Akné u 12 ročnej

natalik2007
20. apr 2019

Neviete čo pomáha na akné pre dievča ktoré ma 12 rokov?
Ďakujem

wewe4
20. apr 2019

@natalik2007 aloe gelly - dužina z Aloe v tube 👌 skvelé pre takú mladú pleť.
Môžem poslať bližšie info do spravy

natalik2007
autor
20. apr 2019

@wewe4 dobre pošli

tenerifka
20. apr 2019

@natalik2007 asi len pravidelne cistit nejakou dobrou kozmetikou(Bioderma/Vichy....je toho kopec) a dufat, ze to nebude mat horsi priebeh. Mojej dcere nepomohlo absolutne NIC, ma 16 a pol a este stale ma akne, vyskusali sme uplne vsetko, aj dermatologa, aj krvne testy....je uplne zdrava, ale proste hormony ma vzburene a takisto aj ja aj manzel mame mastnu plet, tak mozno aj geny. Teraz jej skusam davat probiotika, ak nepomozu, tak neuskodia. Uplne posledna moznost je Roacutan, ale to nie skor ako po 18-ke, preto tomu davam este cas

hastrmistr
20. apr 2019

Moja 11 rocna pouziva bioderma sebium, ked produkty pouziva poctivo pravidelne tak jej pomahaju...

nevludna
20. apr 2019

Pokozka je zrkadlom criev, vyradit cukor, mliecne.

tenerifka
20. apr 2019

@nevludna vies, len ked do 12 rokov jedla mliecne vyrobky, cukor aj predtym aj teraz velmi malo a mala plet uplne bez chybicky....a zrazu cela tvar mastna a s pupakmi. To nebude mliekom

pralinka86
20. apr 2019

Hormóny.. to len vydržať asi.. ja môžem odporučiť
https://www.saloos.sk/saloos-rosalina-pletova-v...
Je to aj na mladistvu plet, tak by mohla skúsiť..
A možno raz za čas masku
https://www.saloos.sk/saloos-francuzsky-zeleny-il/

seahorse27
20. apr 2019

Pravidelne cistenie u kozmeticky - raz za mesiac, ja by som sa priklonila ku kozmetike z lekarne - Bioderma sebium alebo La roche posay Effaclar, hlavne aby to obsahovalo kyselinu salicylovu.

natalik2007
autor
21. apr 2019

A myslíte si že to potom zmizne po puberte natrvalo?

zuzanaam
21. apr 2019

@tenerifka ale bude, len teraz sa k rozvratenej črevnej flore pridali rozhadzane hormony, Akekolvek akne je vnutorneho povodu. Natieranim budete len zmiernovat priznaky, treba riesit pricinu. Pomoct by mohli aj dobre probiotika.

eliska13
21. apr 2019

@natalik2007 čistiť u kozmetičky, nerypat do toho, nejesť čokoládu, sladkosti, údeniny....kozmetická poradí aký krém, alebo ku koznemu, večer dobre ocistit

evinku
21. apr 2019

Ny sme s tým boli u doktorky a ta nám predpísala také zarábane vodičky z lekárne... Používa to a je to super, pomáha...

tenerifka
21. apr 2019

@zuzanaam mozno u niekoho ano, ale u mojej dcery nie na 100%. Samotne mlieko nepije vobec, zje len nejay kozi a ovci syr,prip.platok normalneho kravskeho, jogurty nema rada. Akne ma ona a jej kamaratka a paradoxne sa najlepsie stravuju,ziadny fastfood ci sladkosti, ked porovnam ich spoluziacky co konzumuju, nechapem to, ale zasa spoluziacky vacsinou s nadvahou, ale s peknou pletou, dcera aj kamoska postavicky stihle, ale akne.

andyb1977
21. apr 2019

Hlavne nevytláčať pupáčiky. Utierať pleť jednorázovými utierkami. Je to proste puberta, hormonálne zmeny. Nám pomohla kozmetika Mary Kay na aknóznu pleť. Ošetrujeme ráno a večer.

atislava9
23. apr 2019

Len z vlastnej skusenosti - mne nezabrali v puberte ziadne kremy z lekarne ci drogerie, pomohla mi az kozna lekarka. A to som mala len miernu formu akne, resp len mensie vyrazky. U mna to bolo vplyvom hormonov.

sovca11
24. apr 2019

Podla mna sa to zlepsi samo, su na vine proste hormony. Moja teraz 12rocna dcera, mala uz pred rokov tiez vela vyrazok, teraz je to lepsie. Vtedy dostala aj menstruaciu.

tiimka
30. apr 2019

@natalik2007 ak ma moc aknoznu, tak hlavne nechytat si tvar rukami, nevytlacat, neskrabkat a ist cca raz za mesiac na vycistenie ku dobrej kozmeticke, moc plet nezatazovat kremami ci mastami, staci vecer poriadne umyt v sprche, potom vycistit nejakou pletovou vodou najlepsie od koznej a natriet na vycistenu plet masticku proti akne,taktiez odporucenu od koznej, to by som ale nenatierala kazdy den. A cakat kym puberta prejde a s nou aj akne, dovtedy si plet neznicit vytlacanim doma ci kadejakymi kremami

natalik2007
autor
1. máj 2019

Ďakujem vám za príspevky počas budúceho týždňa ideme ku kožnej tak napíšem ako dopadlo

mkado
1. máj 2019

@natalik2007 ja tiez z vlastnej skúsenosti odporucam precistit organizmus zvnutra. Pretoze kazdy kozny defekt je len vysledkom vnutornej disharmonie. Kremy a masticky problem navonok iba potlacia. S aknoznou pletou sa trapim uz od puberty. A to mam 30 rokov uz. No konecne som pochopila princip a vysledky sa dostavuju 🙂

mkado
1. máj 2019

@natalik2007 nehovoriac o tom, ze ku koznej som chodila ako na klavir.

iwesska
12. máj 2019

@natalik2007 Nemusi to zmiznut natrvalo. Ja mam po 30-tke davno a nikdy som cistu plet nemala,moja mama prestala mat akne az v prechode. Takze ja sa mozem aj na hlavu postavit a kym budem mat MS a hormonalne vykyvy,tak budem mat aj tak. A to ja mlieko nepijem snad od puberty, max.zjem obcas syr sladkosti bezne nejedavam.Vysetrovala to aj imunologicka a skonstatovala,ze to mam proste hormonalne.