Trhanie mliečnych zúbkov

janka.1982
20. okt 2014

Dobrý deň, nasmu synovi 6 rokov,budu trhat mliečne zúbky,preto že za nimy už rastú trvale.
Mňa by ale zaujímalo či pri trhaní mliečnych zúbkov pichajú injekciu na umrtvenie.
Ďakujem za každú odpoved

trgypadl
20. okt 2014

@janka.1982 ahoj,zavisi to od lekara.niektori lekar len potrie dasno lok.anestetikom a niektori aj pichne injekciu.abosolvovali sme to dva krat aj a zvladol to na jednotku

stefka33
20. okt 2014

@janka.1982 Nie nepichajú. Na trhanie mliečnych zúbkov sa používa zvyčajne taký znecitlivujúci gel, ktorým sa ďasienko pred trhaním potrie. Naša zubárka ho má s jahodovou príchuťou. 🙂

marcy1980
20. okt 2014

@janka.1982 môjmu malému trhala zubárka dva pokazené mliečne zúbky, dávala mu aj injekciu...ale aj tak to bolo divoké, šesť rúk malo čo robiť aby sme ho udržali....držím palce nech to ide rýchlo a pevné nervy.

janka.1982
autor
20. okt 2014

on vydrží..je statočný, len mna zaujímalo na čo ho mám pripravit..zatial som ho pripravila na možnosť pichnutia injekcie..ak by to islo bez nej by sa asi tesil viac 🙂

mawka
20. okt 2014

@janka.1982 gel je lepsi. a ono je to take rychle, ze podla mna ta injekcia je zbytocna, ak tam ide len o trhanie a nie o nejaky vacsi zakrok. to je fakt par sekundova zalezitost 🙂 zavolaj si k doktorke a spytaj sa, co pouziva a podla toho budes vediet, na co maleho pripravit. moj ma 11 rokov a trhala mu s gelom mliecnak.

maruska123
20. okt 2014

@janka.1982 áno pichajú

tova
21. okt 2014

@janka.1982 ja nechapen naco trhat? ved bezne mliecne vypadnu ked trvale su uz v dostatocnej vyske, ci zubar mysli ze trvaly nebude mat kde rast? pocujem prvy krat takuto pricinu trhania zubov.

silviamt
25. jún 2019

Trvacny zub rastie za mliecnym

6mia6
25. jún 2019

@tova nášmu tiež trhali. Úplnou náhodou som prišla na to ze ma dvojrad. Trvalé za mliečnymi, polovica zubov vonku a mliečne sa ani nepohli. Išli teda von a trvalé sa pekne zaradili.

6mia6
25. jún 2019

Trhali s gelom

michaella94
25. jún 2019

@tova ano trvale nebudu mat miesto a budu rast akonpride lebonich mliecne nepustia...presne to sa stalo mne a potom som musela 5 rokov nosit strojcek a aj tak mam zuby krive 😕