Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

zuzula20
28. máj 2009

Ahojte baby,
my sme boli nastrelovat nausnicky vcera. Cele to prebehlo rychlo a uplne super. A nikde ani kvapka krvi. Len sa chcem opytat - ked to malej cez den cistim dezinfekcnym roztokom, tak pri tom place. Myslite, ze ju to stipe, alebo place len preto, ze jej je neprijemne ze tam s tym manipulujem. A co ste pouzivali na dezinfekciu vy? A este ako dlho to mam cistit.
dakujem 😉

patricia1971
28. máj 2009

zuzula ja som to čistila liehom,zo začiatku pri každom prebalovaní, potom už len ráno a večer,ale asi tak do 4 týždnov, pre istotu 🙂 ale vôbec jej to nehnisalo,všetko bolo super 😵

sonik05
29. máj 2009

zuzula: já si myslím, že to malou štípe. Já jsem používala líh a taky se jí to nelíbilo. Malá měla ale náušnice píchané klasicky (což jsem si později začala vyčítat) a hoodně dlouho jsem bojovala s hnisáním jednoho ouška. Nakonec to asi po půl roce přestalo samo hnisat. Musím to zaťukat, už tak 2-3 měsíce má ouška v pohodě.

zuzula20
29. máj 2009

Vdaka baby, ja asi skusim kupit ten lieh a vyskusam to s tym cistit a uvidim. Zatial su tie uska krasne, vobec ziadne znamky zacervenania.

luci81
29. máj 2009

zuzula,mě doktorka řekla,že to ničím ošetřovat nemám,jen první den nenamáčet.Tak jsem udělala,a,ouška bez problémů.

misa.cekatelka
29. máj 2009

ahoj,mně doktorka předepsala framykoin,tak jsme mazaly a v pohodě.

sirinka
29. máj 2009

ani my sme to klarke nicim nenatierali, iba nam kazali obcas tymi nastrelenymi nausnickami potocit...

zuzula20
29. máj 2009

Ano? No teda, a to potom si mam vybrat co je najlepsie. 100 doktorov 100 nazorov , hm 😕

katkabod
29. máj 2009

My sme dali prepichnut, ked mala malicka 2 mesiace a som spokojna, ze som sa tak rozhodla. Predtym som sa pytala nasej pediatricky, ci je podla nej lepsie prepichnut, alebo nastrelit a povedala, ze podla nej prepichnut, lebo dietatko moze miknut hlavkou a nemusi sa nastrelit spravne, ak ten, kto nastreluje nie je dostatocne skuseny nastrelovat malym babatkam. Nasa to znasala v pohode, poslali nas von, lebo ja by som tam aj tak zinfarktovala, keby som to videla a ked nas zavolali, vobec neplackala, len tak vycitavo na mna pozerala, taka urazena pusinka 😒 a vobec si to nechytala ani neplakala doma, proste v pohode, vobec si to nevsimala a ani nam to nehnisalo, len jedna dierka trocha bola zapalena, cervena, ale rychlo to zmizlo. 🙂

moma77
29. máj 2009

Viete mi poradit ? Malej pred tyzdnom nastrelili nausnicky nakrivo. Mozme prist na opravu, takze nausnicku, ktora sa mi nepaci mam vybrat a znova jej to nastrelia. Myslite, ze po tej prvej dierke zostane jazva ? alebo sa to krasne zahoji a nebude po nej ani chyru ? Nerada by som, aby mala dve dierky v jednom uchu.

sirinka
29. máj 2009

moma v pohode sa to zahoji 😉

grenadinka
29. máj 2009

myslite ze je lepsie neskor nastrelit, ako nechat v porodnici prepichnut?
😎

saska.t
29. máj 2009

moma - toto presne sa stalo aj nam ale vykaslala som sa na to a mala ma jednu vyssie ako druhu, ale 2x ju nenecham trapit, ked bude starsia si mozno necha este par dierok urobit a tak sa ta jedna kriva strati 😅
Nebola si nahodou Ustave lek. kozmetiky v petrzke??? 😠

grenadinka - nastrelene nausnicky sa rychl. hoja a je to sterilnejsie a rychle takze ja som za nastrelenie, kamosky liecili prepichnute 2x tak dlho ako my nastrelene a mala len kvikla a hned bola vysmiata za 4 dni sme boli fit bez zapalu a potierali sme len liehom 😉

grenadinka
29. máj 2009

saska- moja uz ma nausnicky, prepichli jej uska v porodnici.
vlastne som bola celkom spokojna, tak za tyzden bola ok, ale mozno to mohlo byt aj lepsie 😒
a kedy si dala malej nastrelit? kolko mala mesiacikov?

saska.t
29. máj 2009

grenadinka- mala 7 mes. ale ja nezijem na SK takze sme cakali kym prideme domov a na SK som jej ich dala strelit tu to nikto nechce robit 😠 ale povedali mi ze od 6 mes. mozem prist 😉

grenadinka
29. máj 2009

ah atak to je zaujimave, a zvladla to v pohode?

saska.t
29. máj 2009

ano uplne krasne len sa zlakla, poknurala asi 3 min. a kym sme zaplatili bola opät vysmiata za 4 dni sme boli krasne zahojeni a mala ani nevedela ze ich ma 😉

grenadinka
29. máj 2009

saska- super vec, aspon viem akosa zariadit pri druhej holcinke, ak bude vobec dievca. 😝
dakujem za radu

saska.t
29. máj 2009

grenadinka - jejda teraz kukam ty mas take male babätko a dalsie na ceste? jujda no to by som ja nezvladla ale drzim palceky 😀

moma77
29. máj 2009

saska -presne tam v petrzke, a teraz riesim, ci to opravit alebo nie. Ja mam tiez nakrivo dierky a dost mi to vadi. hlavne ked si dam nausnice typu ako sa davaju tieto prestrelene. Nechcem, aby ju to hnevalo ked bude vacia tak ako mna.

grenadinka
29. máj 2009

saska- dik ti ze drzis paluchy. 😀
ja este tiez neviem ci to zvladneme , ale tesime sa. 😎

saska.t
30. máj 2009

moma - no som si myslela nie sme totiz jedine s tymto problemom v tomto ustave ale ja to uz riesit nebudem 😠 uz som si aj zvykla a 2x trapit ju nebudem, aj mne to dost vadilo a este som jej prizvukovala ze nezijem na SK a ze nemozem za 2 tyz. prist znova a mala sa jej ani nepohla, pekne som jej vynadala koktala ako sibnuta ale co uz mala si to moze riesit ked bude velka, lebo co ked sa netrafi znova, dokedy by sme to opakovali??? 😕

sirinka
30. máj 2009

moma aj ja mam jednu dierku nakrivo a vadi mi to, najme ked si davam okruhle nausnice, tazko mi do tej dierky ide...

u nas nastreluju po druhom ockovani, okolo 4. mesiaca...mala sa tiez zlakla, ale hned ako som ju zobrala na ruky bola ok a v kociku zaspinkala. vobec to nemala zapalane.

moma77
30. máj 2009

nasla som blizko nas este jednu lek.kozmetiku, kde prestreluju uska, tak sa tam skocim osobne popytat na ich nazor, co si myslia a pripadne sa s nimi dohodla. Dneska ked malinka 2x zaspala, som riesila ci jej nausnicu vyberiem alebo nie. Bojim sa , ze by jej to pichli znovu krivo, pripadne by to hnisalo a to by som mala vycitky , ze som sa do toho pustala. Prve prestrelenie znasala velmi dobre , bez zapalenia, pri prestreleni sa iba zlakla a chvilu poplakala, skor ju vystrasilo , ze ju pevne drzali. Ale stale ju sledujem a proste ,,stale,, vidim, ze ich ma strelene rozdielne. Jedna maminka tu pisala o akupunkturnych bodoch v uskach, viete niektora nieco o tom ? Potom dam vediet, ako sme dopadli, ci sme to nakoniec dali opravit .

hlavinka
31. máj 2009

Ahoj holky, prosim muzete mi poradit? Mala ma nausnicky skoro 14 dni, tyden jsem potirala lihem + framykoin, pak uz jen hermanek + framykoin. Dr rikala, ze se to tak 14 hoji. Stale nam ale vyteka nekdy skoro cira zlutava tekutina, nekdy spis jen zlutava (nepruhledna) tekutina. Ale ouska rudy nema, tedy kdyz si nelezi na jedne strane a neprotahne si do dirky ten tlusty konec nausnice.
Dr. rikala, ze to ale nevypada na hnisani (to by si na to nenechala sahnout, pri protahovani se netvari, ze by ji neco bolelo). Jak dlouho se vam hojily dirky? Nebo mam zkusit prestat mazat a jen protahovat?
Dekuju moc za radu. 🙂

kiva23
1. jún 2009

Ahojte. Nasa mala Viktorka ma 8 dni a chcem sa opytat. Je lepsie nastrelit, ci prepichnut cim skor? Ale teraz je este asi velmi malinka, nie? A mozu ju tie nausnice tlacit v postielke ked spinka. Lebo ju ukladam na bok. Raz na jeden a raz na druhy. A vtedy si lezka na uskach.

sirinka
1. jún 2009

kiva tie nastrelovacie by ju asi tlacili...a ja som zastanca nastrelenia 😉

hlavinka
1. jún 2009

Kiva - rika se, ze cim driv, tim lip. Ale zase vim, ze lekari to nedoporucuji driv, nez bude mit zakladni ockovani - hexavakcinu. Urcite si na nausnicky tlacit bude, kdyz spava na boku - nase mala si na ne taky tlaci.

Kazdopadne - kdyz vidim, jak to mala ma a nechce se to moc hojit, tak priste uz bych ji nausnice nenechala, at si je da, az bude vetsi a sama si o tom bude moct rozhodnout. No, snad se ji to zahoji, chuderce 😨

sirinka
1. jún 2009

hlavinka mne prepichli usi ako novorodencovi a neskor som si este dala nejake dierky nastrelit a aj doma s kamoskou sme si prepichovali...jednoznacne najlepsie boli tie prve, ku ktorym som prisla ako novorodenec 😀 na tu bolest si nepamatam a potom tie nastrelene...
takze podla mna je to ok, ked sa dievcatkam nechaju uska prepichnut, ved v buducnosti ak nebudu chciet, nausnicky nosit nemusia...

ifilipkova
1. jún 2009

Ahojky maminky, naší Adélce jsme nechali náušničky nastřelit v 6měs, po posledním očkování hexa, doporučené to je alespoň po prvním očkování hexa, neměli jsme kromě 3 minut pláče jediný problém, teď už má náušničky 3 měsíce a za celou dobu žádné zranění, žádná péče, ani mazání, nic... mohli jsme po týdnu na plavání... nedoporučuji propíchávání, slyšela jsem o tom jen negativa - hodně krve, hodně bolesti, hodně péče... jestli chcete tip z Prahy a okolí, pošlu, Iva