15-ročná sama v nákupnom centre v Bratislave

19. feb 2023

Ahojte, chcela by som sa spýtať na Váš názor? Pustili by ste 15rocnu tinedzerku samu na 2_3hodky do nákupného centra Nivy, Aupark.. Sme mimo BA a ideme na vyšetrenie, ja musím vybaviť nejaké pracovné povinnosti, nemôžem ju zobrať so sebou. Normálne je samostatná chodí sama do TT, NR.. ale v Nivach napr.nikdy nebola a mňa prepadla panika.. Ona ma ubezpečuje, že ak by sa jej ktokoľvek podozrivý prihovoril, pôjde do nejakého obchodu a hneď mi zavolá a počká tam na mna.. Myslíte, že preháňam?

autor
19. feb 2023

@3009 tvoj vnuk má môj obdiv a súhlasím s Tebou. Iba ma premkol nepríjemný pocit.. obava.. predpokladám, že vnuka niekto vo švédsku čakal.. Či sám sa musel dopravit na ubytovanie?

sasa1310
19. feb 2023

tak keď už takto rozmýšľaš, tak najväčšie individuá budú práve na Nivách, pretože to je v prvom rade medzimestská autobusová stanica až potom OC.

lucia147852
19. feb 2023

Preháňas. Nič sa jej tam nestane. Akurát pochodi obchody a budeš spať. Ba není zas Brooklyn. A nejde sa sama večer v minisukni prechádzať po ba. Ide do obchodu 🙈 kamarát tam žil na intraku od 15 sám. 150km od domova.

akje
19. feb 2023

@sasa1310 Ak zijes v bezpecnej bublinke, fajn. Ja hovorim za seba, ze na zaklade mojich skusenosti a skusenosti mojich znamych nemozem oznacit Ba za bezpecne mesto. Preto mi prisla tvoja poznamka zvlastna. Ale uz ju chapem, kedze tebe sa nikdy nic nestalo..

autor
19. feb 2023

@martul Nitra je pre mňa v celku bezpečné mesto, napriek tým individuam.. občas od nej pýtala peniaze rómka.. peniaze jej nedala, ale dala jej mekac.. rómka bola šťastná aj za ten a delila deťom. Áno presne na základe toho, že Ba je väčšia, ja som v Nivach tiež nebola, ani ma to tam neláka, je to pre mňa neznáme prostredie. A veľké OC. Vnímaš to inak ak žiješ v BA.

autor
19. feb 2023

@lenkalenka1987 práveže chce ísť do nič.. a áno zo srandy som jej povedala, že ju nechám v Palace... Povedala, že tam skapal pes a nič tam nie je.. 🙂

autor
19. feb 2023
lucia147852
19. feb 2023

@akje nebezpečné z tohto pohľadu je každé mesto. My máme 20 000 obyvateľov už vrátane prímeskych časti a dejú sa tu každú chvíľu také veci, že sa človek ozaj boji ísť niektorými uličkami večer sám. Oproti tomu v Ba to ešte večer žilo, takže som sa bála menej ako tu

mircalla
19. feb 2023

Syn tam chodi obas so spoluziakmi, ma 12. Byvam kusok odtial, ziadne negativne skusenosti nemam

autor
19. feb 2023

Dobre baby pustím ju, dostane ešte ,,školenie,, 🙂. Zaúradoval materinský strach. Ďakujem za príspevky. 🙂

kristinapetronela
19. feb 2023

Moja ma oveľa menej a keď chce niekomu kúpiť darček ,tak ide aj sama .bývame pri nákupnom centre a pozná to tam

autor
19. feb 2023

@mircalla ďakujem za info. Pustím ju.

sasa1310
19. feb 2023

@akje nežijem v žiadnej bezpečnej bubline. Žijeme všetci úplne normálne, decká mi lietajú kade tade. Ja som tu lietala kade tade a pre mňa je zvláštne písať to, čo ty alebo to, čo si autorka myslí o BA. Ale áno, ako som vyššie písala. Hotový Bronx. Len škoda, že média o tom nepíšu a furt sú iné mestá v krimi novinách a nie BA

mircalla
19. feb 2023

Nivy su podla mna ok, aj ta stanica. Nikdy som tam nevidela ziadnych bezdomovcov, ozranov a pod. Volake ine podozrive indivudua sa nedaju aj tak rozpoznat. Mne skor vadi Obchodna, Postova a potom okolie Kamenneho namestia, tam su ine socky. Trnavske myto detto

tosomja
19. feb 2023

Prehanas, veď 15rocne cestujú vlakom o 6tej ráno do školy, medzi cudzími ľuďmi, chodia po cudzom meste, chodia po nákupných centrách, do kina, atď...a domov zase vlakom.

veronikaszabova
19. feb 2023

Omg 😂😂 moj syn s kamaratom sli v lete ( obaja 13 rokov) vlakom od nas do BA ( cca 70km ) popozerat po nakupnych centrach a na nakupy.

missviolet
19. feb 2023

NR stanica je ovela horsia nez BA Nivy 😂hovorim ako Nitranka zijuca tu cely zivot a pracujuca v BA

autor
19. feb 2023

@veronikaszabova to bola aj ona s kamoškou.. aj v Rači na skateparku, len mi to povedala až odstupom mesiaca...

autor
19. feb 2023

@missviolet 🤦👍🙂

marca12
19. feb 2023

Jasne,ze prehanas. Kto by jej uz len v nakupnom centre medzi handrami ublizil? Nemas sa vobec coho obavat. Jasne,ze ju pusti.

ropucha6
19. feb 2023

Ano prehanas 🙂 skor ju pouc, ze si ma davat pozor na penazenku a mobil. Zvysok zvladne.

januska12323
19. feb 2023

Ak ide o počet indivíduí tak by som sa viac bála autobusky v NR, otvorená plocha, žiadny "úkryt" a na lavičkách bežne sedia bezdomovci. Oproti tomu stanica v BA je uzavretá plocha, k autobusom idú len ľudia čo cestujú ďalej a v obchodoch máš kopec kamier. Ak by sa jej niečo nezdalo nech sa pripojí ku skupinke deciek.

viestta
19. feb 2023

15 roční bývajú na intakoch, sami sa pohybujú po cudzích mestách. Nechaj tej svojej aj priestor nech sa otuka. V OC sa jej nič nestane, len nech si dáva pozor na vreckarov, ale ti sú aj v tých najmenších mestách, nielen v BA

loginexistuje
19. feb 2023

viac by som sa bala vNR ako v Ba

miadi
19. feb 2023

V 15ke som mala celu Ba zmapovanu ( rodne mesto) peso aj mhd. V lete som bola na Nivach luxusne obchodne centrum nevidela som tam zobrakov tych mas v centre .

zobaka
19. feb 2023

myslis, ze vsetci cakaju na tvoju dceru, aby sa jej prihovarali a unasali v obchodoch? treba žit, nielen vo svojej ulite mimo mesta, nech si pobeha obchody, nic sa jej nestane, takymto pristupom jej velmi skodis, ved to je uz mlada zena

pribinak
19. feb 2023

@sasa1310 ty si tam asi nikdy nebola, že? Ja som tam pomerne často, ale žiadne indivídua som tam nezaznamenala

Je tam sbs, tá ich dnu medzi obchody nepustí a stanica na na -2 posch

miadi
19. feb 2023

A zobraci su neskodni. Das im nieco alebo nedas. Kde zijem ziadny nie su. No akurat sme v meste na vylete v meste a stretla som po 3r toho isteho zobraka s psikom na jednej busy krizovatke. Pokecali sme o psikovi mala mu dala $ .. statisticky su skor oni obete nasilia nez utocnici.

autor
19. feb 2023

@miadi skôr som mala na myslí žobrákov rumunského etnika a kde jakeho.. kde sa na teba vrhnú 3masiny a oberú Tá o všetko.. Keveska to dáva často v Správach..

autor
19. feb 2023

@zobaka nie nemyslím si, že všetci čakajú na moju dcéru... Ale koľko ľudí zmizne bez stopy a to aj na SK. Nežijem v BA.. Proste ma prepadol iba blby pocit. Napísala som, že ju pustím...