Vyrážky okolo úst a na vnútornej strane pier

lencocka
25. aug 2016

Maminy prosim vas o radu, ak mate skusenost.mam 13 mesacneho synceka.mal teraz 3 dni vysoke horucky.boli sme u doktorky robila mu aj vysetrenie krvicky, ktore bolo v poriadku.zacal hrozne slinit, neskutocne moc a opuchli mu dasienka ma ich cervene.co ma viac trapi je to, ze sa mu v okoli ust a na vnutornej strane pier spravili vyrazky, cervene v strede s bielym.nechce si ani umyt zubky ani papat.akurat mliecko mi vypil.neviete co by to mohlo byt,popripade co na to dat aby sa mu to zahojilo? Velmi pekne vam dakujem za kazdu radu

dominika6
25. aug 2016

@lencocka to sú afty

lencocka
autor
25. aug 2016

Och toho som sa bala ;(

zzuzulinka
25. aug 2016

Nemoze to byt ten virus ruky,nohy,usta?

zzuzulinka
25. aug 2016

My sme mali toto iste zacali

zzuzulinka
25. aug 2016

nam teploty,vyhadzane okolo ust aj v pusinke a potom na rukach aj nohach

lencocka
autor
25. aug 2016

Doktorka mu brala krv tam by sa to hadam ukazalo, ci? Keby mal virus

alexa358
25. aug 2016

Mne na to predpísali takú fialovú vodičku, aj keď ke pravda, že to bolo asi pred 10 rokmi...skúste sa na to opýtať 😉 Veľmi mi to pomohlo 🙂

simca06022011
25. aug 2016

@lencocka virus sa v krvy nezvykne ukazat, ked tak bakterialna infekcia. Ale ak je to virus o sa spomina tak to prejde.. vyskusajte nejake vodicky, lekarka vam nic nedala?
Zatial preventivne dezinfikuj vsetko co si mohol dat do pusy, ruky-pusy atd. Teda ja by som to.. 🙂) Neviem ci sa to ma 🙂

lencocka
autor
25. aug 2016

@alexa358 poobede idem doktorke znova tak dufam ze daco rozumne nam na to da a pomoze mu to ;)

lubkaurm
25. aug 2016

@lencocka slintavka....mame ju tiez....tie iste priznaky....deti su 2 a 4, mame floraliv - kapsule rozpustim vo vode a to vypiju a florsalmin - tym si vyplachuju...len neviem, co zvladne 13 mes babo....

lubkaurm
25. aug 2016

@lencocka nam to aj dr potvrdila...

alexa358
25. aug 2016

@lencocka Prajem skoré uzdravenie malému a Vám pevné nervy 🙂

zzuzulinka
25. aug 2016

Crp mal v poriadku?

lencocka
autor
25. aug 2016

@zzuzulinka ano uplne v poriadku

lencocka
autor
25. aug 2016

Dr nam dala vitamin b, repikom vyplachovat a sprej na vycistenie ustnej dutiny..dufam ze mu to pomoze..lebo ho to urcite boli..;( vyzera jak maly pubertak

zzuzulinka
25. aug 2016

Aj nam dali vitaminB,a fenistil,ale mali sme ten virus.ked sme mali afty tak nam v noci strasne plakal nechcel jest ale bol hladny,ako nahle si dal do ust flasku velmi plakal tak sme isli na pohotovost a hovorili

zzuzulinka
25. aug 2016

Ze kludne mozme dat aj nurofen

sam2
25. aug 2016

Mali sme to, ked mal drobec cca rok aj kusok. Dostal na to B-komplex, tantum verde - s tym sme vytieriali pusinku a este nam dr.odporucila vitamin C a samozrejme na zrazenie horucky a proti bolesti nurofen sirup. Tiez nic nejedol. Pil hlavne mliecko a mixovala som vsetko na kasu a snazila som sa aby zjedol aspon par lyziciek. Inac treba dodrziavat len pitny rezim... To prejde... ale viem co prezivate... 😔

lencocka
autor
26. aug 2016

@zzuzulinka no nieco na tom je, lebo maly tuto noc tiez bol nervozny a pri mliecku abo vode v noci plakal..ale teraz rano zjedol chlebik aj cajik pije snad mu ten repik pomoze

lencocka
autor
26. aug 2016

@sam2 hrozne mi ho je luto..viem ze ho to boli a do toho zuby uplne ma opuchle vrchne dasno..cez den je ok..ale v noci je taky citlivejsi..a do pusinky a jeho okolia ani nechce pustit..zubky umyt ani za svet..predstym krasne si nechal..teraz mam problem mu to sprejom povytierat..place a ruckami sa brani...a za kolko vam to preslo??

sam2
26. aug 2016

@lencocka to zo zubkami bolo presne aj u nas. Dovtedy bez problemov.
Fu neviem kolko to uz trvalo... Myslim ze cca 5 dni. Ale on si aspon pekne nechal vytriet pusu s tantum verde. Dala som ho na palicku do usi a vytierala pusinku 2x denne... Treba to len vydrzat... Bude dobre 😊

sam2
26. aug 2016

A myslim ze som mu este pusinku vytierala aj kamilkovym cajom alebo repikom. Uz si fakt nespominam

lencocka
autor
28. aug 2016

Moc dakujem za podporu a rady..zatial je este vyhadzany ale uz sa mu prestali tvorit dalsie vyrazky, tak snad to zacne uzustupovat ;)