 ...strach a obavy z nepoznaného....

kaktusik007
1. apr 2015

@enka81 kazdy rodic ma svoj sposob vychovy. Moje deti vedia, ze ked JA nieco poviem, tak to plati. Nehovorim ze posluchaju na slovo ako stroje, ale vedia kde u mna je hranica a ak by mi dieta toto vystrajalo u lekara ( je jedno ci zubar, gastroenterolog ci urolog), videli by kedy proste cezo mna obrazne povedane nejde vlak a MUSIA sa podrobit vysetreniu.
A to tych fakt neprijemnych vysetreni moje deti zial za sebou maju dost, ale tak..... Nebudem ich podplacat, nebudem na nich kricat, proste sme u lekara a lekar toto spravit musi tak hold proste inak to nejde.

Ale beriem, ze moj styl vychovy je v porovnani s dnesnym trendom, kedy dieta sa ma samo rozhodnut co chce robit, kedy to chce robit a ako to chce robit, na mile vzdialeny.

kaktusik007
1. apr 2015

@mironka strach z nepoznaneho nie je. To dieta to nepozna, ked sa narodi, toto mu je vsugerovane okolim -- cize opat, zlyhanie rodiny, primarne rodicov.

zuzin78
1. apr 2015

@vavrenka prosim dokedy chces cakat , kym naozaj neopuchne a potm bude mat "traumu" z pohotovosti . Tam sa s nou nebudu hrat .
My k zubarke chodime s usmevom . Mame super zubarku , a deti sa k nej tesia . V cararni bledi pacienti a moje dievcata utekaju , ktora bude prva , ktora sa bude prva vozit na stolicke a otvoria usta , a keby mali kazy tak sa robia . Mojej trhali mliecne zuby prve dvojky isli rychlo ale druhe nie , injekcia ale ani nemukla , sadla si mi do lona a vydrzala aj ked ju to bolelo, trhanie boli . Ak by mala kaz tak sa zub hned opravi a nedam na vyber

Zubarky som sa kurat minule spytala co sa robi , ked dieta nespolupracuje , ze na to je tam rodic a sestricka . leno su rozny pacienti, ktory kopu, kricia ale musi sa to urobit ale take male dieta nemoze mat strach z niecoho co este nezazilo. To ma od nas dospelych
Ja by som necakala , sadla by som si na tvojom mieste do kresla, nch si sadne aj tvoja dcerka a opravite zubky za par minut . Moze dostat aj injekciu, ta viac boli ako samotne vrtanie .
Hlavne necakaj a nedovol aby dieta urcovalo co chce ono.

zuzin78
1. apr 2015

@kaktusik007 suhlasim s tebou . Ked treba tak treba a ja som rodic ja mam viac rozumu ako dieta , a ked mu raz dam na vyber tak bude to zle v buducnosti. kebyze sa pytam deti ci chu jest lieky ked su chore, nezjedli by ani raz . Ale musia su vedi co musia a su veci o ktorych mozem viest s nimi diskusiu

vavrenka
autor
1. apr 2015

asi si si precitala len uvodny prispevok, ze? uz mame poriesene

vavrenka
autor
1. apr 2015

@zuzin78 vid horny priespvok ten je pre teba

kristina0307
1. apr 2015

@vavrenka a ako to nakoniec dopadlo?

vavrenka
autor
1. apr 2015

@kristina0307 ideme k doki, ktora robi detom zubky pod sedaciou, popr. CA, tak som zvedava, co nam povie

kristina0307
1. apr 2015

@vavrenka aj ja som dnes volala jednej p.zubarke,no ani ona nema sedaciu ani rajsky plyn.drzim palceky

katkalubkova
1. apr 2015

@vavrenka my sme mali s malym tiez problem so zubkami, ked mal a 2 a pol roka, zapuchol nam od vrchnych " medovych zubov", tam nebola ina sanca, len otvorit usta a navrtat to do kosti. Jeden zubar bol velmi neochotny, potom som zavolala mojej zubarke, ta nam ho ochotne vzala. Tiez plakal, ale usta otvoril a zuby sa navrtali. Vtedy tiez dostal strach, potom bol aj problem ked chodil na prehliadky a aj vrtanie, lebo zuby ma pokazene, ale pomaly si zvyka, ma tiez vybornu, trpezlivu zubarku.
Pokial ma dcerka zuby pokazene, budete musiet, asi tie usta otvorit na silu, sestricka ma taky akoby " zelezny naprstok", ona jej ho da kuk kutiku, takze usta nezavrie, ked bude zubarka vrtat.
Niektore deti si zvykaju na zubara az okolo 8meho roka, chce to len trpezlivost.

zuzin78
2. apr 2015

@vavrenka citala som si len par prispevkov a tam stale dookola sa pisalo, narkoza, ...... strach zo zubara. ako som hore napisala, strach z niecoho co dieta nezazilo neexistuje. tak ako strach z injekcii, kym rodic nerobi doslovnu paniku a dookola to dietatu nehovori, to nebude boliet, ked vydrzis dostanes to a to, tak dieta hned aha to bude boliet, a just sa budem bat aj ked hovoria, ze sa nemam bat.....

drzim palce, nech ste sa rozhodli ako ste sa rozhodli, a nech to dcerka zvladne a bude mat potom zdrave zubky.
pekny den

tara
2. apr 2015

nas maly ma tiez 4roky a zazili sme to iste. Tri navstevy u zubara a tri krat usta neotvoril. Vzdy mi zubar povedal, ze nebudeme naliehat, ze nech sa zoznami s prostredim, ukazal mu kreslo, pohare na vodu, dal mu kefku a pytal sa ho na skolku, na prázdniny a tak. Tiez som bola zufala, lebo mliecne zubky maju vraj dva extremy. Bud je kaz plytky, alebo rychlo prenikne hlboko, kedze mliecna sklovina je citliva. No a na stvrty raz zrazu otvoril usta, nechal si ich prezriet a dokonca mu aj dva kazy vyvrtal a zamblomboval. Lenze tam islo fakt o herecky vykon lekara, ktory mu akoze sprchoval zubky 🙂 a vyhanal von kaziky 🙂
Ale tiez sme zvazovali vrtanie pri narkoze, keby si nedal zubky opravit. Muzova kolegyna dala takto robit zubky ich dcerke, tiez 4roky a krasne vsetko opravili. Dolezite je, aby dieta neprezilo traumu a aj do buducna vedelo v pohode prezit navstevu zubara. Takze ak neotvori usta aj nadalej, dajte jej ich opravit v narkoze. Lepsie ako by mala trpiet bolestou, lebo aj mliecne zuby vedia potrapit.

kristina0307
2. apr 2015

Len ta narkoza je strasne draha,to by vyslo hadam aj 300eur.skoda ze clovek len tak na to nema

mufka1
26. jan 2017

@vavrenka dobry den mozem sa nieco spytat prosim dakujem krasne

vavrenka
autor
26. jan 2017

@mufka1 jasne 😉

mufka1
26. jan 2017

@vavrenka dobry den prosim Vas necitala som vsetky prispevky ale chcem sa spytat ako ste to doriesili?
Unas je problem ,ze dcerka ma 4 r a ma razstep mäkeho podnebia naco bola operovana ako 17 m a odvtedy ma doslova fobiu s lekarou uz len ked ideme na kontrolu na rastepovu poradnu tak usta notvori:0( Hladam neake riesenie ako sa da riesit problem ked dieta nechce spoupracovat.Chceme ist zubarke ale ona usta neotvori.Ma uz neake kazi a bolo by treba toriesit.Preto sa pytam dakujem krasne za odpoved:0)

anicka766
26. jan 2017

Ja mam 27 a tiez so zubarom nespolupracujem 🙂 Nedivim sa malej

vavrenka
autor
26. jan 2017

@mufka1
nasla som zubarku, ktora osetruje zuby detom v sedacii, pol hodinu pred zakrokom dcerka vypila oblbovak s troskou dzusiku, co som jej doneisla, potm, ked uz bola vesela a nevladala chodit, isli sme na osetrenie. dokonca jej zubarka pocas zakroku pustala masu a medveda. hanka si z otho nic nepamata, ale velmi rada k nej chodi a tesi sa 😀, len keby to neslo tak do penazi, ze ano.. ale stoji to za to, nemam problem tam s nou ist