Bolesť brucha 12 ročnej dcéry

veronika3991
28. mar 2018

Dcerka (12) ma velky stres zo skoly. Neviem, co to zapricinilo, je jednotkarka, vzdy jej vsetko ide lahko, nestazime sa ju pretazovat ani na nu klast nijake velke naroky... No vzdy, ked pride nejaka pisomka tazsia, skusanie, je s toho hotova, stazuje sa na bolest brucha, dokonca mava hnacky, niekolkokrat som ju kvoli tomu musela nechat doma. Tieto problemy sa zhorsili prichodom na osemrone gymnazium, kde je toho ucenia viac... Poradte, ako ju upokojit? Ved to bude casom len a len tazsie, co sa ucenia tyka, no nechcem, aby si kvoli tomu znicila zdravie... Nejde o to, ze by to nezvladala, prave naopak, je sikovna, aj ucitelky ju chvalia, len ten nestastny stres...

dagmara17
28. mar 2018

Tak ste ju možno mali nechať v normálnej triede namiesto toho gymnázia, možno má ona sama pocit, že musí byť najlepšia aj keď jej to vy nejako nevyhadzujete na oči. Alebo možno aj áno a ani si to neuvedomujete. Tak isto môže byť citlivejšia a inak vnímať takéto stresové situácie. To sú proste také typy ľudí. Niektorým je úplne jedno keď sedia na chodbe pred maturitou alebo štátnicami a niektorí si musia zobrať aj tabletky na upokojenie aby vôbec dokázali výjsť z domu.

bosoriak
28. mar 2018

@veronika3991 Sup za odbornikom, poradi relaxacne techniky.
A nech si najde konicka, potrebuje pocit, ze je v niecom naozaj dobra a bez stresu.

siab
29. mar 2018

Veronika, na pricine moze byt syndrom drazdiveho creva. Ten presne suvisi so stresom, a mozu ho mat aj deti... Ja som nim zacala trpiet, respektive riesit to, az teraz v dospelosti, no ten problem som uz mala aj ako skolacka... Presne si pamatam, ako som rano vstavala s hnackami a bala som sa vobec ist do skoly, ze budem musiet utekat kazdu chvilu na wc (a ved som aj musela). Da sa to liecit, nie je potrebny len psycholog, ale ajdolezite je dat aj do poriadku creva... Su na to dobre probiotika...

miska164
1. apr 2018

Ano, syndrom drazdiveho creva sa rejavuje presne takto. Hnacky alebo zapchy ma na svedomi najma stres, ale pozor daj aj na stravu! Niekedy moze ist aj o intoleranciu ejakych potravim pripadne kombinaciu s IBS... Ale ked hovoris, ze to ma stresovu pricinu, tak problem asi az tak v strave nebude... neviem, skus ju nejak roptylit, chodievajte sportovat, na prechadzky atd., vela sa rozpravajte... nezosmiesnuj jej problemy, ale vysvetli, ze mat ciste jednotky nie je najdoleziejsie... probiotika ucite tiez neuskodia na zaludok...

ivka185
1. apr 2018

Neviem ci sa da toho uplne zbavit, moj syn mal to iste,hnacky pred kazdou pisomkou, alebo niecim dolezitym uz na zakladnej skole, presiel aj strednu a teraz studuje na VS a hnacky pred kazdou skuskou.Proste kazdy prezivame stres inac a niekto nestresuje vobec asi je to v povahe.