Aký deodorant pre školáka?

stanislavao
15. jan 2013

syn ma sice len 8 rokov, ale vcera som zacitila, ze dost sa poti a uz to nieje take detske, ale dost to citit. myslim, ze by mal pouzivat nejaku kozmetiku, dezodorant, sprey, nieco, aby to nebolo tak citit. mate nejake dobre tipy, aby to nebolo moc parfumovane, nerusilo to ostatnych v triede a bolo to vhodne pre takeho maleho chlapca? Dakujem za tipy.

lubiduch
15. jan 2013

dieta do puberty by sa potit nemalo tak ze je to citit. tie "pachnucie" potne zlazy sa transformuju az v puberte (tak nas to myslim v skole ucili 🙂)
takze by som skor zasla k lekarke, nez to riesit kozmetikou. mozno ma nejaku poruchu latkovej vymeny, alebo nieco take

kaja73
15. jan 2013

moj v tom veku pouzival od Aloe vera kozmetiku-ta nie je parfumovana a je prirodneho zlozenia-na ten mierny pach 8-12 rocaka to stacilo-teraz ma uz 14 a uz musel prejst na klasicke dospelacke antirespiratny-aloe to uz nevykrylo 😝

lea641981
15. jan 2013

neviem ti poradit ,ja hladam nieco skor na nohy uz takemu velkemu chalanovi tiez bude mat 8 rokov 🙂 potia sa mu nozky 😒

maznacik007
15. jan 2013

ja kupujem dcere z DM ky tu ich znacku, ma aj dedorant gulicku z tej ich znacky.. celkom fajn, spreje znacky strieda... ale snazim sa aby si kupovala take tie nie az take silne vone... ja by som s nim zasla do DM nech si poskusa ... povonia a a dala mu na vyber z par druhov...

sissy27
15. jan 2013

deodorant nerieši problém potenia, iba prekrýva pach, ak sa syn v tomto veku nadmerne potí, treba navštíviť lekára, nech vyšetrí napr. aj hladinu hormónov, poruchy látkovej premeny... nechcem ťa nedajbože nejako vystrašiť, ale napr. cukrovkári majú dosť agresívny pot
8 ročným deťom naozaj kozmetiku tohto druhu netreba

gabkostanka
15. jan 2013

moj osobny nazor je, ze je este priskoro na pouzivanie roznych dezodorantov, akychkolvek 😕

irriss
15. jan 2013

my chodime na endokrinologii (10 a 13 let)..obcas pouzivame Niveu - kulicku 😉

vadimka
15. jan 2013

riesila by som to u lekara najprv, ci je vsetko v poriadku, pretoze mam 10rocneho syna a vobec nepotrebuje deodorant....sak ja si pamatam, ze som to zacala pouzivat az v puberte....

wena
15. jan 2013

Jednoznačne najskôr lekár.

dianka2374
26. jan 2013

Normálni deodorant každý sa potí

katka1981
26. jan 2013

Jedneho dna som sa zacala potit ako sialena, v robote som davala v zime klimu na 17, vsetkym bola zima, len ja spotena v kratkom rukave som nechapala, co im je zima. Zvysena cinnost stitnej zlazy. To moze byt problem aj tvojho syna. Daj mu zobrat krv a porad sa s lekarkou. Mozno je problem inde, ale urcite deodorant nie je riesenie.

monique2
26. jan 2013

určite by som nedávala klasické dezodoranty, to je (nielen) pre také deti veľmi agresívne, môže to privodiť ďalšie problémy. myslím si, že treba použiť prírodný kryštál, ten len likviduje baktérie, takže sa eliminuje zápach (pretože vzniká pri rozpade baktérií), ale nezabraňuje poteniu. ja ho používam na rôzne problémy, moji štuplíci majú 3,5 a 6 rokov. je veľmi účinný. objednávam si ho, keď chceš, môžem ti poradiť, poprípade poslať viac info - nedám naň dopustiť. najdôležitejšie pre mňa je, že nemá žiadne vedľajšie účinky...

ita111
19. máj 2013

zaručene odporúčam prírodný,bez aluminíových solí-deodorant,nie antiperspirant,ktorý používame mi doma,je fantastický veľký,vydrží dlho,kvalitný anie drahý7-8eur myslím stojí,ale fakt veľký,po porade s lekárkou bomba pre puberťákov aj nás dospelých. 🙂 🙂 🙂

benny35
22. máj 2013

skusila by som v prvom rade denne sprcha striedat vlaznu-studenu,ale aby to bolo pre neho prijemne,rano aj vecer,spreje nic neriesia,co potom v puberte?ak by nepomohlo potom lekara

hlavackova
22. máj 2013

dietatu (a uz ani sebe) by som bezny deodorant nedavala - kvoli hliniku a kope inych chemikalii, ktore mozu jednak drazdit pokozku ale aj prenikat cez nu a narobit kopu inych problemov. Uz pouzivame len krystal, ktory tu uz bol spominany...v DMke pod znackou Balea je dostat za necele 3EUR, urobi tu istu sluzbu ako gulickove a vydrzi tusim aj pol zivota 😉

boniqa
10. sep 2016

@hlavackova
@hlavackova prosim ta mozes pridat foto?dakujem

marthuska
11. sep 2016

@hlavackova aky krystal?

lydka99
11. sep 2016

@boniqa
@marthuska vy nemate google?

gabona1
12. sep 2016

Ahojte, aj u nás sa už deti potia, sú vo veku 13 rokov a kúpila som taký ten zdravší deodorant v DM drogérii od sebamed. Ale až tak to nezaberá. Tak tiež hľadám, čo by som vymyslela, aby nemuseli používať tie klasické, škodlivé, veď sú to ešte deti.