Ako zlepšiť reč 20 mesačného chlapca?

Zodpovedané
21. feb 2022

Dobrý deň,

môjmu 20 mesačnému sa nechce opakovať slová. Resp. skôr prestal opakovať slová. Mám pocit, že viac rozprával vtedy, keď bol mladší. Vedel napodobniť pár zvierat a slová ako mama, tata, baba, hav, papa.

Keď mu teraz poviem ako robí mačička, alebo iné zvieratko, nech zopakuje baba, tata, tak vôbec nechce. Ak zopakuje, tak len strašne výnimočne.

Mám pocit, že mi rozumie. Vie, keď mu poviem, či ide spinkať, kúpať sa, alebo daj hračku.

Ďakujem

Dobrý deň,

nezačal byť teraz viac motoricky aktívny? Na motorke? Behať ? Skákať? Niekedy sa preto tak prechodne reč spomalí.

Treba sa tomu aktívne venovať - čítať riekanky, pesničky, minimalizovať screen time (mobil, TV, tablet) a ukazovať si v knižkách rôzne zvieratká, obrázky, dopravné prostriedky, fotky členov domácnosti...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas