Dcéra na 8-ročnom gymnáziu

23. jan 2023

Ahojte.Skôr než začnem, naozaj mi na známkach nikdy tak nezáležalo. Samozrejme s deckami som sa učila aj im vysvetlila, keď nevedeli, ale väčšinou sa baby učili samé. Staršia (13) chodí na základnú školu,prestupovala, ale a mladšia (11) v septembri nastúpila do prímy, kvázi 6. ročníka. Veľa krát som jej vysvetľovala, že to tam bude ťažšie a, že zo začiatku aj známky budú horšie. Na starej škole to bola katastrofa,učitelia sa deckám vôbec nevenovali,nevedeli nič poriadne naučiť.Ale keďže baby sa fakt snažili a chodili na sútaže tak nám riaditeľka odporučila osemročné gymnázium. Staršia dcéra ísť na osemročné nechcela pred dvoma rokmi,no prestúpila aspoň na inú ale mladšia ísť teraz chcela na gympel. Na príjmačkach bola štvrtá z dvadsiatich.Predtým bola jednotkarka, teraz pribudli aj dáke dvojky. No jej najväčším problémom je Angličtina. Na starej škole sa vôbec poriadne anglinu neučili a písomky ak mali tak otázky boli týždeň pred písomkou na edupage..... No a dcéra je teraz nešťastná, že pri novom prístupe už nemá z angličtiny jednotky, ale z aj trojky.... Pani učiteľka si myslí, že dcéra je šikovná, ale ona to proste nie a nie pochopiť.... Trápi ju to, pretože chce cestovať a tvrdí, že bez Angličtiny sa nezaobíde... Prosím Vás ako jej vysvetliť, že známky nie sú všetko?

aurelia2000
23. jan 2023

Prečo jej nezaplatis doučovanie? Dcérka je proste ctižiadostivá a asi aj puntickar, ja ju chápem...pre teba sú to známky, ale pre ňu je to viac ako známka, ona chce byť výborná. Zariad jej prosím to doučovanie ❤️

patka06
23. jan 2023

Prihlás dcéru do jazykovej školy a dobehne všetko čo sa na ZŠ nenaučila

lejla77
23. jan 2023

Treba doučovanie

autor
23. jan 2023

@aurelia2000 Samozrejme doučovanie má. Chodieva naň hlavne pred testami, ale aj bežne.

aurelia2000
23. jan 2023

Tak ten sklz časom dobehne. Ešte je len primanka.

ropucha6
23. jan 2023

Dobre dcera uvazuje, podla mna je super, ze to berie zodpovedne. Ak uz ma doucovanie, tak to dozenie casom. Nech si pozera aj nejake anglicke filmy, pripadne lahsie knihy, aby sa jej to dostalo rychlejsie do hlavy.

martinka13
23. jan 2023

Nič iné nepomôže, len doučovanie. Sama s lektorom. Žiadne skupinové doučovania. A 2-3 x do týždňa, nie len pred písomkami. Bude to potrebovať aj na výške, o bežnom živote nehovoriac...

heidy222
23. jan 2023

Tak ju pozdravuj odo mňa, čo som z nemciny ako 14 rocna na polroku mala 4 a teraz som lekárka v Nemecku, čiže mám certifikát C1😂 šikovna a ctižiadostiva dcéra 👍 a naučiť sa angličtinu zvládne, ešte má veľa času, najlepšie som sa ja každý jazyk (viem 3) naučila z televízie, časopisov