Bojím sa prestupu na inú strednú školu

6. sep 2022

dobre rano,
2 roky som bola na sš, z ktorej som na poslednu chvilu prestupila. Dneska idem na pohovor na novú školu a mam veľký stres vlastne ako to bude prebiehať. Idem z obchodnej na manažment a podnikanie. Dôvodom prestupu bol vlastne že na starej škole mali všetko v P… ako sa povie. Idem znova od prveho ročníka. Ako taky pohovor prebieha? dosť mam trému že sa to nepodari lebo predsta uz zacal novy šk. rok

anjelicek26
6. sep 2022

Ty si sa odhlasila z jednej skoly a nemas istu tu druhu? Tomu hovorim velmi odvazne rozhodnutie, alebo ehm... to je jedno... normalny pohovor - preco chcete ist na nasu skolu, co chcete studovat, ake mate ciele do buducna, co ta bavi, co ta naplna, kruzky, obohatenie kolektivu, jazyky, ak ides teda na manazment a podnikanie tak nejaky buduci vlastny business ci firma je dobra odpoved na taketo otazky... si kreativna, cielavedoma, tvoja skola na ktorej si teraz nebola vyzvou a hladas lepsiu, idealne to podat takto..ze si o nich pocula len dobre a velmi rada by si prestupila, ak ti este najdu miesto... urcite padne aj otazka, preco si nepodala prihlasku v riadnom termine...

autor
6. sep 2022

@anjelicek26 ano pretože na tej škole kde som bola, tak z našej triedy odišlo viac ako 3/4 ludi. Ide o to že aj keby velmi musim na tej škole byť, tak neda sa to proste. Jedna z najhorších škôl na slovensku.
A ďakujem veľmi pekne za radu.

riesska123
6. sep 2022

a to je prosím ťa škola v akom meste? čo si odísť z nej?

autor
6. sep 2022

@riesska123 v Bratislave

martul
6. sep 2022

Tak ale to sa tak nerieši, že odídem a 6.9. riešim čo ďalej. Mala si normálne požiadať o prestup a nemusela so riešiť,,pohovor " riešila by to tvoja škola, nová by si vyžiadala doklady, vysvedčenie a oznámila to výsledok. Rodičia to neriešili s tebou?

autor
6. sep 2022

@martul “prestupila” som este minuly mesiac, takže to neni ž 6.9 som sa rozhodla. Otec volal na školy a pohovor dali na utorok aby vedeli koľko žiakov pride do školy a či bude volne miesto, pretože veľa žiakov si to premyslí aj prvý den školy že chce prestupiť.
V piatoi mi dali rozdielovky, aby som mohla pokračovať a su tam predmety ktore som ani nemala tak som zvedava

luccija
6. sep 2022

Do 15.9.sa este mozu menit skoly.Tak drzim palce skus si zohnat na webe nejake materialy ci najst niekoho z tej skoly a poziciat si zosit, knihu zo skoly...

autor
6. sep 2022

@luccija dakujem pekne, zastupkyna bola tak mila a poslala mi ucivo mailom co si mam prejst

gabika99
9. sep 2022

Ako si dopadla?

autor
15. sep 2022

@gabika99 rozdielovky som dala a som teda na novej skole a spoluziaci fajn vsetko bez problemov🙂)

princeznasofi
15. sep 2022

Prosim ta, a ktora obchodna akademia v Ba je takato zla? Tiez tam chceme ist, tak az sa jej vyhneme. Vdaka.

gabika99
15. sep 2022

Šikulka, držím palce v štúdiu.