13-ročná začala fajčiť vapky

macik6
28. máj 2023

Mam velky problem zisila som ze moja 13rocna dcera zacala fajcit vapky myslela som ze som ju slusne vychovavala no zacala sa stretavat s takymi kamaratmi a vieme a mame dokazy ze fajci ,velky problem je ze cuchom to sbsolutne necitim a pritom sa aj v izbe natacala vrlmi ma to zobralo ajj jej sestru a vie ake su rizika pre nu poucila som ju pred nastrshi a rizikach ,slubila ze uz nebude a klame mi podlo do oci hladali sme aj kde moze mat skrysu no nikde sme nic nenasli ,nechcem to riesit bitkou no viem ze ani zakazy velmi nepomahaju lebo to bude robit poza chrbat.Prosim poradte ak mate s vlastnymi detmi skusenosti ako ste to riesili a ako ak sa vam podarilo ich od toho odnaucit velmi sa o nu bojime lebo nikdy nechce povedat pravdu napriek tomu ze mame dobry vstah o vsetkych problemoch sa rozpravame a predsa dakujem za vsetky dobre rady, dôkazy co mame nemozme prezradiť lebo som sa jej nahodou dostala na účet kde ma tie videa a bolo to nechtiac a nechcen stratit dôveru za to aby to nebolo este horsie

mondolina
30. máj 2023

@macik6
ja som tiež mama a otec v jednom. neboj sa ona to pochopí 😉
ja už to neberiem tak tragicky ako keď som to zistila 1×

lilianakraso12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macik6
autor
12. aug 2023

@lilianakraso12 my jej vreckove nedavame ale ked si chce nieco kupit tak dame tiez som to nahodne si starsou dcerkou zistila na jednom ucte ma starsia jej heslo a tam zvykne storky davat no ona o tom nevie ze vieme jej heslo povedala som jej ze ju zvykne vidiet moja kamoska tak sa musela priznat ,no mala som s nou velky rozhovor o tom, no myslim ze deti aj tak poza chrbat robia rodicom veci a aj rodic co si mysli ze ma to najslusnejsie vychovane dieta ,by bol velmi prekvapeny preroze viem ze cim viac zakaziv tym viac poruseni

lilianakraso12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilianakraso12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
2006_1211
13. aug 2023

@macik6 takto to nikdy nevyriesiš ak ti vadí ten nikotín tak jej daj podmienku porozprávaj sa snou ze vieš o tom ze vapuje ale ze by si bola rada keby aspoň bez nikotínu takže by to bolo realen len jak keby ta para v kľude sa snou porozprávaj a hlavne na ňu nekrič a nebi ju lebo by ti už v živote nič nepovedala a všetko by pred tebou zatajovala

macik6
autor
13. aug 2023

@lilianakraso12 ale ano ale ona hovori ze jej len sem tam daju potiahnut no uz jej velmi neverim lebo od malicka dost klame a pritom nema dovod starsia je v tomto uplne ina

macik6
autor
13. aug 2023

@lilianakraso12 tak ona si aj sama pytala pozerali sme jej storky len nevie ze vieme jej heslo inak by tam prestala davat ja jej to stale prizvukujem ze v prvom rade skodi sebe a bude to mat v buducnosti nasledky na jej zdravie ze mize mat problem aj ked bude chciet dietatko no oni maju svoju hlavu najhorsie je ze ci ma jednu najlepsiu kamosku jej rodicia fajcia a nezakazuju to svojej dcere tak so sa aj s nou minule porozpravala no viem ze je to asi zbytocne kto chce robit zle bude aj za nasim chrbtim

macik6
autor
13. aug 2023

@2006_1211 nie nikdy by som ju nezbila ja sa snazim s nimi o vsetkom komunikovat jasne ze ked som sa to dozvedela bol tam zvyseny ton ale bitka nie porozpravala som sa s nou a viac krat ju upozornujem na neziaduce ucinky no je to aj o nej v prvom rade si to sama musi uvedomit