Zubná hygiena u detičiek, ktoré majú ešte mliečne zuby

petra1214
23. feb 2022

Zdravim milé mamičky,
Mám dať spraviť mojim deťom dentálnu hygienu keď majú ešte mliečne zuby? Alebo je to zbytočne? Lebo kolegyne v práci mi hovorili že to si len zubárka chce nahnať body a peniaze a je to strašne bolestivé. Tak sa chcem opýtať aký máte na to názor . Ďakujem za odpovede.

babovka2321
23. feb 2022

@petra1214 chodim na dentalnu pravidelne a nie je to bolestive, ale ani prijemne. Ale deti s mliecnymi zubami by som na dentalnu asi nebrala.

zuzzzka18
23. feb 2022

@petra1214 starsi bol cca pred mesiacom, ale bolo to skor kvoli pecateniu trvalych 6tiek, aby ich mal pecatila "ciste" 🙂 dal to uplne v pohode.

maribell
23. feb 2022

Tak čo sa týka toho, že si chce zubárka nahnať body a peniaze 🤔 veď dentálnu ti preplatí poisťovňa, tak ti to môže byť jedno... Ja s detmi chodím, nie je to bolestivé.

luccija
23. feb 2022

@petra1214 kolegyne toho narozpravaju...majú na zubkoch povlak či zubný kameň vzadu?ja by som išla je to len plus.Ako sú veľké deti?plus je dobre zadné zuby pecatit mojej dcére to vydržali dlho a som spokojna

tamara321
23. feb 2022

Ja chodim s mojou od 2 rokov kazdeho pol roka na dentalnu..odstrani jej vzdy pigmenty a uci ju spravne si cistit zuby..meni nam medzizubne kefky ako sa jej menia zuby...a mala si buduje navyk

babulkomale
23. feb 2022

@petra1214 boze to su zas bludy. Ano,chodim s detmi od mliecnych zubov k hygienicke aj k zubarovi, aj opravy mal starsi. Nic nie je bolestive, mame perfektnu hygienicku, citlivu a dokladnu. Mliecne zuby drzia miesto trvalym a su tiez dolezite.

halci
23. feb 2022

Dentalna hygiena je dolezita aj pri mliecnych zuboch. Chodime s detmi 2x rocne. Su zvyknute a dolezity je pristup hygienicky k detom aby si to dali urobit.

letfenixa
24. feb 2022

@petra1214 syn chodí na dentalnu hygienu od 3 rokov, každého polroka, má to tam ako výlet.

petra1214
autor
24. feb 2022

@maribell mám platiť cca 80 euro za obe deti

petra1214
autor
24. feb 2022

@luccija Majú 8 a 10

luccija
24. feb 2022

@petra1214 tak určite chod veď to sú veľké deti.
Veď Ti to poisťovňa preplati

petra1214
autor
24. feb 2022

@luccija jak preplati vsak pýta zubárka odomňa 80euro

lenka_xy
24. feb 2022

Ak bola odporučená dentálna hygiena, tak pravdepodobne majú zubný kameň, ktorý je rozhodne potrebné odstrániť. Okrem toho 8 a 10 ročné deti už majú aj trvalé zuby, takže za mňa určite áno.
Na starostlivosti o zuby sa neoplatí šetriť. Navyše, už každá poisťovňa prepláca dentálnu hygienu, normálne to zaplatíte a do aplikácie poisťovne nahráte bloček, na základe ktorého vám to preplatia.
A reči ako zubárka si chce len nahnať body a peniaze sú dosť nemiestne. Plus tento zákrok je nebolestivý.

petra1214
autor
25. feb 2022

@lenka_xy mne to povedali kolegyne v práci a keďže som bola u tej zubárky prvý krát tak som nevedela čo si mám o tom myslieť preto som sem dala aj takú otázku ,lebo som bola na pochybách. Ale keď mi tu už viacej mamičiek odporučilo aby som im to dala spraviť tak im to dám spraviť. Nemienim na deťoch šetriť. Len som sa zľakla, keď mi bolo povedané že to bolí. Nechcela som im návštevu zubára sprotiviť .

zuzanka.zuzu
16. jan 2024

@tamara321 @letfenixa viem že stará téma, ale čo robia takto malým deťom? pieskovanie? koľko to trvá? ja mám výborne zuba a obyčajná základná hygiena je na pol hodinu čo je dlho.