Gymnázium v Košiciach

ivanaj740
13. nov 2016

Moja dcéra bude prestupovať a gymnázium do Košíc. Mohli by ste nám poradiť aké gymnázium v Košiciach je dobré okrem Poštovej 9 ? Za rady ďakujeme 🙂

stary_ujco
14. nov 2016

Číslo dva je srobarova...

nikaluk
14. nov 2016

M.R.Stefanika...

ivanaj740
autor
14. nov 2016

Nad Šrobárovou sme rozmýšľali ale neskôr sme počuli, že Šrobárová ide "dole vodou" tak nevieme ..

ivanaj740
autor
14. nov 2016

Veď práve .. Čo sa týka hodnotení tak je 2. Najlepšia v KE ale ľudia majú na to iný názor.. Preto sme zmätení

alby2014
14. nov 2016

Ucimna Postovej, preco k nam nie? Ja by som dieta na Srobku nedala odkedy je tam riaditel Harabin majustrasnu fluktuaciu zboru a celkovo sa to tam trochu komplikuje. Dobre je aj GTA (gymnazium t. Akvinskeho) len je cirkevne.

ivanaj740
autor
14. nov 2016

Dcéra robila prijímáčky na Poštovej, neprijali ju pre nedostatok miesta, skončila cca. na 200. mieste. A preto sa bojí, že by tu školu nezvládala..

ivanaj740
autor
14. nov 2016

Chodí na gymnázium do Piešťan tam skončila 25. na prijímačkách.. A kvôli sťahovaniu zisťujeme tie gymnáziá v KE .

ivanaj740
autor
15. nov 2016

@alby2014 Prosím Vás okrem toho cirkevného už v Košiciach nie je žiadne dobré gymnázium ?

alby2014
15. nov 2016

Joj, teraz ma napaldo Park mladeze je super, take uvolnene liberalnejsie gymnazium, zname tym, ze tam ucia bilingualne spanielsky, ale maju aj normalne triedy. Nie je to v centre, ale sirsom centre ( na sidlisku Sever, ale je to fakt sirsie centrum), dost vyrazne idu hore. Postova je tradicne, konzervativne gymnazium s fakt velkymi narokmi, takze ak ma dcerka uz teraz obavy, tak radsej skuste fakt park mladeze.

ivanaj740
autor
15. nov 2016

@alby2014 ďakujem Vám

natinecka
15. nov 2016

Moja dcera chodi na GTA (gymnazium tomasa akvinskeho)- velka spokojnost

ivanaj740
autor
15. nov 2016

@natinecka lenže to je cirkevné gymnázium, my by sme viac mali záujem o klasické @alby2014 Prepáčte, že vás znova zaťažujem len by som sa chcela spýtať. Práve prezeráme stránky Gymnázia Park mládeže.. Píšu, že sa viac orientujú na informatické predmety. Nemal by to byť problém aj keď ona chce pokračovať na medicínu ?

minnie55
15. nov 2016

@ivanaj740 ak ma tvoja dcera ambicie ist studovat medicinu, musi zvladnut aj Postovu. Srobarka ide od desiatich k piatim, tam urcite nie. Park mladeze je podla mna az prilis liberalne gymnazium, moj kolega tam ma obe deti, su velmi spokojni, ale co sa tyka pripravy na VS studium, sam vravi, ze je to slabsie.

kvetulienka253
15. nov 2016

@ivanaj740 ja som absolventkou. Vyštudovala som prírodné vedy bez problémov. Myslím, že budete spokojní, ak dcéra chce na medicínu

kvetulienka253
15. nov 2016

@ivanaj740 a teda, ja som bola na bilingvalnom. Len pre úplnosť

natinecka
15. nov 2016

@ivanaj740 to nevadi , ze je cirkevne. Chodia tam uplne obycajny ziaci. Aj taky co vobec niesu cirkevne zalozeny a neveriaci. Akurat ze ich ucia mnisky. Na medicinu je lepsie gta ako park.

ivanaj740
autor
15. nov 2016

@natinecka Ďakujem Vám za pomoc 🙂 Budeme rozmýšľať nad GTA

kvetulienka253
15. nov 2016

No, čo sa týka gta, neviem, či sa až v toľkom zmenili... znalosť katechizmu vyžadovali od každého. A napr. ak dievca prišlo v lete do školy v šatách na ramienka, muselo si obliecť tričko s logom skoly, aby ramená/vystrih boli zahalené😂

alby2014
15. nov 2016

@kvetulienka253 no je to cirkevna skola, asi vies, do coho ids, ked tam ides..

kvetulienka253
15. nov 2016

@alby2014 som skôr reagovala na odpoveď od natinecky. Prišlo mi to ako bagatelizovanie. Keďže autorka už v dvoch príspevkoch napísala, že o cirkevné záujem nemajú, tak aby to nevyzeralo, že cirkevné je iba v nazve

alby2014
15. nov 2016

Ja som absolventka Parku mladeze, este, ked sidlili inde a mame medzi sebou aj doktorky, aj pravnicky, inzinierov... Ona si aj tak v tretom a stvrtom rocniku bude volit rozrh sama a da si tam rpedmety, ktore na prijmacky potrebuje...ono sa aj tak vela bude musiet nabiflovat sama, robit si testy dookola...etc. Moze fakt skusit aj Postovu, ale nemyslim si, ze len z Postovej chodia deti na medicinu.

bodka70
16. nov 2016

@ivanaj740 , moja dcérka je teraz prváčka na Gymnáziu Park mládeže, chodí do triedy s rozšíreným vyučovaním AJ a sme obe spokojné - ja aj ona 🙂. Neviem v čom je akože také liberálne, je pravda že riaditeľka aj vedenie je taká priateľská, ukecaná 😀 , tak aj tá atmosféra je tam taká možno uvoľnenejšia. Ale nemám pocit, žeby sa tam málo učili či boli nízke nároky. Dcérka sa má čo učiť, stále nejaké písomky, previerky - máva 1,2 ale už sa pritrafila aj 4 z jednej písomky 😉. A to bola čistá jednotkárka na ZŠ a z tých , čo robili prijímačky, skončila na 3. mieste. Zvláda to v pohode, nie je to na hranici jej možností, má čas aj na iné aktivity - ale jednoznačne musela pridať v učení...

alby2014
16. nov 2016

@bodka70 pristup k studentom je uvolnenejsi, ako napr, u nas, co je dane aj starsim vekovym zborom, to som myslela liberalnejsie. My sme fakt velmi tradicny, je to dane aj historiou aj inymi faktormi,kazdemu vyhovuje nieco ine. Liberalnejsie som nemyslela, ze zle, alebo horsie. Len ma iny pristup that all.

asaela
16. nov 2016

tak tri najlepsie boli dlhe roky postova, srobarova a GJAK- puskinova (od r. 2006 Skultetyho, prestahovali sa do inej budovy), myslim, ze to sedi stale, Postova je tradicne top, ake su pomery na Srobarovej netusim takze k tomu sa nevyjadrujem, a naposledy GJAK skoncil v hodnoteni hned za Postovou v ramci kosickych gymnazii, v ramci celeho Slovenska na 7mom takze asi je to tam stale celkom fajn. je to evanjelicke bilingvalne anglicke gymnazium, tak ked GTA nechcete kvoli tomu, ze je katolicke, toto asi tiez nebude vyhovovat, len ho spominam, lebo zatial ho tu nikto nespomenul a myslim, ze sem patri.

ivanaj740
autor
16. nov 2016

Ďakujeme za rady, budeme rozmýšľať nad Parkom mládeže z vaších opisov mi príde sympatické 🙂 Verím, že keď si vyberieme Park mládeže tak budeme spokojní

bodka70
18. nov 2016

@ivanaj740 , určite tam bude dcéra spokojná - je to najväčšie gymnázium v Košiciach a tuším aj v Košickom kraji - je to veľký kolos - má vyše 600 žiakov, je o neho veľký záujem. Napriek tomu je tam pohodová atmosféra, vychádzajú študentom v mnohom v ústrety 🙂.

ivanaj740
autor
18. nov 2016

@bodka70 dcéra dlho hľadala gymnázia a snažila sa zistiť na akej úrovni sú tie v Košiciach okrem Poštovej.. veľmi sa stresuje čo sa školy týka...nechce ísť na nejaké zlé, lebo keď už si vybrala gymnázium, chce kvalitné nie také kde sa nič nerobí. Sme rady, že ste nám poradili a dúfame, že budeme s ním spokojné, nad iným ani nerozmýšľame, keďže viac ich nepoznáme. Dúfame, že tam bude normálny prístup, lebo dcéra ma problémy s angličtinou ale veríme , že áno. Ešte raz Vám ďakujeme 🙂

lilysk
4. apr 2019

Mate niekto dieta na 8 rocnom M.R.Stefanika ?dakujem

gabriel5363728
27. máj 2019

Zdravim ,som prijatý na srobarku aj na poštovú a neviem si vybrať ,obidve školy majú svoje výhody a nevýhody ,musím sa rozhodnut do zajtra ,lebo zajtra je zápis na poštovej ,počul som že na poštovej musím drieť a že riaditeľ tiež nie je najlepší a že sú veľmi prísny učitelia ,prosím o radu ,poprípade ak má niekto skúsenosti , ďakujem