Bilingválne gymnázium v Bratislave

domus45
10. dec 2018

Ahojte. V tejto diskusii by som veľmi rada počula názory na dobré bilingválne gymnázium. Keďže sa tento rok moja dcéra chystá, ale ešte stále nemá vybraté, rada by som počula vaše skúsenosti a osobne názory na kde akú školu, aby sme sa vedeli rozhodnúť.

deedol
10. dec 2018

a aky jazyk by sa chcela ucit?

domus45
autor
10. dec 2018

@deedol No nemá v tom ešte celkom jasno, ale stále jej pripomínam, že čas sa kráti a črtá sa tu zrejme francúzština/španielčina/taliančina, ale na druhej strane je výborná v angličtine, a myslím si že by nebolo na škodu ani keby šla na anglické.

nataliaviktoria
10. dec 2018

Nechcela by sa radšej vykaslat na gympel? 🙂

domus45
autor
10. dec 2018

@nataliaviktoria No práveže ona má kamošov v škole, ale keďže sa dobre učí, obe si myslíme, že by bola škoda, aby to nevyužila.

nataliaviktoria
10. dec 2018

@domus45 deviaty ročník by sa jej určite zišiel ešte. Mohli by ste ju dať až z Deviny

domus45
autor
10. dec 2018

@nataliaviktoria Chodí na doučko aj zo sloviny aj z matiky a neviem ako to bude budúci rok, vieš

deedol
10. dec 2018

poslala som ti sukromnu spravu. a deviaty rocnik fakt neodporucam, tam sa decka najviac flakaju v druhej polovici roka 🙂

domus45
autor
10. dec 2018

@deedol Ďakujem za tvoj názor.

veronika2016
10. dec 2018

@domus45 Ahoj, ja som chodila na francuzske bilingvalne gymnazium Metodova, v tom obdobi to bola podla mna jedna z top strednych skol. Okrem ineho (napr. uspesnost na prijatie na VS 98 percent), ma vela naucila, napriek tomu, ze frabcuzstinu som vo svojom buducom zivote nepouzivala. Nedam na nu dopustit, VS bola oproti tomu fraska. ALE - koncila som takmer pred 20 rokmi 🙈 tak neviem, ako je to v sucasnosti 🤷‍♀️

juliet86
10. dec 2018

podla mna je top gymnazium jura hronca novohradska kosicka pripadne ich ib program..

domus45
autor
11. dec 2018

@veronika2016 Vraj tam majú veľmi prísny režim, neviem čo je na tom pravdy, ale vraj je to ťažké štúdium. Viem, Metodka a Vazovova bola kedysi top, dnes je to stou Vazovovou už horšie.

veronika2016
14. dec 2018

@domus45 Prisny rezim tam nebol, praveze viac volnosti ako na inych strednych skolach. Ale ziaci museli byt zodpovedni, potom im ucitelia doverovali. A ucit sa bolo treba, bez toho to neslo. Ale prijimacky boli tazke, takze vsetci, co sa tam dostali, to uz potom zvladli 🙂

lady083
15. dec 2018

Bilgym na Haanovej je super ale plati sa.

danielahamar
19. dec 2018

Môj chodí na OA biling. V ZM, chcel študovať Aj, tak sme mu dali priestor, rozdiel medzi obyc. biling. a týmto je, že sa učí ekonom. anglictinu. Druhý jazyk si vybral ruštinu, ale až v druhej triede a ľutujem dodnes, že nešiel z 8tr., teraz je prvák. A keďže prihlášky môžeš dat teoreticky aj prakticky 4 /2BILING A 2OBYČ. SKOLY/tak využite vsetky možnosti, kt. mate v plane, až teraz ma napadlo, že však ste len 8r., tu možnosť 4skoly je až v devine