icon

Ako vypočítať cenu za liter pri novej cene?

9. jan 2024

Ahojte musím zistiť koľko je aktuálne cena za liter

18,89 pôvodná cena za 800 Gramov
Nova cena je 13,50 aká je prosím cena za liter pri cene 13,50?

Strana
z2
avatar
ivka225
9. jan 2024

Liter hélia, vody alebo olova? To závisí od hmotnosti príslušnej látky.

avatar
lucka_ke
9. jan 2024

18,89/800*1000=23,61
13,50/800*1000=16,88

avatar
vanilkovazmrzka
9. jan 2024

Hmotnostnu jednotku chces prepocitavaj na objemovu? Trochu odveci resp komplikovane

avatar
sasenka5
Autor odpoveď zmazal
avatar
sasenka5
9. jan 2024

Ak je cena 13,5€ na 800g, tak cena za liter by mala byť presne 16,875€ (pri zaokruhľovaní už 16,88€) , ak ma rozum neklame ;)
Daj si 13,5:800= výsledok si potom vynásob 1000 a máš výsledok tých 16,88€...

avatar
marseillefan
9. jan 2024

Len to ste kočky vypočítali cenu za kilogram, nie za liter 🙂 Fungovať to bude pri vode, ale nie napríklad pri oleji 🙂

avatar
hiro
9. jan 2024

A netreba zabudat ze objem latky zavisi aj od tlaku a tak isto aj od teploty ;)

autor
9. jan 2024

Som v robote mám tu detské mlieko nutrilon ide do doptedaja a treba napísať na krabicu cenu za liter…
Ma to 800 g a pôvodná cena bola 18,89
Nova je 13,50 a treba vyrátať cenu za liter po novom koľko bude
Absolútne si s tým neviem poradiť nemám na toto hlavu 😂😂😂😂

avatar
ibatanecnica
9. jan 2024

a pôvodná cena bola v čom vyrátaná - za liter či kg?

avatar
veronikam33
9. jan 2024

Nemyslím si, že by si to mala prepočítavať na liter, ale cenu za kg, keď to máš v gramoch.

avatar
ibatanecnica
9. jan 2024

@veronikam33 tiež si myslím,

avatar
ivetz
9. jan 2024

To je hlúposť - predsa prepočítavaš na rovnaké jednotky. Máš to v gramoch na hmotnostnú jednotku, teda kilogram. Čo s tým má objemová jednotka?

avatar
hiro
9. jan 2024

Ahaa, takze stara cena 800g 18,89. Nova cena 800g 13,50.
A treba vypocitat kolko litrov sa da spravit z 800g - a potom vypocitat pri novej cene kolko bude stat liter - co citam:
Voda na 1 dávku Odporúčaná denná dávka 1. mesiac 90 ml
Ale kolko gramov treba na jednu davku? Ma niekto odvazenu plnu odmerku? To je ta davka?

autor
9. jan 2024

@ivetz asi myslel cenu za Gram potom… a prosím vás ta je tých 16,88?

avatar
sasenka5
9. jan 2024

áno v tomto prípade podľa mňa bude cena tak, ako som ti písala vyššie 16,88€...

autor
9. jan 2024

@sasenka5 a to je cena potom za gram áno

avatar
sasenka5
9. jan 2024

nie za gram, ale za kilogram...

avatar
nivea777
9. jan 2024

16,88€ za gram? To akože vážne? Bez urážky,chápem,že nie každému ide matematika ,ale taká hlúpa byť nemôžeš.

avatar
janai1
9. jan 2024

@nivea777 to aj drogy sú lacnejšie potom 🤣

autor
9. jan 2024

@nivea777 ja nad tým vôbec nerozmýšľam niesom ani poriadne na mobile len rýchlo odpisujem potrebuje len ten výsledok

avatar
sasenka5
9. jan 2024

Ak ti povedal, že chce novú cenu za LITER = v tvojom prípade kilogram, tak bude to 16,88€.

avatar
lucka_ke
9. jan 2024

ak je na krabici hmotnosť v gramoch tak prepočítavaš na kilogramy, keby boli mililitre vtedy prepočítavaš na liter, ale to je pri predaji nutné uvádzať len pri objemoch nad 200 ml

avatar
deti95060810
9. jan 2024

@nivea777 😀😀😝

autor
9. jan 2024

@lucka_ke ďakujem krásne ! ❤️

avatar
cookie29
9. jan 2024

18,89 pôvodná cena za 800 Gramov -> povodna cena za KG 26.61
Nova cena je 13,50 aká je prosím cena za liter pri cene 13,50? - Nova cena za KILOGRAM -> 16.875€

avatar
ivetz
9. jan 2024

@cookie29 preklep 18,89 €/800 g = 23,61 €/1 kg
@autor Ale zrejme aj pri pôvodnej cene si mala uvedenú cenu za kg, či...?

avatar
abbey1
9. jan 2024

Deťom uberáme z nárokov v matematike v škole a toto máme potom výsledok v praxi.

avatar
ibatanecnica
9. jan 2024

@ivetz tiež si myslím, že to bolo za kg. Akože nejako mi logika neberie že sypkú vec prerátavať na litre. To b y musela vyrátať koľko litrov mlieka sa z celého balenia pripraví a to potom rozrátať. Ale keďže pôvodná cena je za kg tak neviem neviem.

avatar
cookie29
9. jan 2024

@ivetz jasne dik

avatar
ivetz
9. jan 2024

@ibatanecnica Myslím, že k tomu nedorozumeniu prišlo na "trase" Nutrilon = "mlieko", takže "logicky" - liter. Dovidenia zdravý rozum ☹

Strana
z2