Syn si nechce nechať čistiť zuby

27. máj 2021

Dievcata nas maly si nikdy nechce nechat cistit zubky, skusali sme uz vsetky metody, proste neotvori pusu, place a je to ozaj boj... bojim sa aby sa mu nepokazili, skusali sme vsetky mozne kefky, aj tie na prst, hravo, nech si sam, nie ani za svet. Ako nahle zaciti kefku v puse zatne sa a neotvori ani za svet...ako ste to zvladli vy? Dakujem

hennyinnsbruck
27. máj 2021

Násilím (áno ukamenujte ma). Proste musí a hotovo. Teraz ma 2.5r a pekne otvori ústa (kuká do tabletu-áno ukamenujte ma) 😂😂😂😂😂drží ich aj 2 min otvorene a pekne ich umyjem.
mne je jedno ako sa jej umyju... Zuby sú premna dôležité.

simca06022011
27. máj 2021

No len nepises kolko ma rokov :D

panelacikova
27. máj 2021

@hennyinnsbruck no.... a prečo by ťa mali? ja som mala také obdobie s dcérou, že ak som chcela, aby aspoň trošku za deň zjedla (za deň, nie na jedno jedlo), tak k obedu som jej pustila na tablete rozprávku. rýchlo som ju nakŕmila (mala asi dva roky, ale musela som ju kŕmiť, lebo sama nezjedla nič a keď kukala do tabletu, tak zabudla, kto je, čo je, čiže aj tak by nezjedla. a tak zhltala raz-dva a veľakrát viac, než som očakávala).. bolo to obdobie. trvalo pár mesiacov, nanajvýš pol roka. 10 minút kukania do tabletu počas obeda 😀 ale decko jedlo a ja som bola šťastná ako blcha 😀

jaanulina
27. máj 2021

@hennyinnsbruck áno, aj u nás spočiatku s veľkým plačom, v záklone na rukách, na silu, ten krik a rev bolo počuť 🙂, ale prežili to bez ujmy všetci... vždy som si povedala,že radšej toto ako vrtanie u zubára... teraz je čistenie už bez problémov, aj medzizubná kefka, či zubná niť, všetko vydržia
( dcerka ma 4, syn bude mať 3 )

hennyinnsbruck
27. máj 2021

@panelacikova lebo vieme aké sú niektoré matky 🤪😁🤭super ja nemám nič proti nejakým pomôckam.. Raz to pôjde aj bez toho 😊
@jaanulina supiii.. Ja som tak rada ze moja tiež drží jak hlucha dvere 🙏

alana1
27. máj 2021

no nas si tak nechcel cistit, lebo on musi sam...ma 2 r a skoro 4 mesiace, ale ked som mu vysvetlila, ze mamka potom kontroluje, este ci neostal v puse nejaky ukryty chrobacik, tak pomohlo..a stale cisti najprv on a ja mu docistujem...najlepsiu velku pusu otvori ked mu spolu kricime - AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA...

ecko80
27. máj 2021

Ahoj, u nas je to tiez boj. Dcera ma rok, 8 zubkov, ale sama usta neotvori na cistenie. Takze inak ako nasilu to nejde, chytit ruky, prilahnut (s citom samozrejme) a cistit. Mala reve ako tur, ale len preto, ze je obmedzena v pohybe, po cisteni je vysmiata ala leco. Niekedy zaberie pustit pesnicku, nejaku rozpravku, niekedy nie. Inak to nejde, zuby sa vycistit musia, bez debaty a doprosovania. Starsi syn ma 5 rokov, presiel rovnakym treningom a od 2 a pol roka si dobrovolne da vycistit zuby, bez namietok.

magdalenal
27. máj 2021

s našou to bol boj tiež keď bola menšia, nechcela, zatvárala. Tak som si ju lepšie chytila, pusu otvorila, revala a zuby som umyla. dnes má 5rokov a nemá problém, ráno si umyje sama, večer jej umývame my. U nás nehrozí, že by sme jej púšťali rozprávky, alebo sa hrali, len aby "slečna ráčila otvoriť pusu" 🙂 veci, ktoré sú bežné ako umývanie zubov, WC, ustieľanie, stolovanie, a pod. sme nikdy neriešili "podplácaním", že jej pustíme rozprávku, dáme odmenu a pod. Jednoducho sa jedná o veci, ktoré sa robia denne a hotovo, naučiť sa musí. Spočiatku protestuje, aj dnes pri niektorých veciach, ale rýchlo pochopí, že to nemá význam. Držím palce, prejde to uvidíš

trixi12
27. máj 2021

umývanie zubov je hygiena, o tom sa nediskutuje, to sa musí či sa to dieťaťu páči alebo nie. Myslím že každé dieťa skôr či neskôr pochopí, že inak to nejde. Mne sa pri týchto bojoch osvedčilo dieťa rozosmiať, a kým sa smiala na plnú pusu ja som čistila čo sa dalo.

andreatytler
28. máj 2021

Vysvetli, ze zuby si kazdy cisti kazdy den. Z chapes, ze to nema rad ale zuby treba cistit.
Pozadat ho aby otvoril usta, ak odmietne, povedat mu ze ho budes musiset "prisadnut", ak stale odmietne, tak prisadnut. To vacsina deticiek neznasa ked su obmadzovane v pohybe a zacnu kricat. A vtedy treb umyvat... tiez pomaha mat jednoduche heslo na umyvanie zubov a otvorenie ust aby vedel presne ze co sa ide robit a co od neho potrebujes. Tiez je dolezite byt dosledny a nevynechat ani jeden den. Casom pochopi, ze je to sucast dna a nevyhne sa jej a prestane bojovat. A hlavne zachovat chladnu hlavu a brat to pozitivne a s usmevom aby nemal dojem ze ho trestas.