Dieťa na internáte v zahraničí

dsala
17. mar 2015

Ahojte dievčatá, hľadám nejakú mamičku, ktorej dieťa neplnoleté / moja dcera má 16/ študuje napr. v Čechách. Ide o to, že momentálne žijeme v Prahe, kde dcéra navštevuje 1. ročník strednej školy ale budeme sa sťahovať na Slovensko.Takže od druhého ročníka chce dcéra doštudovať do maturity v Prahe na internáte. Bývalý manžel má obavi, že je to protiprávne, aby som nechávala dieťa v zahraničí na internáte samé. Keďže nebude môcť chodiť domov na každý víkend. Ja mám tiež obavy, ale bola by som rada aby už školu nemenila, nakoľko chodí na súkromnú. Máte s tým niekto skúsenosti? Ako to takto zvládate, ako sa rieši nemoc, lekár, poisťovňa a podobne. Prípadne kde máte dieťa ubytované v Prahe. Ďakujem za rady a názory

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dsala
autor
20. mar 2015

ďakujem za info

espanola89
15. jún 2015

Cestujete, študujete alebo pracujete v zahraničí? Tak určite poznáte tú situáciu, keď sa vrátite domov a vidíte svoj účet za telefón. Už žiaden roaming v Európe! Zrušme nezmyselné poplatky za telefónne služby v zahraničí od decembra 2015. Podporte našu petíciu proti roamingu v Európe a zdieľajte: http://www.change.org/zero-roaming #zeroroaming. Nenechajme telefónne spoločnosti, aby nás okrádali. Sledujte nás na twitteri: @zeroroaming2015 a na facebooku: Zero Roaming 🙂