Je možné zmaturovať bez výučného listu?

martin7946
3. máj 2023

Chcel by som sa opýtať či je možné zmaturovať bez výučného listu ? Som na hotelovej akadémii a s praxou mám len same problémy a viem ,že v živote to robit nebudem ani ten výučný list potrebovať .. je možnosť mat maturitu bez výučného listu ?

listy456
3. máj 2023

samozrejme ze nie a bez uspesne splnenej praxe ta ani v ziadnom pripade nepripustia k maturitam

tosomja
4. máj 2023

Praktická časť je skoro polovica štúdia. Budeš potrebovať aj maturitu z praktickej časti.
Veď veľa ľudí po maturite si tiež povie, že zbytočne maturovali. Tiež by som mohla povedať, že pri maturite zo slovenského jazyka nebudem písať slohovú prácu, lebo nikdy to nevyužijem, ani spisovateľ zo mňa nebude 🤣 je to časť maturity, povinná jazda. 🙂

dilino
4. máj 2023

Ako chceš urobiť maturitu ked nebudeš mať ani učňovku to sa neda prvé je učňovka potom maturita.Pišeš vyučný list potrebovať nebudeš a načo Ti je maturita.Bez vzdelania v dnešnej dobé kde ťa vezmu robiť no nikde.Všade už chcu na také jednoduchšie odbory aspoň účňovku.Tak nepochopim načo Ti bude maturita.

sashabb
4. máj 2023

@dilino akosi absolútne nechápem čo si napísala?? 🙄
Aká učňovka? dotyčný je na hotelovke, čiže to je normálne 5ročná stredná škola, zrejme dual týždeň učenie a týždeň prax. A pri ukončení štúdia je maturita AJ výučný list nie?

vivlienka
9. máj 2023

@sashabb zo slovenčiny a z cudzieho jazyka sú maturity, nie konkrétne LEN z angličtiny

sashabb
9. máj 2023

@vivlienka prosím? 🙄

zuzana76
9. máj 2023

@vivlienka to AJ je spojka aj, nie anglicky jazyk

zuzana76
9. máj 2023

@vivlienka to Aj je spojka aj, nie anglický jazyk