15-ročná sama v nákupnom centre v Bratislave

19. feb 2023

Ahojte, chcela by som sa spýtať na Váš názor? Pustili by ste 15rocnu tinedzerku samu na 2_3hodky do nákupného centra Nivy, Aupark.. Sme mimo BA a ideme na vyšetrenie, ja musím vybaviť nejaké pracovné povinnosti, nemôžem ju zobrať so sebou. Normálne je samostatná chodí sama do TT, NR.. ale v Nivach napr.nikdy nebola a mňa prepadla panika.. Ona ma ubezpečuje, že ak by sa jej ktokoľvek podozrivý prihovoril, pôjde do nejakého obchodu a hneď mi zavolá a počká tam na mna.. Myslíte, že preháňam?

sasa1310
19. feb 2023

Nepíšeš náhodou o 5-ročnej? Tých podozrivých v BA je na každom rohu 10 🤐

doriiis
19. feb 2023

Áno preháňas...ja som ako 15 ročná už doma ani nebyvala

veselo_neveselo
19. feb 2023

Prosim? 15tku sa bojis nechat samu, cez den, v nakupnom centre na par hodin?
Jedine ak by bola zaostalejsia, s mentalnymi poruchami, atd. Ak je to zdrave dieta tak uplnev pohode. Daj jej nejaky peniaz, nech sa moze zabavit vi si kupit nieco pre radost a nestresuj.

thereisabear
19. feb 2023

Pustila. Nech má nabitý mobil a zapnuté zvonenie. Podozrivých by som sa v OC extra nebála.

alex49
19. feb 2023

preháňaš, 15 roční bežne behajú po svete. NIvy nie sú rodzdiel od Nitry alebo Trnavy, normálne nákupné centrum. Nie sú tam úchyláci na každom kroku.

kittykat22
19. feb 2023

prehanas. Ved asi ma telefon, ty mas telefon, tak je problem, zavolala by.

sissy27
19. feb 2023

V nakupnych centrach bezne same labzuju aj ovela mladsie deti, nevidim v tom problem. A teda jakziv som ani len nepocula o tom, ze by sa v nakupnych centrach mladym prihovarali nejaki uchylaci (je tam prilis velka koncentracia ludi, kamery, bezpecnostna sluzba a obmedzene moznosti uniku).
Ale chapem, ze ak na toto nie ste zvyknuti, tak mas strach. Tak ako by sa mestske mamy bali dat do ruk sekeru 12r, nech narube drevo alebo nieco podobne.

julovka8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vulka
19. feb 2023

Fuha, Ty fakt preháňaš. Ja som sa moc nepozastavovala nad tým, že 15 ročný išiel sám z Oravy na akciu do Blavy a potom na "šoping" do nákupáku.

autor
19. feb 2023

Baby ona sa mi smeje, že čo sa mi stalo. Fakt je samostatná, rozumná, ale mňa prepadol taký neprijemny strach.. Musím sa upokojiť a racionálne si to zdôvodniť. Ona už má vystupovanie obchody do ktorých chce ísť na nákup. Takže peniaze dostane aj kartu na jedlo. V Tom nie je problém. Dobre teda upokojim sa 🤦🙂. Ja som si predstavila hneď všetky nástrahy a neznáme prostredie...

autor
19. feb 2023

Vytipovane

sasa1310
19. feb 2023

ano Bratislava je hotový Bronx

autor
19. feb 2023

@sasa1310 😂😂😂šibe mi asi..

akje
19. feb 2023

@sasa1310 mam z Ba tolko prihod, ze ako bezpecne mesto mi to naozaj nepride. Zijem tu 14 rokov a uz ma tu v nedelu na poludnie v podchode 50tnik isiel nahanat, aky je nadrzany, nech s nim idem za roh. V autobuse ma typek, co sedel za mnou zacal skrtit.. A prihody mam nielen ja ale aj kamosky. A tiez dost huste. Netreba sa vysmievat. Staci usmernit, ci?

@autorka v nakupakoch byva dobre. Hlavne nech nikomu nenaleti, ze mu ukradli penazenku a potrebuje peniaze na listok. Takych tu je vela. ;)

terry2003
19. feb 2023

Prehánaš. Už to nie je nejaké 10 ročne dievčatko, ktoré by kvôli cukríku išlo s nejakým človekom rovno do dodávky, ale skoro dospelá žena.

sasa1310
19. feb 2023

@akje hm ja tu žijem celý život cez 40 rokov a ešte sa mi nič také nestalo. Vražda kvôli peniazom z bankomatu tu ešte nebola

martul
19. feb 2023

A do NR ju nemáš problém pustiť?! Ja tam teraz chodím po dlhšej dobe a teda čo tam sú za indivíduá a cez deň. Dcéra tam chodí do VŠ a tiež mi hovorila, že niekedy sa cez deň normálne bojí prejsť cez polygón a autobusovú stanicu.

autor
19. feb 2023

@akje to žobranie peňazí už pozná.. dobre sa aj v NR a TT..

beata_k
19. feb 2023

Tam bude hlava na hlave. Nik jej neublizi 😉 A hlavne tam budu mladsie od nej same

akje
19. feb 2023

@sasa1310 tak to si potom stastna zena. Nie kazda ma to stastie.

autor
19. feb 2023

@martul áno zober sa aj v NR na autobusovej stanici. Hovorila mi o tom. Preto som si hneď predstavila čo musí byť v BA.. z toho pramení môj strach..

sasa1310
19. feb 2023

nerozumiem tvojmu postoju, že čo musí byť v BA. Ako na základe čoho?

autor
19. feb 2023

Žobre sa aj v NR

sasa1310
19. feb 2023

@akje keď myslíš..potom asi aj celé moje okolie či už v súkromí či v práci

3009
19. feb 2023

Môj 15 ročný vnuk letel sám z Viedne do Švédska, kde žil sám a hral aj hokej. Tak tvojmu postoju nerozumiem. Keď sa má niečo stať stane sa aj pre tvojím domom.

autor
19. feb 2023

@sasa1310 Saša na základe toho, že tam nežijem, občas vybehneme do ikei, avionu.. ja osobne nemám rada OC.. mlyny NR aj arena v TT sú také OC, že dovidis na koniec.. a presné som si predstavila, aký ľudia sa pohybujú na polygone v NR.. jedno s druhým.. proste mozog vyhodnotil najhoršie scenáre. 🙂 Ale ty tam žiješ, vieš aké to je mesto, vnímaš to inak.

lenkalenka1987
19. feb 2023

Tak ju odvez do viva alebo shopping paláce, tie sú take komorné, ani tam veľa ludi nechodi, len v podstate miestni obyvatelia a pracovníci blízkych firiem. Nivy a Aupark sú naozaj veľké, chodia tam aj cudzinci a rôzne indivídua.

zuzka0605
19. feb 2023

ano prehanas..nebud uzkostliva..15r uz predsa davno vie ako sa ma chovat ak by mala podozrenie na nejake nebezpecenstvo, mozes jej to zopakovat predtym.

martul
19. feb 2023

No tak ale potom nechápem asi. Vieš čo sa deje v NR a pustis ju. A do BA sa bojíš?! Väčšie mesto tak automaticky si si vymyslela že to musí byť horšie?

joannita
19. feb 2023

V 15 som cestovala sama vlakom, chodila mhd cez cele mesto s 3 prestupmi a byvala na internate bez rodicov. A vtefy neboli mobily....
Myslim ze sa nemas coho mat. Pokial je zodpovedna a samostatna, bez problemov by som ju pustila. Ved mozete si pisat a volat.