Aké vyrážky sa mi urobili z vnútornej strany na stehnách?

Zodpovedané
8. júl 2022

Dobrý deň,

od začiatku leta sa mi vyhádzali vyrážky medzi nohami na stehnách z vnútornej strany. Už sa rozširujú aj na zadok. Nesvrbia a ani nebolia, ale neskutočne mi prekážajú.

Skúšala som ich aj vypučiť. Mám dojem, že tým ich len rozmnožujem. Sú to také biele bradavičky. Okolo sú červené. Keď som jednu vypučila, tak vo vnútri bol taký biely kamienok a strašne to začalo krvácať.

O aký problém ide?

Čo mi viete poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

niekedy sa takéto drobné vyrážky vytvárajú po holení, ide o zápal drobných folikulov.

Po holení je vhodné kožu dezinfikovať a používať ostrú žiletku.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková