Vyvin chlapcov. Čo má vedieť 11 mesačné dieťa?

daka3
27. okt 2011

Ahojte, mam doma 11. mesacneho chlapca, coskoro bude mat rok. Vie len lozit ale vobec neslabikuje, nevie ziadne slovo ani baba ani mama, tata dada...neukaze papa, ani tap tap... Zacinam sa obavat, ci je s nim vsetko v poriadku. Je to normalne? Moja kamoska ma tak isto stareho synceka a ten vie vsetko.

wiwi_luky17
20. feb 2019

@jankah77 dobrý deň, presne takto sme natom boli a furt sme malý ma 14 mesiacov, ako van to prešlo?

jankajanka134
8. apr 2020

@daka3
@kutyus10 dobrý aký je vás synček lebo môj má podobne miery

katuskakl
17. máj 2020

@nata288 Dobrý deň, mám rovnaký problém s mojim synom. Môžem vedieť prosím ako sa to u vás vyriešilo? Vlastne už preslo skoro 10 rokov odvtedy. Môj syn presne robí toto iste. Neustále mu vysvetľujem, čítam, spievam, recitujem, ukazujem a on ma totálne ignoruje. Všetci mi hovoria a to on ešte nevie? A toto vie? Ani to nevie? A náš to už vedel vtedy. A hlavne poznámka, neboj maminka ta to naučí. Učím ho to neustále, už som unavená z toho ale on nejaví žiadny záujem. Budem rada ak mi odpíšete.

evja
21. máj 2020

@katuskakl u nas je to podobne, maly sice so zaujmom pozoruje, ked mu recitujem, ukazujem a napodobnujem zvieratka, rehoce sa, vyplazujem mu jazyk, robim papa, tap tap, taaakyyy budem velkyyy... Pozera a usmieva sa, ale nezopakuje nic, nehovori mama ani nic ine, obcas na psa urobi haaaaa (akoze asi hav alebo co). Ma 10 mesiacov, plazi sa, na styroch sa len kyve dopredu a dozadu, sam sediet nevie... Doktorka povedala, ze pohybovo musim byt trpezliva, lebo je velke dieta, 80cm a 12 kil, ze musi viac spevnit svaly, aby taku vahu udrzal v sede alebo nebodaj na nohach. Tiez ma poraza, ked vidim, ze kamoskina 8 mesacna dcera uz mesiac sama sedi, vykrikuje mamaaa, po novom uz sa vie sama pri nabytku postavit a stvornozkuje rychlostou blesku.. Alebo svagrinina dcera ma 4 mesiace a za prsty sa sama pritiahne do sedu a sedi vystreta ako husar na koni. Ale co narobime, len trpezlivost. Ale tak isto by ma velmi zaujimalo, ako sa dalej vyvijal chlapcek @nata288. Odpovede sa asi nedockame.