Integrované a konvenčné hospodárenie (školská práca)

14. máj 2023

Ahojte, chcela by som počuť váš názor, aké činitele najviac znižujú výskyt hmyzu a celkovo biodiverzitu fauny v integrovanom a konvenčnom hospodárení.

Konvenčné hospodárenie sa orientuje iba na zisk a životné prostredie mu je "ukradnuté"

Integrované hospodárenie je "zlatá stredná cesta " medzi ekologickým a integrovaným systémom hospodárenia .

Odpovede potrebujem do školskej záverečnej práce na tému rozdiely v hospodárení, do sekcie názory obyvateľov. Za každý názor ďakujem .

veselo_neveselo
14. máj 2023

No, a teraz to preloz do bezneho jazyka, aby sa k tomu naozaj mohol vyjadrit kazdy obcan (napriklad aj ta babka od susedov), a nie len ten s vysokou skolou.

Jednodruhove pestovanie, nizka diverzita okolitej flory, pouzivanie modernych technik na zvysovanie vynosnosti, chemicke osetrovanie, ma tak napadaju. Dotovanie istych druhov plodin a nie inych.

dagmarovita
14. máj 2023

Postreky chemické uplne skodia, to ze sa nemenia plodiny, co sa pestuju, zbesila vystavba hoci kde, , ale mne aj ked to nesuvisi s temou vadi znizena letová hladina lietadiel, ja ked vidim tolko lietadiel tie co vypustajú, vadi mi to. Ale teda si myslim, ze par rokov silnych postrekov znici jeden druh hmyzu a uz to ide jedno s druhym, kolobeh naruseny.