Ako vypočítať cenu za liter pri novej cene?
Ahojte musím zistiť koľko je aktuálne cena za liter
18,89 pôvodná cena za 800 Gramov
Nova cena je 13,50 aká je prosím cena za liter pri cene 13,50?
18,89/800*1000=23,61
13,50/800*1000=16,88
Hmotnostnu jednotku chces prepocitavaj na objemovu? Trochu odveci resp komplikovane
Ak je cena 13,5€ na 800g, tak cena za liter by mala byť presne 16,875€ (pri zaokruhľovaní už 16,88€) , ak ma rozum neklame ;)
Daj si 13,5:800= výsledok si potom vynásob 1000 a máš výsledok tých 16,88€...
Len to ste kočky vypočítali cenu za kilogram, nie za liter 🙂 Fungovať to bude pri vode, ale nie napríklad pri oleji 🙂
A netreba zabudat ze objem latky zavisi aj od tlaku a tak isto aj od teploty ;)
Som v robote mám tu detské mlieko nutrilon ide do doptedaja a treba napísať na krabicu cenu za liter…
Ma to 800 g a pôvodná cena bola 18,89
Nova je 13,50 a treba vyrátať cenu za liter po novom koľko bude
Absolútne si s tým neviem poradiť nemám na toto hlavu 😂😂😂😂
a pôvodná cena bola v čom vyrátaná - za liter či kg?
Nemyslím si, že by si to mala prepočítavať na liter, ale cenu za kg, keď to máš v gramoch.
@veronikam33 tiež si myslím,
To je hlúposť - predsa prepočítavaš na rovnaké jednotky. Máš to v gramoch na hmotnostnú jednotku, teda kilogram. Čo s tým má objemová jednotka?
Ahaa, takze stara cena 800g 18,89. Nova cena 800g 13,50.
A treba vypocitat kolko litrov sa da spravit z 800g - a potom vypocitat pri novej cene kolko bude stat liter - co citam:
Voda na 1 dávku Odporúčaná denná dávka 1. mesiac 90 ml
Ale kolko gramov treba na jednu davku? Ma niekto odvazenu plnu odmerku? To je ta davka?
@ivetz asi myslel cenu za Gram potom… a prosím vás ta je tých 16,88?
áno v tomto prípade podľa mňa bude cena tak, ako som ti písala vyššie 16,88€...
@sasenka5 a to je cena potom za gram áno
nie za gram, ale za kilogram...
16,88€ za gram? To akože vážne? Bez urážky,chápem,že nie každému ide matematika ,ale taká hlúpa byť nemôžeš.
@nivea777 ja nad tým vôbec nerozmýšľam niesom ani poriadne na mobile len rýchlo odpisujem potrebuje len ten výsledok
Ak ti povedal, že chce novú cenu za LITER = v tvojom prípade kilogram, tak bude to 16,88€.
ak je na krabici hmotnosť v gramoch tak prepočítavaš na kilogramy, keby boli mililitre vtedy prepočítavaš na liter, ale to je pri predaji nutné uvádzať len pri objemoch nad 200 ml
@nivea777 😀😀😝
@lucka_ke ďakujem krásne ! ❤️
18,89 pôvodná cena za 800 Gramov -> povodna cena za KG 26.61
Nova cena je 13,50 aká je prosím cena za liter pri cene 13,50? - Nova cena za KILOGRAM -> 16.875€
Deťom uberáme z nárokov v matematike v škole a toto máme potom výsledok v praxi.
@ivetz tiež si myslím, že to bolo za kg. Akože nejako mi logika neberie že sypkú vec prerátavať na litre. To b y musela vyrátať koľko litrov mlieka sa z celého balenia pripraví a to potom rozrátať. Ale keďže pôvodná cena je za kg tak neviem neviem.
@ibatanecnica Myslím, že k tomu nedorozumeniu prišlo na "trase" Nutrilon = "mlieko", takže "logicky" - liter. Dovidenia zdravý rozum ☹

Liter hélia, vody alebo olova? To závisí od hmotnosti príslušnej látky.