Deti "porodené " cisárskym rezom sú iné?

leniko
23. mar 2009

Ahojte maminy, ktoré ste rodili cisárskym. Počula som, že deti, ktoré prišli na svet sekciou sú istým spôsobom poznačené. Máte skúsenosti, že by sa odlišovali od iných detí?

shaula
19. apr 2009

Kuliskaa: píšeš, že si myslíš, že jiné nejsou, ale v textu níže tvrdíš něco jiného - že jsou hodnější, opatrnější a učenlivější? To mi hlava nebere 😕

kuliskaa
20. apr 2009

Záleží jak kdo bere slovo jiné... 😉

zuzana76
20. apr 2009

ospravedlnujem sa tym zenam, co som ich nechtiac urazila, samozrejme , je urcite percento zien, ktore nemozu dojcit, alebo len horko-tazko, ale myslim si, ze ich je velmi malo a ine zalezi aj od poznatkov danej mamicky o dojceni, o tom ako sa je schopne babetko prisat, o tom ako ju vedu ludia okolo nej, samozrejme ked vam dieta neprinesu niekolko dni, alebo len velmi zriedka, tak tam sa ta laktacia tak rozbehnut nemoze, ALE - poznam vela zien, co len tak hodili flintu do zita, proste sa im NECHCELO nic rozbiehat. Aj ja som mala niekolko kriz, ked bolo mliecka malo, ale prikladala som aj kazdu polhodinu a maly bol na prsniku aj tristvrte hodiny, takze bol viac casu na prsniku ako bez neho a v noci tiez. Ja to mam tiez zasluzene a nebolo to BEZ problemov. Nikoho som nechcela urazit, len dokazat, ze pri CISARSKOM REZE nemusi byt hned dieta ochudobnene o dojcenie a materske mlieko. Pretoze je dost takych vynimiek ako ja.

zuzana76
20. apr 2009

a ten nazor, ze vela je v psychike zeny si myslim, ze je pravdivy, ak je niektora zena vystresovana, nechce, alebo ma nejaky iny problem, len tazko bude dojcit. Ak sa vsak zena na dojcenie tesi, ma naokolo ludi , ktori ju podporuju, babetko je tiez naklonene dojceniu, nie je narodene predcasne a ma riadne vyvinuty saci reflex, tak si myslim, ze dojcenie bude uspesne.

zuzana76
20. apr 2009

a mlieko sa mi rozbehlo na 3. alebo 4. den od porodu a nie na porodnom stole

zuzana76
20. apr 2009

a pocas dojcenia som prekonala 2x zapal prsnika a raz absces prsnika, to len na vysvetlenie preco som to napisala, kdezto poznam x znamych co dojcenie okomentovali nasledne - "a to sa ti ho chcelo prikladat tak casto? ja som mala slabe mlieko, tak som dojcila len 2 tyzdne" a podobne kecy, samozrejme je mi jasne, ze nemoze dojcit kazda zena, pripadne len urcity cas a niekto tu pisal,ze si odsava mliecko pre druhe babetko a jedno dojci, ved prave tym dokazuje, ze robi vsetko preto, aby dietatko malo mliecko.

k.a.t.k.a.
20. apr 2009

ja že si tu prečítam v čom je moje dieťa "iné" kedže je narodená sekciou a tu samé kecy o dojčení 🙄 sa mi už z toho "dojčenia" chce vracať 🙄

zuzana76
20. apr 2009

katka, lebo sa tu rozoberalo, ze matkam co porodili cosarom a ich detickam je odoprete dojcenie, tak na margo toho, a ked sa chces dozvediet v com su ine , precitaj si celu diskusiu

fim
20. apr 2009

Tak už to neřešte..... a Zuzko, je teda Patriček "jiný"? 🙂

zuzana76
20. apr 2009

fim, nemyslim si , je ako kazde ine dieta, pretoze - ako som uz v tejto diskusii davno pisala, nie je tu definovane - co znamena to "iny" a porod je nieco neopakovatelne a tak neviem posudit, keby bol narodeny vaginalne ci by sa v niecom lisil 🙂

zuzana76
20. apr 2009

ale zase je jedinecny, ako kazdy clovek a kazdy sme svojim sposobom iny a tak to ma byt, nie?

zuzana76
20. apr 2009

inak, druhe dietatko by som rada porodila prirodzene, ak sa bude dat, ale asi skor nie, kedze prva bola sekcia a aj moj vek uz bude asi vyssi, takze asi zvolia skor sekciu znova

diddi
20. apr 2009

ja mam deti dve....mne ich ani neprikladali....kojit som nemohla....takze ziadna psychika u mna....

fim
20. apr 2009

Já myslím, že tím "jiný" se myslí nějaká spíš negativní vlastnost, já nevím, třeba ta nespavost, uplakanost, nedůtklivost.... Ale taky říkám, že je jiný, pže je jiný každý z nás a to včetně dětí. 😀
Taky chci rodit druhé konečně přirozeně, tak uvidíme. 😉

k.a.t.k.a.
20. apr 2009

mne malu prilozili asi 2 hodiny po sekcii a ptoom az na druhy den. Kojit sa mi podarilo asi 2 mesiace, neviem prečo, neriesim to, pre mna to nebolo v danej chvili to najdôležitejsie, zdravá je jak buk .. takze by jej mohlo zavidieť nejedno dojcene ci prirodzenou cestou porodené dieťa.
uz ked sa tu tolko omiela to dojcenie, v praxi som sa stretla s úplnym opakom, co dojcené to vecne chorlave dieta 🤐

zuzana76
20. apr 2009

katka, nastastie zatial som nepoznala ani sopliky u maleho / klop klop, dufam ,ze som to nezakrikla/, ale to je do inej temy uz. Zavisi aj na predpokladoch a imunite jedinca.

zuzana76
20. apr 2009

moj maly bol hypotonicky, chodime aj na neurologiu, ale to nesuviselo so sposobom porodu, ale s faktom,z ev maternici mal nedostatok kyslika a trpel hypoxiou a tak pre neho bola sekcia zivot zachranujuca

soanpe
20. apr 2009

zuzi, každá sekce je snad život zachraňující. Nebo se snad pletu????

diddi
20. apr 2009

kazda veru nie.....su zeny,ktore si za sekciu zaplatia

zuzana76
20. apr 2009

soanpe, hej, takmer kazda, aspon tu na SK asi ano, len zavisi mozno nakolko je to akutne a preco je indikovana. Niekde je to koniec panvovy, niekde infekcia v rodidlach zeny u nas to bol nedostatok kyslika a zle ozvy.

kuliskaa
20. apr 2009

Kojila jsem 7měsíců a měla jsem mléka jako kozička...mléko mi taky naběhlo 3 den... 😉

pilotka2
20. apr 2009

Ahoj holky, tak doufám že můj syn nebude v ničem jiný než ostatné děti, rodila jsem sc už podruhé. ikdyž teď jsem měla rodit přirizeně. porod byl rozjetý až do okamihu kdy zjistili že prostě sám navyleze ven. nedalo se ho vytlačit byl velkej, měl 4kg a 52 cm. trápila jsem se 1,5 hod při tlačení a potom jsem do 15 minut byla na sále. ještě v ten den mi ho donesli 2x přiložit (narodil se ve 13hod.) a druhý den už jsem ho měla u sebe. mléko se mi udělalo do 5 dnů a dnes už ani nedokrmuji.

k.a.t.k.a.
21. apr 2009

ja som si vravela že druhe len prirodzene, po tých bolestiach pri cisarskom, teda hlavne cez noc, som myslela že steny už budem skrabať od bolesti 😝
ja som tiez musela ist sekciou, malá bola KP a preeklampsia k tomu a taaak som sa tesila na prirodzeny vobec som sa nebala 😔

kuliskaa
21. apr 2009

Já myslela že budu mít porod za 4h a v poho...vyvolávali mě 3dny stahy co 1min. na večer oblbováky a ráno znovu... 😔 😔

virginia
23. apr 2009

Jasne, ze su ine, su krajsie, aspon prve dni 🙂 . A vyhnu sa riziku, ze budu mat nedokrveny mozog a s tym suvisiace problemy - nesustredenost, hyperaktivita, lahke poskodenia mozgu atd. Cisarsky rez je riziko hlavne pre matku, pre dieta je bezpecnejsi ako prirodzeny porod, z dovodu moznych komplikacii.

luca76
23. apr 2009

v dnešní době už je medicína na takové urovni, že císař má minimální rizika...jasně, je to operace,ale stejný rizika můžou být třeba při slepáku... nebo jakékjoli jiné operaci.. spíš je riziko, když žena by měla rodit císařem, ale z nějakýho důvodu to porodnice nechce (znám takový případy)

shaula
23. apr 2009

Luca, ono je to na posouzení lékaře, kdy je potřeba SC. Většinou ho porodnice umožňují při poloze plodu koncem pánevním a u vícečetných těhotenství. Pak samozřejmě při nějakých vážných zdravotních komplikacích matky. Takže záleží na tom, jak definuješ "žena by měla rodit císařem".

luca76
23. apr 2009

mám známou, která přenášela 3 týdny a v nejmenované porodnici jí řekli, že propagují porod přirozenou cestou, tak ji nechali celou tu dobu přenášet, žádný vyvolávačky nepomáhaly (jinde už by udělali císaře), pak rodila dítě, co mělo 5 kg a byl to dost těžkej porod s komplikacema, sice přirozenou cestou, ...nevím, jestli v tomto případě nemohla ona slavná porodnice rozhodnout jinak....

shaula
23. apr 2009

Tak to asi mohla, to je fakt, tady si taky myslím, že měli udělat císaře. To si asi užila, chudák... Asi by bylo lepší zvolit jinou porodnici, ale ono to asi dopředu člověk moc nemůže vědět, jak to tam bude probíhat.

kuliskaa
26. apr 2009

Luci to je přesně můj případ... jako prvorodičku tě nechají trpět...jenže já měla málo plodovky naštěstí jsem se porodu dočkala hned 4tý den vyvolávání...netajím se bylo to ve Frýdku a dá se říct že jí zachránili...ono to není porodnicí,ale EU...nepovoluje první porod plánovaný CS-to nejde..