13 ročnej dcére vychádza 5 zo slovenčiny

petraaa8888
15. jún 2021

ahojte, mojej dcere na vysvedčeni vychadza 5 so slovenčiny, už ma 13 rokov, puberta, nutim ju učiť sa ale absolutne sa jej nechce, vačšinou trávi svoj čas na počitači hranim hier, a nenapadne ma vypojiť wifi ani počitač lebo potom to može dopadnuť veľmi zle . Nechcem počut radi ako ju odnutit ale bojím sa že prepadne, prepadne? čo mam urobiť, povedať učiteľke že či ju nedajú na 4 a dalši školsky rok sa už bude učit? Koncoročne písomky so slovenčiny už pisali (aj diktát) a mala 5.. Absolutne ju neviem prinutit ani presvedčit žeby sa mala isť učit.. Poradte mi prosim. Všetkym dakujem 🙂

negymama
15. jún 2021

vsak nech prepadne. treba vediet znasat nasledky cinov.

macekovam
15. jún 2021

ked jej vychadza 5 tak prepadne.. jedine ze by ucitelka mala pocit ze ta patka je pocitovo troja...

negymama
15. jún 2021

a preco jej to wifi neodpojis? nechapem. co by na tom dopadlo zle?

martul
15. jún 2021

@negymama no podľa toho čo napísala sa vlastnej dcéry bojí, asi by bola slecinka nahnevkaná

jarmila2010
15. jún 2021

u mna by veru nepochodila..pokial si neopravis znamky,ziadny pc,telefon ...

anesim
15. jún 2021

Tak asi tam ma tych 5 viac, nie len posledne dve znamky. Ak si myslis, ze nie je na 5, tak ju nechaj robit reparat, pokial jej to nie je uplne jedno, tak sa bude ucit.

petraaa8888
autor
15. jún 2021

@negymama viete chodim do práce, ona si vie wifi zapojiť sama, a hra aj hry bez wifi, ked pride zo školy, ja dochadzam domov okolo 17. Už som jej skušala skryť pc a urobila som to ale ona si vie zobrať aj mobil, skryla som mobil a vie si ho najst sama, ona pre to urobi všetko :(

jarmila2010
15. jún 2021

len sa spytam...a jej to nevadi,ze bude opakovat rocnik?

jankalukasova
15. jún 2021

To sa tak dnes robi?? Ze povedat ucitelke ci jej neda za 4 a slub, ze sa uz bude ucit?? Za nasich cias sa robil reparat alebo ak chcel niekto lepsiu znamku, tak sa mohol dat komisionalne preskusat a tam obhajit lepsiu znamku.

jarmila2010
15. jún 2021

@petraaa8888 telefon zober do prace...pc vynes z bytu...ale aj tak,uz je neskoro teraz riesit znamky...

simca06022011
15. jún 2021

@petraaa8888 no ked sa bojis jej vypnut wifi, a dat PC "za odmenu", "lebo bude zle"... tak teraz bude dobre: nechaj ju prepadnut, je to ok? bude slecna spokojna?
Nikdy by som do skoly nesla orodovat, nech jej daju 4. Pride s 5. Dostane po hube, pocitac by som zobrala do prace aj so smartfonom/vies zobrat aj wifi :D / a cele leto sa bude ucit na reparat... mala si zakrocit hned. Mne mala doniesla dve 4ky iba ku jednotkam, a to harakiri co zazila, si nik nepraje... a opravovala hned vsetko. Netreba cakat do polky juna.. nehnevaj sa.... mas dieta zavysle od hier, wifi zaheslujem, zaheslujem mobil aj pocitac a je to vybavene.

tinkavvv
15. jún 2021

Zmenim heslo na wifi, na mohile jej zrusim data a pekne sa bude ucit. 13 rocna si hadam nebude diktovat co bude robit, ked si nevie splnit zakladne skolske povinnosti…

petraaa8888
autor
15. jún 2021

@jankalukasova dakujem za radu 🙂

klip0
15. jún 2021

@petraaa8888 tak by som PC aj mobil zaheslovala a nedala jej heslo. Takisto wifi. A nech prepadne, nech znáša dôsledky svojho konania.
A na nejaké vreckové, pekné šaty, alebo iné k životu nepotrebné veci by mohla zabudnúť.
Veď zle dopadne keď jej toto dovolíš ďalej

petraaa8888
autor
15. jún 2021

@simca06022011 dakujem za radu 🙂

simca06022011
15. jún 2021

@petraaa8888 no len skoda, ze si si po nu prisla v polke juna... :( by si sa divila, ake vec sa deju bez pocitacov, ked pc ide iba ked su povinnosti splnene :D

negymama
15. jún 2021

@petraaa8888 no vsak ked je slecna taka mudra ze vsetko vie najst, zapojit, zahrat...tak nech teraz v septembri hlada svoje byvale spoluziacky po chodbach, kym ona bude drepet s o rok mladsimi 12 rocnymi v nizsom rocniku. Nech bude vtedy hrdinka.

kkovacovak
15. jún 2021

@petraaa8888 podľa toho čo čítam tak by sa dcére zišla nejaká prevýchova a tvrdší režim. U mňa by toto nefungovalo. Z ostatných predmetov má dobre známky? Pomáha doma? Mám pocit že sa bojíš vlastnej dcéry a chodíš okolo nej po špičkách. To ju netrápi že prepadá? Ja ako decko by som sa hanbila neskutočne a hlavne by sa za mňa hanbili rodičia a to by ma trápilo ešte viac. Možno ešte dohodnúť s učiteľkou nejaké preskúšanie ale to musí byť iniciatívna ona nie ty. Ona si musí znášať následky lebo už má dost rokov. Maturovať za ňu tiež nebudeš. Nech ide za učiteľov, pokúsi sa dohodnúť opravu a poriadne sa pripraví. Dávaš jej kontrolné diktáty doma? Inak ako tréningom sa tieto veci nenaučí.

negymama
15. jún 2021

@petraaa8888 ja mam doma tri puberty a cochvila aj tretiu, decka maju 16,14, 12 a skoro 10 rokov. Ich ucenie , ich zodpovednost, nikdy som s ucivom nepomahala, nevypracovala som ani ciarku projektu a neorodovala za ziadnu znamku. Ich ucenie, ich buducnost. ... a ucia sa mmch dobre. ziaden este nemal ani trojku na vysvedcku, nieze gulu.

liljana
15. jún 2021

Zober wifinu alebo nabijacku wifi do prace a vybavene, prestan jej dobijat kredit na mobile a nebude mat net ani tam. Ked si s nou nevies poradit dnes, za 3 roky ta prefliaska a zoberie si peniaze z penazenky sama

zuzuliennka1
15. jún 2021

@petraaa8888 mna by velmi zaujimalo, ako si to myslela, ked si napisala, ze ked odpojis pocitac a wifi. tak to dopadne velmi zle…. CO dopadne zle??
to si nechas od pubertalnej dcery po hlave skakat??

dskjhfdlkdjhl
15. jún 2021

@petraaa8888 No, tak ked ju nechces nutit, zobrat mobil, vypnut wifi, tak potom ste v podstate obe rovnake a tu je tazko radit. Aj ked prides o piatej domov, aj vtedy sa da este dohliadnut, aby sa dcera ucila a nesedela pri hrach. Teraz je uz ale aj tak pozde, vychadza jej patka, je takmer koniec sk. roka, takze tej patke sa nevyhne. Ale malo by to byt pre vas obe poucne. Pre Teba, aby si sa nebala dceru vychovavat a pre nu, ze ked sa vykasle na skolu, tak dopadne zle.

zuzadielko4
15. jún 2021

Všetko zaheslovat mobil zobrat so sebou pc nechat doma mapajaci kabel zobrat so sebou baterka na pc nema vecnu životnosť. Nech sa učí ziadne vonku roadne zaracha ako sme mli my za nášho detstva.

amelie2017
15. jún 2021

No router, pc aj mobil by sli z domu. Nechala by som ich u nejakej kamosky, babky, sestry. Dcerenka by mohla ist cez prazdniny na 2 hod von doobeda, 2 poobede, zvysok sa ucit na reparat. Ak ho spravi, dostane mobil spat (s obmedzeniami), ak nie, nech si kupi svoj, ked si nan v praci zarobi. Ak ju do nejakej niekedy vezmu s takymto pristupom k uceniu.

negymama
15. jún 2021

inak s tym zaheslovanim, treba aj fyzicky zobrat veci. Moj 12 rocny je taky fiskus ze prehodil rodicovsku kontrolu z rodica na seba, takze on "kontroloval" ..Toz syn programatora . jablko nepadlo daleko od stromu

luccija
15. jún 2021

@petraaa8888 ale ved od 17 si doma dovtedy nech sa pohra a potom uci....asi je uz zavisla...zober mobil a hotovo.Alebo jej pohroz, ze ju zoberu do polepsovne muza nemas?veduca z potravin kde byvam tak zobrala PC 17 r mali strasnu hadku, tak sa nahnevala vytrhla kable zbalila do krabice a muz zobral do roboty.Povedala, ze mala taky amok, ze sa bala, ze ho hodi o zem.Nemoze Ti slecna diktovat ty si za nu zodpovedna

luccija
15. jún 2021

@zuzadielko4 mozno autorka nevie ako sa to robi...
@petraaa8888

hettinka
15. jún 2021

@petraaa8888 vypni wifi v prvom rade, vezmi počítač, mobil a dostala by to spat, keď si známku opraví. Ak bude mat len jednu 5, bude mat reparát na konci prázdnin. Neprepadne hneď.

petraaa8888
autor
15. jún 2021

@hettinka Veľmi všetkym dakujem za rady veľmi ste mi pomohli 🙂

bagre
15. jún 2021

@petraaa8888 to vážne by si šla prosiť aby jej dali 4? A čo taký poslabší žiak ktorý sa vie naučiť len na 4? Ja sa nedivím, že sme tam kde sme keď toto čítam. To by ti nebolo blbé? Voči iným? Samej za seba keď jediné čo doma robí je hranie sa? Budúci týždeň sú klasifikačné...
Keď má samé 5 tak asi je spokojná so sebou. A ty asi tiež, keď jej nechceš ani mobil a pc vziať lebo... Inak vieš že heslo vieš ty zmeniť a keď jej ho nedáš tak smola?
Ja nezvyknem byť v komentoch hnusná, ale toto mi nedá inak, fakt.
V budúcnosti chce čo robiť? Život nie je hra. Či sa bude hrať a ty ju budeš živiť?