Zubný kameň

julia1717
29. aug 2014

Aj keď si zuby pravidelne čistím, tvorí sa mi zubný kameň. Kamarátka hovorí, že keď pije čisté dojčenské vody, tak sa jej prestal tvoriť. Môže to byť pravda?

evittam
29. aug 2014

@julia1717 Nemyslím si, a tá "čistá dojčenská voda" je upravená voda z vodovodu. Kúp si reverznú osmózu a máš to isté 🙂. Zase len ťahák peňazí. Alebo prevar vodu a nechaj ju vychladnúť 🙂. Ono sa zubný kameň usádza z jedla, kávy, vína,....Treba to čistiť tak raz za pol roka. 🙂

sense
29. aug 2014

@julia1717 kup si britu, prefiltrovavaj vodu a tiez nebudes mat tolko vodneho kamena, a mozno ani toho zubneho

mammaroma
29. aug 2014

Dôležité je čistenie medzizubných priestorov medzizubnými kefkami. To výrazne znižuje tvorbu zubného kameňa a aj zápalov ďasien, ktoré sú dôsledkom.

25daniela
29. aug 2014

No, mne sa osvedcilo pit dost vela prevarenej vody s citronom. Aj zubar bol prekvapeny, ake mam paradne zubky, akoby prave ocistene od usadenin. Chodila som pravidelne dva krat do roka pieskovat, teraz uz nechodim.

bibistec
29. aug 2014

podla mna chod na instruktaz cistenia zubov k zubarovi, vysvetli ti ako si ich spravne cistit a ako pouzivat medzizubne kefky a pod. Mne velmi pomaha taka ta docistovacia jednozvazkova kefka.

milota164
29. aug 2014

najlepsie ti asi poradi zubar, skus sa poradit

andaluzia
29. aug 2014

@25daniela co to znamena dost vela? ako dlho a kolko? vyskusam

andaluzia
29. aug 2014

zubny kamen sa tvori masovo vela ludom. vplyv maju na to aj niektore bakterie, ako som pocula. Jedna dentalna hygiencka mi to vysvetlila tak, ze ak to clovek raz chyti (napr. pri bozkavani), uz sa toho nezbavi. Proste sa mu kamen bude tvorit o nieco rychlejsie nez tym , ktori bakteriu nemaju. existuju zubne vody, ktore spomaluju, alebo brania usadzovaniu, ale po case sa aj tak vytvori skoro kazdemu. vela ludi si to proste raz za cas necha odstranit u zubara. ale pockajme, co odpise este 25daniela, mozno uz sa nam tvorit nebude. ja som za kazdy zaujimavy a neskodny napad 🙂
a este som citala, ze oplachovanie zubov nasytenym solnym roztokom nie len vraj brani usadzovaniu ale aj odstranuje zubny kamen. ci to funguje. netusim

siska53
29. aug 2014

@julia1717 zubarka mi povedala,ze vacsina ludi si nespravne umyva zuby,mnoje miesta vynechavame plus u daktorych ludi nepomoze nic,lebo genetika-huste sliny..jedine na to naozaj dbat,vela pit,pouzivat ustne vody,ale nie prilis silne,listerin mi neodporucala vobec,skor paradontax.
O piti dojcenskej vody mi nevravel nic,ale vyskusat mozes,aspon budes mat ten spravny pitny rezim - vodu - zabezpeceny.🙂)

25daniela
30. aug 2014

@andaluzia no, dlhodobe obdobie, teraz uz aspon treti rok tak fungujem a na zaciatku som si robila taku kuru z cistej citronovej stavy, kazdy den sa prida jeden citron az do 5 a potom sa odobera zase az po jeden, pije sa cista alebo trosku zriedena stava. Kazdopadne, nic ine som v stravovani nezmenila iba toto a mna to ani nanapadlo, ale zubar na preventivke vypustil, ze vyzeraju moje zuby ako prave vycistene - opieskovane. Inokedy stane vytahoval vrtacku a lestil alebo ma objednaval na cistenie. Normalne som mala pocit, ze ma podozrieva, ze poza jeho chrbat som dakde bola u ineho zubara 😀 😀 😀
Proste pijem vodu s citronom alebo aj cistu citronovu stavu, zachutila...

anatalia77
30. aug 2014

@25daniela pocula som,ze citron pomaha aj na chudnutie. Ake mas skusenosti? Popri isteni zubov,mas sj tento efekt?

25daniela
30. aug 2014

@anatalia77 neviem, ja som stale stihla, respektive nechcem byt este chudsia, lebo potom som aj slaba, takze musim vela jest, iba ked som bola tehu, tak som dvakrat pribrala do 73 az 75 kg ale to islo samo dole.. Pri vyske 160cm mam 54, teraz 53 kg, po troch tyzdnoch s macingovou som nechtiac schudla kilo, ale snazim sa nabrat naspet 🙂

suggar
30. aug 2014

a na bolest je co dobre ak som tehotna?

andaluzia
31. aug 2014

@25daniela dakujem. myslim, ze idem na to

julia1717
autor
9. sep 2014

Ďakujem za všetky odpovede.

linksysmax
14. okt 2017

@25daniela prepac danielka, dakujem, teraz to riesim tiez. ak hovoris, ze pijes, znamena to, ze iba sa proste napijestej stavy? nic viac? ziadne prevalovanie v ustach urcitu dobu? potom ked ju vypijes, neutralizujes to este cistou vodou alebo niecim inym, alebo to nechas proste cely den tak? a na zaver: pijes to raon po jedle a vecer pred spanim alebo proste ako ta napadne? dakujem

25daniela
14. okt 2017

@linksysmax pijem rano po ranajkach alebo pred jeden citron zriedeny s trochou vody a potom zapijem cistou vodou. Mam ale uz aj iny problem, ze sa mi robia ryhy na zuboch, tak si myslim ze je to z toho citrona. Proste mi zmizne kusok zuba 🙂 tak sa snazim aj vynechavat a nepijem citron kazdy den.

linksysmax
15. okt 2017

@25daniela no, to moze byt teoreticky z toho, ze sa zub demineralizuje. ak ostava privela kyseliny v ustach. treba sa poradit so zubarom. hladam stale pricinu vzniku toho kamena, aby sa dalo tomu predchadzat. rozmyslal som, ze je to aj tvrdostou vody, v ba je napriklad velmi tvrda (teda vela vapnika - vidno to na prackach, myckach alebo aj na sitkach vodovodov.) inde ale niekde taka tvrda nie je. vas prispevok ma potesil, lebo bol nezaujaty a fungovalo to. ale asi to nie je tiez uplne idealne riesenie, ked ako pisete, sa deje toto. s kaoskou som to vcera preberal, vegetarianci, a vravi, ze to je stravou, ma malo kamena, ale neje maso, uplne vylucila cukor a este vselico ine. ak tak trosku med si da.

vasekupony
Odpoveď bola odstránená
Zobraz