Aké sú talentové skúšky na pedagogickú strednú školu?

ahoooooooooj
3. máj 2016

Ahojte mohla by som spýtať aké sú talentové skúšky na strednú pedagogickú školu ?

ĎAKUJEM :D

cukroska
3. máj 2016

Niekedy bolo hra na hudobny nastroj,vediet spievat,cista vyslovnost,sportove aktivity,výtvarná.Byt kreativny.Dnes uz neviem ako to je presne

kenzom
3. máj 2016

Nájdi si oficiálny web školy~ tam sa dozvieš presne~alebo tam zavolaj

kvichtik
3. máj 2016

Presne pokyny dostanes v pozvanke na prijimacky.My sme mali spev,ak vies hrat na nejaky hudobny nastroj,je to tvoje plus,v priebehu roka je aj tak povinny,zarecitovat nejaku basnicku pre deti,dali nam precitat text,aby si preverili cistu vyslovnost,potom text,kt.bolo treba dotvorit,bol to uryvok z rozpravky a bolo ho treba dokoncit a povedat o aku rozpravku ide a nakoniec cviky najlepsie v sprievode basnicky,ako napr.ika tika gymnastika a podobne,take,co cvicia deticky v skolke.

patus0503
7. máj 2016

Ahoj, uz si nepamatam co presne tam bolo, ale bolo to potom rozpisane v poste ktora prisla na prijimacie skusky . Bol tam spev . Urobila som si zoznam 20-tich piesni a komisia mi vybrala 2.ktore so musela pred nimi zaspievat. Potom tam bola vytvarna a mali sme si obkreslit ruku a z toho nieco vytvorit napr. kohut a tak, co ta napadne nieco kreativne. Potom bolo nieco ako pohovor, pytali sa len take normalne veci odkial som, preco chcem ist na pegecku, moju oblubenu farbu a take. Treba byt pohotovy a ukecany. A mali sme aj nieco ako telesnu a museli sme urobit stojku na hlave, kotrmelec a este cosi ale uz neviem presne. Dufam, ze som pomohla.

lumma
7. máj 2016

Spev s doprovodom klavíra, prečítať text so správnou intonáciou a rozcvička pre deti hravou formou..

teodozia
14. júl 2019

vraj už existuje niečo také, ako príprava na talentové skúšky?

0100
14. mar 2021

@kvichtik dobrý deň vedela by ste mi poradiť poéziu na pedagogickú školu dakujem

0100
14. mar 2021

@patus0503 dobrý deň vedela by ste mi poradiť nejakú poéziu na skúšku

ete
18. aug 2021

Ahojte boli ste na skúškach tento rok? v tur.Tepliciach? viete mi povedať z čoho boli? chcela by som skúsiť budúci rok. Moc by mi to pomohlo...a tiež aj ako budete mať rozvrh celý piatok a každý piatok? ďakujem

sekanoval1
6. okt 2021

@ete ahoj, ja sa k tebe pridám ak by sem niekto niečo napísal aby som bola v obraze 🙂 tiež sa chystám buď. rok, teda ešte stále sa rozhodujem 🙂

kokavcovalucia
7. okt 2021

@sekanoval1 aj ja vy som chcela ist, ale sa bojim talentoviek 😀

sekanoval1
7. okt 2021

@kokavcovalucia, @ete Tak baby mám dáke info.. Dnes som sa zoznámila s jednou babou čo bola tento tak na skúškach v Partizánskom a spomínala niečo že mala nakresliť nejakú ilustráciu k rozprávke, zopakovať vytukanim ton čo ucitelka zahrala na klavíri, niečo zaspievať a pohybovú zostavu mala ulazat-nieco také ako deti cvičia v škôlke-ika tika gymnastika myslím že na nete toho bude veľa kde sa inšpirovať, tuším hudobný nástroj nemali na skúške lebo ona nevie na žiadnom hrať. A ešte som si spomenula zarecitovat text s dobrou intonaciou, zreteľne a čisto. Možno stačí odsledovať učiteľky v škôlke 😅 a že treba byť pohotová a ukecaná. A mám ešte také info že v PE je ťažšia hudobná výchova,že tam učí nejaký hudobník či virtuoz či čo to a vyucko je piatky a utorok prax (ale že treba mať na praxi 100% účasť že nič neodpustia)len neviem či každý utorok 🤷 a v TT je ťažšia pedagogika ale Hud. Nástroj až tak neriešia. A vyucko je piatky.

dankakmetka
11. apr 2022

@sekanoval1
Dobrý deň zaujimala by ma trnava vraj sa robia skusky z 10 piesni ale na int. Stranke maju v zozname 26 piesni... Vie niekto prosim poradit?? Dakujem

petuska86
11. apr 2022

@dankakmetka ahoj. Na stránke majú 26 piesní. Z toho ty si vyberieš 10 a ten zoznam svojich 10 im dáš. Oni ti z neho výberu 2 ktoré reálne zaspievas. Cize z tých 26 výber také co ozaj vies

dankakmetka
12. apr 2022

@petuska86
Dakujem krasne ja ze mi odpadnu hlasivky po 10 piesnach 😂😂😂

petuska86
12. apr 2022

@dankakmetka to by ani ich nebavilo toľko počúvať 🤣🤣