Všetky "nočné" dojčiace staršie deti majú pokazené zúbky

14. mar 2024

Vsetky deti co sa koja viac ako 2r maju pokazene zubky?
Bohuzial moj maly ma ano ma 2r a medove zubky ideme riesit teraz zrejme v narkoze ,objednala ho zubarka az na maj ,ze mamze zatial cistit ,,,podotykam ze cistime.vzdy 2x do dona elmex pastou
Len ma hned zdrbala ze nocne kojenie od pol roka som mala zastavit

cimage
14. mar 2024

🤦🏽‍♀️, moja dcera bola kojena do 3r a nema ani jeden kaz. Taktiez mam 2rocnu, ktora je stale kojena a bez problemov.

pavla_z
14. mar 2024

Ja som dcéru kojila do 2r a 8 mesiacov a na každej preventívnej prehliadke zubárka chváli aké má pekné a zdravé zuby.

martiiina69
14. mar 2024

Kojenie zuby nepokazí, dôvod je nedostatočne čistenie pred spaním .. sama som zubná dr a moje deti boli kojenie vyše 2r, zuby krásne .. všetkému predchádzala dôkladná hygiena pred spaním, ak toto zanedbás , tak áno, výsledkom sú pokazené zuby .. kaz vzniká z povlaku .. treba teraz zúbky opraviť a naučiť sa/ dávať si pozor na čistenie aby sa nekazili ďalej

tetapetra
14. mar 2024

Väčšiu hlúposť som nečítala.

mamatroch
14. mar 2024

Synov kamarat bol v noci kojeny este sj skoro 3-rocny a veru ma vela kazov. Tiez sa zubarka vyjadrila, ze z toho. Je to logicke, mlieko tiez obsahuje cukor + v noci sa tvori menej slin.

autor
14. mar 2024

@tetapetra tak nevymyslela som si to ja tak si odpust svoje reci ok?pytam sa na nazor a ak nemas co k tomu tak to jednoducho preskoc

autor
14. mar 2024

@martiiina69 umyvam stale od mala 2x denne ,jednu stranu ma ukazkovu,druhu nie ,,,,ide aj o to ,ze ako 19m si vybil polovicu prednu jednotku a dvojku a potom sa to zacalo akoby kazit,najprv zubarka ze to aj tak s tym.nic nespravi a teraz som.uz naliehala na osetreni

luciad7
14. mar 2024

Moju som kojila do 3 rokov, zuby mala ukážkové, biele ako perličky. Keď som prestala kojiť, do pol roka to bol kaz za kazom. Hygiena 100%, chodili sme na dentalnu, v noci už po vyčistení zubov nič nepila. Kebyže viem ako to dopadne, kojila by som ju aj do 5 rokov :,D

autor
14. mar 2024

@luciad7 a ako kazit?

tetapetra
14. mar 2024

Ako odpusť,vôbec to nemusí súvisieť s nočným kojenim. To je ako s cumľom. Tiež som končila 2,5r a všetko bolo ok

thoughtfulweirdo
14. mar 2024

Syn má skoro 3, kojeny aj v noci, kaz má jeden na stoličke, lebo sme zrovna na tom zube proste čistili zle. Čisté zuby sa nekazia.

kp7333
14. mar 2024

Starsia dcera sa v noci casto kojila, horne zuby jej odisli uz v roku a pol. Uplne zliezla sklovina a to sme aj cistili, aj Elmex gel aplikovali podla odporucenia zubara. Mladsia sa tiez v noci kojila a ziaden problem. Zrejme rolu zohrava aj genetika. A podla mna u starsej k tomu prispel aj reflux - kyselina naleptala zubnu sklovinu.

vreckovka2
14. mar 2024

Nasmu zacali demineralizovat. Bola to asi kombinacia toho, ze 1zv. kefkou som cistila len vecer, rano len klasickou co dovolil. Plus mal dlho reflux a velmi skoro prerezane zuby. Nastastie sa nam to podarilo poctivym umyvanim 2krat do dna zastavit. Dojceny je stale, bude mat 3 roky. Tiez mi zubar tvrdil co tebe, nasla som detsku, ta na dojcenie nepoukazovala. Ukazala ako spravne cistif, plus gc tooth mouse, ale uz ani to mu nedavam denne. Raz do tyzdna.

kp7333
14. mar 2024

@vreckovka2 aj moja starsia mala skoro prerezane zuby. plus ten reflux podla mna zohral velku ulohu pri demineralizacii.

kessinka
14. mar 2024

Nie je to pravda, deti som v noci dojčila podstatne dlhšie než do 2 rokov a veľmi veľa (dosť sa budili) a staršiemu sa začali zuby kaziť okolo 8. roku, prostredný bude mať 10 a nemá ani jeden kaz. Veľa robí genetika, starší ich má po mužovi (okrem kazivosti mu napríklad narástli horné dvojky), mladší po mne (nemá kazy, ani horné dvojky😅)

vreckovka2
14. mar 2024

@kp7333 ano, nas mal zuby uz ako 4 mesacny. Grckaval do 1 roka. Vodu pil vtedy malo, takze tie zuby dostali zabrat. Akonahle skoncil reflux a pridala som riadne cistenie aj rano, tak sa to zastavilo. Snad mu to uz vydrzi do vymeny chrupu. Ako cerstvo 2 rocny mal inak komplet narastene vsetky zuby.

mane01
14. mar 2024

Moje boli do 2 rokov aj v noci kojene. A ja som im ani zubky necistila - vtedy sa to tak neriesilo a bola som mlada, nevedela som, ze treba hned po prerezani cistit. Zuby mali aj mliecne, aj trvale zdrave.

tani777
14. mar 2024

Starsia bola do 2 rokov v noci kojena,prvy kaz mala ako 5rocna-medzizubny medzi stolickami-necistili sme poriadne medzizubne priestory..
Mladsia kojena priblizne rovnako dlho-prvy kaz mala pred druhymi narodeninami-jej vycistit zubky bol neskutocny boj,ona usta neotvorila,ak otvorila,tak len zakusla do kefky a nepustila..fakt som nechapala,ze sa to tak da 😁 takze hygiena bola ovela horsia..a horne 4 zubky ma skarede-nie kazy,ale zafarbene,a demineralizovane,ako 10m brala antibiotika,potom brala dlho zelezo,zas antibiotika..u nas je to aj kvoli tomu..nocne dojcenie s tym na spolocne jedine to,ak je horsie cistenie zubkov,inak nie..u vas sa podla mna k tomu podpisal aj ten uraz zubkov..nevycitaj si to,tes sa,ze zubky teraz opravia a potom len poriadne cistit ❤️ono to s vekom bude lepsie 😊

kulumulu123
14. mar 2024

Moje deti sa kojili do cca 3r kedykolvek den/noc aj viac krat dcera zeraz 9r ani jeden kaz, syn teraz 4r ma jeden mikro kazik opraveny. Inak maju nadherne biele zuby obaja.
Ale decka nejedavali ziadne sladkosti, ziadne dzusiky pili vodu a doteraz si radsej daju ovicie ako sladkost. Piju cistu vodu akebo nesladeny caj. Zuby sa skor kazia z cujru ktore dieta cez den skonzunuje ako z dojcenia 🤷‍♀️

vyrovnanaosoba
14. mar 2024

Mojej svagrinej dcéra mala od 1r pokazené zuby. Predné až čierne, stoličky tiež otras. Vraj od liekov. Ona každý druhý mesiac brala atb. Nemala cumel vôbec a mlieko pila len cez deň. V noci sa nebudila.
Aj skoro jej vypadli. Trvalé ma pekne, ako umelé 😃
Môj syn 13r doteraz žiaden kaz a pil umelé mlieko do 3r aj v noci.
Najmladšie deti pijú tiež umelé, majú zdravé zúbky. Chodíme k zubárke od 6m, odkedy im vykukol prvý zúbok.
A nič nám nepovedala zubárka, že by sa niečo malo pokaziť kvôli mlieku.
Ja mam skoro 40r a ešte ani raz mi nevrtali zub. 😁 Asi preto, že mám panický strach zo zubárov a robím všetko preto, aby mi v ústach nešprtali 🤣

ivangeline
14. mar 2024

Pochybujem.

sazumak
14. mar 2024

Naša prostredná kojená 3,4 roky bez kazu, prvý a aj jediný pokazený mliečny zub mala v 10 rokoch. Najmladšia bude mať v máji 4, tiež kojená a zatiaľ tiež nemá kaz.

autor
14. mar 2024

Tak ok vdaka ,ja len ,aby som vedela ako reagovat na tu zubarku,ak do vtedy nenajdem novu a tuto nevymenim

svetlonos
14. mar 2024

No zubarka je debilna! Polrocne odstavit na noc koli pokazeniu zubov, ktore vacsinou este ani nema ?? Povedala ti riadnu kravinu. Kamaratky 3 kojili riadne cez 3 roky aj pocas noci, jedna dokonca kazdu hodinu! 🤯 uz 2,5 rocneho. Vsetky tie deti maju zuby bez kazov. Tak asi maju matky v mlieku hned aj zubnu pastu ...
Skus ju vymenit a nenechaj sa deptat. Niekedy je to vraj aj genetikou. Ja som kojila asi 2,5 roka a maly ma zatiel zuby zdravé. So sladkostami to neprehaname, bide mat 4 roky.

autor
14. mar 2024

@svetlonos ani ja to neprehanam so sladkostami,prisaham ze umyvam 2x denne mozno som.vynechala par krat ked bol chory a mal teploty ,ale inak furt

cookie29
14. mar 2024

@autorka, bohuzial @tetapetra ma pravdu, aj ked sa Ti to nepaci. Skus si pozriet na internete clanky o medovych zuboch a podobne, samozrejme najdes take, ktore hadzu vinu na matku a neumyvanie zubov ci dojcenie, ale aj take, ktore priznaju, ze o povode medovych zubkov sa toho vela nevie.

https://najmama.aktuality.sk/clanok/275326/kazi...

lemra
14. mar 2024

Moja bola kojena do 3 rokov. Teraz ma 9 a nemá žiaden kaz. Do 3 rokov nejedla sladkosti. Aj keď jej nukali vybrala si radšej ovocie. Potom sa to žiaľ pokazilo a teraz ju musíme krotiť.

mandzula
14. mar 2024

Dojcila som 3 roky, den a noc, a dcera ma 17 a jeden kaz, takze tak.

iivancova
14. mar 2024

@martiiina69 skúsim otázku, neviem či mi budete vedieť/chcieť odpovedať, ale nachádzam rozdielne informácie ohľadom čistenia detských zubov pastou. Dcéra (10 M) má 4 zúbky, 2 z toho dostatočne prerezané, aby som ich dokázala čistiť. Neviem ale, či je vhodná pasta, niekde som zachytila, že áno. Neviete mi prosím poradiť? Ďakujem

mclissa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz